Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

341

Ілюстрації привертають увагу користувачів до публікацій, полегшують сприйняття текстового контенту, візуалізують і наочно підтверджують ідеї. Гарна картинка грає роль одежинки, за якою зустрічають навіть самий цінний контент.

Більшість маркетологів розуміє необхідність ілюструвати публікації якісними фото. Але деякі фахівці знають, де можна знайти якісний візуальний контент, який можна використовувати легально. Ця стаття заповнить цю прогалину у знаннях.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

Що взяти і де взяти

Бажаючи проілюструвати публікацію, автор стикається з двома основними проблемами. По-перше, він повинен знайти якісне фото, сенс якого співпадає з темою статті. У цьому випадку зображення доповнює текстовий контент і полегшує його сприйняття.

По-друге, автор повинен знайти таке фото, яке можна використовувати без ризику зіткнутися з обвинуваченнями в порушенні авторського права. Наступні рекомендації допоможуть вам вирішувати ці проблеми:

1. Думайте про ілюстрації, створюючи текстовий контент

Автор може витратити багато часу, переглядаючи результати пошуку по картинках і фотобанки в надії знайти підходяще фото. Так відбувається, коли фахівець не знає, яку ілюстрацію він хоче використовувати. Він вводить в пошуковий рядок загальну фразу і тоне в тисячах непотрібних фото.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

Ситуація змінюється, коли автор знає, яке саме зображення підійде в якості ілюстрації до його статті. У цьому випадку він вводить в пошуковий рядок конкретний запит. Це економить час автора і дозволяє йому вибрати один з сотень підходящих варіантів.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

2. Шукайте привабливі кольори, форми і сюжети

Ілюстрації повинні залучати увагу аудиторії. Щоб знайти привабливі фото, поставте себе на місце читачів. Введіть конкретний запит в пошукову рядок Google або фотобанку. Пропустіть кілька перших сторінок. Багато людей не хочуть витрачати багато часу на пошук фото, тому беруть картинки з перших сторінок видачі.

Відтепер переглядайте фото в режимі превью і відкривайте повнорозмірні версії зображень, які привернули вашу увагу. Швидше за все, ви помітили ці картинки з-за незвичайного сюжету, привабливості кольорів і форм. Використовуйте в якості ілюстрацій фото, які відразу кинулися вам в очі.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

3. Провокуйте аудиторію

Немає потреби перераховувати всі ефективні драйвери уваги. Оголена натура, фото знаменитостей, згорнувся клубочком кошенята і мирно посапывающие немовлята входять в число універсальних сюжетів, мало кого залишають байдужими. Але не поспішайте вставляти в кожну публікацію фото з полуничкою або зображення карапузів. Звичайно, ви привернете увагу аудиторії, але навряд чи її можна назвати цільової.

Якщо ви публікуєте комерційний контент, використовуйте провокаційні ілюстрації дуже обережно. Щоб привернути увагу, досить натяку на провокацію. Пам’ятайте, ілюстрації необхідно використовувати до місця. Не можна просто взяти фото кошеня чи знаменитого актора і вставити його в статтю. Інша справа, якщо на картинці зображений актор з кошеням в руці, а мова в статті йде про виральности контенту.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

4. Використовуйте знімки з екрану

Знімки з екрану — кращий спосіб проілюструвати огляд або керівництво по використанню програм або сервісів. Створюючи знімки самостійно, ви економите час на пошук відповідних ілюстрацій. Крім того, власноруч зроблені знімки підтверджують, що ви є експертом у цьому питанні або, як мінімум, глибоко вивчили його.

Використовуйте для створення знімків екрану стандартну програму Windows «Ножиці» (присутня в Windows 7, починаючи з домашньої розширеної версії), LightShot, SnagIt та інше.

5. Інвестуйте в ексклюзивні фото

Якісне фото підкреслює високу якість контенту. Тому не втрачайте можливості придбати відповідні зображення високої якості. Наприклад, найняти професіонала для створення фотозвіту про відкриття нового офісу, домовтеся з фотографами, які зможуть регулярно поставляти вам відповідні зображення.

Якщо ви користуєтеся платними фотобанками, вибирайте найменш розтиражовані фото. Використовуйте пошук по картинках, щоб перевірити популярність вподобаної вам роботи. Не женіться за типовими дешевими картинками, які виглядають неприродно. Навіть у фотобанках можна знайти зображення, які підкреслять індивідуальність і ексклюзивність публікації.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

6. Використовуйте безкоштовні стокові фото і контент, доступний на умовах ліцензії Creative Commons

Безкоштовні зображення з фотобанків заслуговують уваги, незважаючи на їх растиражированность і неприродність. Їх можна використовувати легально, що важливо для сайтів комерційних організацій і солідних блогів.

Фото, доступні за ліцензією Creative Commons, — ще одне джерело легального і якісного контенту. Використовуючи вільні ліцензії, творці зображень визначають умови розповсюдження своїх фото. Багато фотографів дозволяють публікувати свої твори без обмежень за умови вказівки авторства. Наприклад, Вікіпедія є джерелом великої кількості якісних зображень, що поширюються з вільної ліцензії.

Де взяти якісні ілюстрації для блогу чи сайту

7. Прорілюструйте публікації графіками та діаграмами

Цей тип зображень можна використовувати в якості ілюстрацій до аналітичних статей, звітів, описів результатів досліджень. Використовуючи графіки і діаграми, ви полегшуєте сприйняття матеріалу і формуєте довіру аудиторії.

Використовуйте для створення інфографіки засоби, описані тут.

8. Не забувайте про малюнки, анімацію і відео

Деякі автори вважають, що в якості ілюстрацій можна використовувати тільки фото, знімки екранів і графіки. Вони забувають, що відео, малюнки та анімація теж чудово ілюструють публікації.

Пам’ятайте, що для створення комерційного відео не потрібні космічні бюджетів. Не забувайте про можливість створювати короткі відео з допомогою Vine і Instagram. А анімацію можна створювати за допомогою різних програм, наприклад, Microsoft GIF Animator.

А як щодо запозичити

Не секрет, що багато блогери та власники комерційних сайтів без попиту беруть фото у інших блогерів і власників сайтів. Вони сміливо порушують Бернську конвенцію, так як знають, що такі дії їм нічим не загрожують. І все ж власникам сайтів варто подумати про наслідки.

Звичайно, фотограф з Мексики навряд чи приїде в Гродно, щоб змусити місцевого блогера заплатити за використання фото Акапулько. Але той, хто шукає справедливості мексиканець цілком може поскаржитися в Google та інші пошукові системи. І тоді блогер сам купить квиток на літак до Акапулько і буде просити фотографа взяти плату за фото, щоб його блог повернули в індекс.

Всі знають, що пошукові системи негативно ставляться до сайтів, копирующим чужий контент і не створюють доданої вартості. В даний час пошуковики лояльно ставляться до запозичення чужих фото. Але рано чи пізно вони посилять свою політику, так як користувачі пошукових систем потребують унікальному контенті. Тому подумайте вже сьогодні, де ви будете шукати якісні фото для публікацій.

Адаптація матеріалу How to Find and Use Top Quality Images for Your Blog Articles by Randy Milanovic.

Читайте також:

  • Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках
  • Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам
  • 10 способів створення приголомшливих знімків, якими ваші користувачі захочуть поділитися з друзями