Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

593

Уявіть собі дійсно захоплюючу і класну гру. Чим більше ви проводите в ній часу, тим більш ефективними і продуктивними стаєте. Ви б грали в неї цілими днями і насолоджувалися їй. А паралельно з цим, росли б по кар’єрних сходах, збільшували свій дохід, створювали цінність для свого оточення і вирішували найскладніші світові проблеми.

Це потенціал, який несе в собі модель гейміфікації.

Що таке гейміфікація?

Один з провідних експертів з гейміфікації Юкай Чоу, дає наступне визначення цьому феномену:

«Гейміфікація – це застосування найцікавіших і втягують елементів з ігор у повсякденному житті, роботі, бізнесі і т. д. Це дизайн, орієнтований на людину (human-focused design) і оптимізований під його емоційний стан (почуття, мотивацію, залученість).»

Більшість сучасних систем сфокусовані не на людину, а на функціональності. Вони спрямовані на швидке вирішення певних завдань. Це схоже на фабрику, де всі робітники будуть виконувати свою роботу, що б не трапилося. У моделі гейміфікації, ми пам’ятаємо, що у людей на фабриці є почуття і тривоги. Ми знаємо, що у них можуть бути причини, щоб робити або не робити свою роботу. Тому в даній системі всі оптимізується під їх почуття, мотивацію і залученість в процес.

Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

Невже ніхто раніше не застосовував цей підхід?

Модель дизайну, орієнтованого на людину, існує давно, однак саме ігрова індустрія вперше почала масово застосовувати ці принципи. У ігор немає іншої мети, крім як задовольнити людину. У кожній грі є свої цілі, наприклад, вбити дракона або врятувати принцесу, але все це лише хитрість, для того щоб доставляти задоволення людині і розважати його. Так як розробники ігор витратили десятиліття, вивчаючи мотивацію і залучення гравців, тепер інший світ навчається у геймдизайнер, а сам підхід отримав назву «гейміфікація».

Ми знаємо, що ігри володіють дивовижною здатністю тримати людей залученими довгий час, створювати відносини між ними і розвивати їх творчий потенціал. На жаль, багато гри сьогодні сфокусовані на эскапизме, втечі від реальності і реальних проблем. Люди в іграх отримують те, чого їм бракує в реальному житті.

Автори наступного відео запропонували своє бачення найближчого майбутнього, в якому гейміфікація відіграє ключову роль. Воно допоможе вам отримати базове розуміння цього поняття, якщо раніше ви ніколи з ним не стикалися.

Гейміфікація – це не гра

Як ви зрозуміли з відео, гейміфікація – це не гра, як така. Це вбирание в себе розважаючих елементів гри та їх застосування в реальному житті. Чудовим прикладом цього є популярна нині соціальна мережа Foursquare. По суті, звичайний бізнес соціальної спрямованості, який дозволяє ділитися цікавими місцями з друзями і відстежувати їх місце розташування в режимі реального часу.

Проте введення в систему значків і можливості стати мером будь-якого закладу дозволила підвищити активність користувачів цієї соціальної мережі. Значки стали настільки популярні, що люди готові зробити заради них щось унікальне. Серед найяскравіших прикладів – значок «Nasa Explorer». Першим його отримав астронавт Дуг Виилок, зробив чек-ін на Міжнародній Космічній Станції.

Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

Гейміфікація не зводиться до додавання на сайт очок, значків та нагород

Якщо вам не пощастило працювати в Blizzard (відомий розробник комп’ютерних ігор), у вас, швидше за все, немає багатомільйонних ресурсів і суперталантливой команди дизайнерів, художників і кодерів. І за фактом, ви навряд чи взагалі будете займатися створенням гри, а просто завантажити на свій сайт якісь розважальні елементи, типи окулярів, значків чи нагород.

В цьому криється велика проблема. Більшість людей до сих пір думають, що гейміфікація зводиться виключно до цього. Справедливості заради варто сказати, що ці елементи і справді є частиною процесу гейміфікації, але вони не передають її основної суті.

Повернемося до Foursquare. Окуляри, значки і здатність бути мером не є ключовими двигунами цього бізнесу. Успіх ресурсу лежить в його здатності об’єднувати людей, визначати місце розташування ваших друзів і ділитися інформацією і думками. Гра – лише маленька частина пазла, яка дозволяє підвищити активність і залученість.

Сенс не в тому, щоб перетворити всі ваші дії в гру, а ваш бізнес – ігрову компанію

Гейміфікація – це використання ігрових механік і технологій для залучення та мотивації людей з їх допомогою ключових внутрішніх стимулів.

Гейб Цихерман (CEO ресурсу gamification.org) стверджує, що ключовим перевагою, яку маркетологи можуть запропонувати своїм споживачам, є статус. Потім йде новий контент і в самому кінці – безкоштовні продукти.

Маркетологи вважають, що всі ми хочемо халяви. Вони кажуть нам, що це рухає людьми. За цим принципом ми нагороджуємо споживачів і працівників. Ми даємо їм гроші або безкоштовні продукти. Але цей підхід в корені невірний. Споживачі повинні винагороджуватися отриманням певного статусу. Саме це отримують користувачі, які грають у відеоігри.

Для підтвердження своїх слів Цихерман призводить два сценарії:

 • У сценарії «А» вам просто дадуть безкоштовну чашку кави.
 • У сценарії «Б» все цікавіше. Наступного разу, коли ви захочете кави, ви можете зайти в будь Starbucks, пройти повз черги і негайно отримати свій кави, поки інші відвідувачі будуть стояти в черзі і заздрити. Але в сценарії «Б» вам доведеться за нього заплатити.
 • Майже завжди люди вибирають сценарій «Б». І саме цього не можуть зрозуміти багато маркетологи (часом, навіть самі ідеальні). Раціонально вважати, що люди хочуть безкоштовні товари. Але люди – не раціональні, а емоційні істоти. Пропонувати безкоштовні продукти – легкий шлях до перемоги. Але, у другому випадку, ви пропонуєте статус, який звеличує людей над такими ж, як і вони. І в цьому – потенціал до створення тривалої лояльності до бренду.

  Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

  Вручення нагород найактивнішим користувачам – це відмінний спосіб подарувати їм відчуття переваги над іншими. Використовуючи цю тактику, подбайте, щоб ваші нагороди були персональними – дозвольте вашим покупцям відчувати себе особливими.

  Подумайте над створенням профілів користувачів з досягненнями і зробіть так, щоб про це профілі можна було розповісти в соціальних мережах. Нехай ваші користувачі просувають самі себе.

  Додайте соціальну значимість у вашу гру: нехай ваші користувачі грають в неї зі своїми друзями, а ви будете нагороджувати кращих гравців. Ви значно збільшите шанси ваших продажів, якщо користувачі будуть взаємодіяти з вашим брендом на щоденній основі.

  При цьому, не забувайте, що головною метою гейміфікації є збільшення ваших продажів. Не зміщується фокус з ваших продуктів, пропонуючи занадто великі знижки в якості винагород. Ви не зможете побудувати довгострокову бізнес-модель, постійно пропонуючи значні знижки на свої товари. Користувачі перестануть купувати і просто будуть вигравати собі бажані товари.

  Чи підходить вам модель гейміфікації?

  Щоб це зрозуміти, необхідно виконати наступні дії:

 • Відкрийте і уважно прочитайте список ваших бізнес-цілей. Подумайте, чи зможете ви їх реалізувати без застосування гейміфікації? Гейміфікація може зробити нудні процеси веселими і дуже залучають, однак якщо думка користувачів про вас негативне, то ви привернете більше уваги до своїх недоліків, ніж виправите ситуацію.

 • Подумайте над особливостями свого бізнесу, оцініть свої можливості і скажіть, чи зможе ігрова механіка допомогти вам у залученні споживачів?

 • Чітко сформулюйте, чого саме ви хочете досягти.Збільшення трафіку в два рази через місяць після запуску або підвищення конверсії на 10%. Подумайте про те, які метрики ви будете використовувати, і наскільки точно вони будуть відображати реальний результат. Вам необхідно мати чіткі цілі і знати, коли ви їх досягнете.

  У якийсь момент часу, ви повинні будете інвестувати в програму гейміфікації, а ваші партнери або керівний склад захочуть познайомитися з вашими ROI. І тут вони не будуть враховувати ваші окуляри та рейтинг.

 • Задумайтеся про те, що станеться, якщо користувач пройде гру? У більшості випадків він кине її і переключиться на іншу. Це не проблема, якщо ви використовуєте геймификацию для короткострокової рекламної кампанії, однак якщо ви використовуєте цей підхід для глобальної зміни вашого сайту, краще, щоб у вашої гри не було яскраво вираженої кінцівки.

 • Пам’ятайте, що це довгостроковий проект. Тому заздалегідь визначте і перейдіть бюджет. Будьте готові постійно модифікувати і поліпшувати ігрову механіку, щоб гравці могли постійно прогресувати. Це не гра з початком, серединою і великим босом в кінці. Це тривала соціальна стратегія, яка повинна бути інтегрована в вашу бізнес-модель. Ви не можете використовувати її як стратегію, тимчасово заміну ваші основні дії з маркетингу.

  Насправді, у всіх іграх є ігрові елементи, ось тільки більшість ігор – повний відстій, а хороших ігор – трохи. Так само і з бізнесом. Залиште ваші мрії про четвертому Варкрафті професіоналам і сконцентруйтеся на простих кроки, які можуть допомогти вашому бізнесу.

  Як це роблять інші?

  Різними способами, в залежності від розміру бізнесу:

  • Маленькі стартапи зазвичай замовляють геймификацию свого продукту. Для них це процес включає в себе створення продукту, який надає який втягує досвід для споживачів. Знову згадаємо Foursquare зі значками і статусом міра, шкалу прогресу при заповненні особистої інформації в соціальних мережах, нарахування рейтингу на будь-яких форумах, карму на ресурсі habrahabr.
  • Середній бізнес зазвичай геймифицирует маркетинг. Найголовніша мета: привернути потенційних споживачів із зазначеного сегмента ринку і залучити їх в бренд, його продукти та послуги. Згадаймо чудовий приклад рекламної компанії бельгійського телевізійного каналу ТНТ. За допомогою вуличного інтерактивного театру та вірусного ролика канал привернув величезну кількість нових глядачів.
  • Компанії зі списку Fortune 500 зазвичай фокусуються на гейміфікації робочого процесу. Їх ключовий мотив – розвивати співробітників (при мінімумі зусиль) і культивувати почуття солідарності і спільності з усією командою. Google ввела ігрову валюту для своїх співробітників. Goobles, FedEx (знаменита компанія експрес-доставки) авіалінії використовують ігрові симулятори з рейтингами, щоб навчати пілотів. L’oreal (косметична компанія) створила ігри для нових працівників, у яких вони можуть перевірити свої навички та визначити для себе кращу посаду в компанії.

  Може гейміфікація мотивувати людей?

  Багато батьків думають, що їхні діти не вміють працювати. Вони не хочуть виконувати домашні завдання, у них немає дисципліни, наполегливості і завзятості, коли вони зустрічаються з перешкодами.

  Але! Коли справа доходить до ігор, у дітей з’являється незвичайна працездатність і старанність. Багато діти, непомітно від батьків прокидаються в 3 години ночі, тільки щоб прокачати свого онлайн-персонажа. Якщо ви грали в RPG (рольові) ігри, ви повинні знати про прокачування персонажів. Ви знаєте, що це просто вбивство одних і тих же монстрів в одній і тій же локації протягом тривалого часу. У реальності це зветься важка фізична праця. Ніхто не любить важка фізична праця! Але діти, у яких немає дисципліни, жертвують своїм сном і ризикують бути спійманими, тільки щоб робити це.

  Чому? Тому що вони відчайдушно хочуть підняти свого персонажа з 18 на 19 рівень. Тому що вони хочуть отримати заповітні +5 до сили, і, можливо, «завалити» боса по досягненню 20 рівня. Вони роблять це, тому що у них є величезне розуміння, навіщо вони це роблять. Вони відчувають Розвиток, Досягнення, Гордість, а також відчувають Прогрес і Самореалізацію. Все це прокачує їх самих. Вони настільки бажають цього, що будь-яка робота, яка стоїть у них на шляху, будь то фізична праця чи ні, варто витрачених зусиль, і вона буде зроблена швидко.

  Так в чому ж реальний потенціал гейміфікації? Уявіть, що компанія просить своїх працівників не працювати допізна, але робота настільки цікава і утягує, що вони хочуть працювати допізна, і їм не потрібно за це платити. Це багато чого б змінив.

  Як стати джедаєм в гейміфікації: модель Окталисис

  У 2012 році Юкай Чоу опублікував своє дослідження під назвою «Oсtalisis: Complete Gamification Framework». Його модель Окталисис була переведена на 7 мов і стала класичним навчальним матеріалом на території США, Європи та Південної Америки.

  Модель Окталисис будується на 8 ключових стимулів:

 • Епічне значення та покликання
 • Гравець вірить, що він робить щось більше, ніж він сам. Він вірить, що був обраний для певної місії. Всесвіт World of Warсraft і всі рольові ігри – наочний тому приклад. Симптомом того, що гравець вважає себе обраним, є той факт, що він присвячує величезну кількість свого часу, спілкуючись на форумі або допомагаючи створювати цінність для всього співтовариства. Також сюди відноситься принцип «Новачкам щастить». Люди вірять, що у них є якийсь дар, якого в інших немає.

 • Розвиток та досягнення
 • Це внутрішній стимул для прогресу, розвитку навичок і подолання перешкод. Слово «перешкоду» в цьому випадку надзвичайно важливо, так як значок або трофей без подолання цієї перешкоди нічого не значить (згадайте чек-ін на Міжнародній Космічній Станції).

 • Розвиток креативності та зворотній зв’язок
 • Це трапляється, коли користувачі звикають до творчого процесу, де вони постійно повинні придумувати нові рішення і пробувати різні комбінації. Люди не тільки потребують способи реалізації своєї творчої складової, їм також потрібно бачити результати власної креативності, отримувати зворотний зв’язок і реагувати на неї. Ось чому гра з Лего і малювання цікавими самі по собі і незмінно залишаються одними з найпопулярніших і нестаріючих механік.

 • Володіння і власність
 • Це стимул чогось хотіти. Коли гравець володіє чим-то, він підсвідомо хоче поліпшити цю річ або володіти ще більшою кількістю подібних речей. Якщо ви сприймаєте свою роботу як свою власність, ви захочете працювати більше, і будете міцно за неї триматися. Якщо ви сприймаєте віртуальну вівцю як свою власність, ви будете відганяти від неї своїх віртуальних друзів. Цей принцип – рушійна сила всіх колекційних ігор.

 • Соціальний вплив і причетність
 • Цей стимул об’єднує всі соціальні збудники, які рухають людьми, включаючи: наставництво, бажання бути прийнятими іншими людьми, почуття товариства, а також суперництво і заздрість. Коли ви бачите, що ваш друг досконало володіє якоюсь навичкою або володіє чимось екстраординарним, ви хочете досягти такого ж рівня. Також сюди відноситься стимул бути ближче до людей, місць і подій, до яких ми хочемо бути причетними. Всі ці принципи ви зустрінете в будь MMORPG (АКРОНІМ: Масова багатокористувацька рольова онлайн-гра). Цей стимул також використовують творці ігрових додатків соціальних мереж.

 • Нужда і нетерпіння
 • Це стимул хотіти чогось, тому що у вас цього немає. Багато гри застосовують динаміку зазначеного часу (прийти через дві години, щоб отримати «плюшку»). Факт, що ти не можеш отримати те, що зараз, змушує тебе думати про це цілий день. У дні становлення Твіттера, сервіс постійно падав із-за поганої інфраструктури. Коли ресурс не функціонував, користувачі бачили зображення кита «Fail Whale», якого несли пташки Твіттера. Щось на кшталт «нас впав кит, але ми працюємо над цим». Люди не могли використовувати Твіттер, коли їм було зручно, тому вони постійно думали про це і хотіли його використати ще більше. І коли програмісти піднімали ресурс, користувачі поспішали розміщувати твіти, поки «кит» знову не впав.

  Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

 • Цікавість і непередбачуваність
 • Загалом, це нешкідливий стимул розібратися в тому, що ж насправді відбувається. Багато людей дивляться фільми або читають книги тільки з-за цього стимулу. Він лежить в основі пристрасті до азартних ігор. Люди ірраціонально хочуть побачити, що буде далі, якщо існує шанс позитивного розвитку подій – навіть якщо вони знають, що, швидше за все, буде негативний результат.

 • Втрата і уникнення
 • Цей стимул заснований на бажанні уникнути чогось негативного. В маленьких масштабах це може бути страх втратити роботу. У великих масштабах, це може бути небажання визнати, що все, що ти робив до цього, було марним. У бізнесі це використовується в інтернет-аукціонах, обмежених за часом розпродажах, пропадающих знижки, які закінчуються на складах товари і т. д.

  Приклади гейміфікації маркетингу

  Майте на увазі, що геймифицированная система не обов’язково повинна володіти всіма ключовими стимулами. Однак, вона повинна якісно оперувати тими стимулами, які ви вирішили використовувати, щоб залучати та підвищувати лояльність споживачів.

  Тому давайте на прикладах подивимося на успішне застосування принципу гейміфікації в маркетингу. Для ілюстрації ми підібрали 7 рекламних кампаній найбільших світових брендів.

  Приклад №1 – Nike

  Nike запустила додаток Nike+ в січні 2012 року. На даний момент рекламна кампанія перетворилася на популярний геймифицированный спорт. Компанія позиціонує себе як бренд, який підтримує зміни стилю життя своїх споживачів, допомагаючи їм підтримувати себе у формі.

  Найпопулярніший товар на сьогодні – Nike+ Fuelband. Браслет зі спеціальною технологією, яка відстежує рухи користувача.

  Гейміфікація – прокачати свій бізнес!

  Для його використання, учасники повинні завантажити додаток Nike+. Як тільки вони це зробили, вони можуть відстежувати результати своїх тренувань: кількість спалюваних калорій, кількість витраченого часу на тренування, кількість набраних очок. Статистика відображається в реальному часі, забезпечуючи якісну зворотний зв’язок.

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №2 – «розвиток та досягнення». Додаток щодня відстежує, наскільки користувач наблизився до своїх денним цілям. Незалежно від того, чи досяг користувач своєї мети чи ні, анімований персонаж починає стрибати і посилено радіти.
  • Стимул №3 – «розвиток креативності і зворотний зв’язок». Миттєва зворотний зв’язок дозволяє гравцям бачити, що вони стають більш сильними і підтягнутими.
  • Стимул №5 – «соціальний вплив і причетність». Так як очки нараховуються на основі пройденої дистанції, співтовариство знає, хто знаходиться на чолі списку лідерів. Це люди, які тренуються більше всіх і мають чудові фізичні дані.

  Результати: У 2011 році кількість гравців, що використовують Fuelband, склала 5 мільйонів. До кінця 2013 року ця кількість досягне 11 мільйонів. Nike розробила дуже креативну PR-кампанію. Тепер користувач підсвідомо асоціює їх компанію з підтягнутим, сильним тілом.

  Приклад №2 – Starbucks

  Філософія Starbucks завжди була сфокусована на персональний сервіс для задоволення споживача. Багато хто з їх бізнес-моделей побудовано на створенні відповідного оточення. Внутрішнє оздоблення кожного закладу характеризується стильним розташовує до відпочинку дизайном. Споживачів запрошують залишитися якомога довше, щоб вони могли насолодитися своїм еспресо.

  Бренд використовує тактики гейміфікації у своїй програмі лояльності, щоб збільшити залучення і підвищити продажі. Гравці реєструються на програму лояльності через додаток. Кожен раз, коли вони купують продукт Starbucks, вони отримують зірки в фірмовий стаканчик. Але гра на цьому не закінчується, існує три рівня, що залежать від лояльності користувача. Чим частіше ви відвідуєте Starbucks, тим вище ваша лояльність. По досягненню певного рівня, ви можете розраховувати на додаткову чашку кави, подарунок на день народження або навіть на особливу пропозицію, персонально розроблене розроблені для вас.

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №2 – «розвиток та досягнення». Гравці намагаються досягти найвищого рівня лояльності.
  • Стимул №4 – «володіння і власність». Є можливість отримувати віртуальні товари.

  Результати: За 2012 рік, число передплатників My Reward склало 4.5 мільйонів. Прибуток – 3 мільярди на рік.

  Приклад №3 – Макдональдс

  Макдональдс збільшує свої продажі, використовуючи принципи гейміфікації, взяті з настільної гри Монополія. Початок кампанії датується 1987 роком. Це виключно оффлайн-кампанія. Коли ви купуєте певні продукти в Макдональдс, ви отримуєте квитки. Кожен квиток символізує місце на ігровій дошці Монополії. Ваша мета – зібрати всі квитки одного кольору, щоб отримати приз. Цей альянс між брендами є досить плідною. У 2010 році в США продажі підвищилися на 5.6 відсотка. Багато людей просто купували продукти, щоб отримати квитки.

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №4 – «володіння і власність». Квитки з Монополії.
  • Стимул №6 – «нужда і нетерпіння». Поки клієнт не збере всі квитки, він не отримає приз. Один лояльний покупець навіть записав відео про цю програму, де він пояснює: «Весь жовтень я їжджу через McDrive тільки за цієї дурної гри. Вони підсадили мене».

  Приклад №4 – Кока-Кола

  Кока-Кола є лідируючою компанією у виробництві креативних та інноваційних рекламних кампаній для своїх продуктів. Ви напевно помічали, що майже всі їхні рекламні ролики надають їх підсолодженій воді воістину сакральне значення (Стимул №1 – «епічне значення та покликання»). Такий ефект досягається за рахунок активного використання магічних королівств, запрошених зірок і щасливих північних ведмедів.

  У цієї рекламної кампанії Кока-Кола з’єднує телебачення, смартфони і геймификацию. У Гонконзі підліткам запропонували безкоштовне брендоване додаток для їх мобільних телефонів. Реклама по телевізору виходила ввечері. В цей час фанів просили запустити додаток і трясти своїм телефоном, щоб зловити, таким чином, на екрані знижки і призи від партнерів зразок McDonalds.

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №7 – «непередбачуваність і цікавість». Кожен хотів дізнатися, який подарунок він одержить, що робило гру такою привабливою. Кока-Кола також пов’язує цю гру зі своєю місією. Компанія успішно несе щастя і оптимізм у світ, створюючи рекламні ролики, які дозволяють молодим людям взаємодіяти з брендом.

  Приклад №5 – Magnum

  Компанія Магнум, що виробляє шоколад, створила неймовірно захоплюючу рекламну кампанію, присвячену запуску нового морозива Magnum Temptation.

  За підтримки партнерів, таких як Citrine і YouTube, бренд створив онлайн-гру за мотивами Super Mario. Пригода складається з унікальних сценаріїв (поїздка на машині, політ на аероплані і т. д.) на різних партнерських сайтах. Гравці набирають очки, а їх результати заносяться на дошку успіху у відповідності з кількістю зібраних цукерок. Гра закінчується, коли гравці повертаються на сайт Магнум. Всі їх зібрані цукерки перетворюються на морозиво Мадпим Temptation.

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №4 – «володіння і власність». Гравці отримують цукерки.
  • Стимул №1 – «епічне значення та покликання». Гравці виступають героями захоплюючої подорожі.
  • Стимул №2 – «розвиток та досягнення». Результати заносяться на дошку успіху.
  • Стимул №5 – «соціальний вплив і причетність». Люди дізнавалися про цю гру від своїх друзів в соціальних медіа.

  Результати: Гра стала настільки популярною, що в один з днів Магнум поставила інтернет-рекорд в Твіттері, ставши найбільш цитованою посиланням в світі.

  Приклад №6 – Samsung

  Prankvertising – це рекламний метод, який стає маркетинговим трендом для великих компаній. Суть в тому, що компанії застосовують ігрові елементи і елементи розіграшу в інтерактиві з випадковою аудиторією.

  У цій кампанії гравцям запропонували виграти новенький Samsung S4, просто дивлячись на його зображення певний період часу. Зображення були вбудовані датчики відстеження погляду. Глядачі не повинні були відволікатися на навколишні подразники на кшталт гавкаючих собак, ругающейся парочки і мотоциклів. Головне питання, яке цікавило кожного гравця і глядачів після проходження кожного рівня – що ж буде далі?

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №3 – «розвиток креативності і зворотний зв’язок». Через візуальну зворотний зв’язок – кількість набраних відсотків.
  • Стимул №5 – «соціальний вплив і причетність». З-за зростаючого кількості глядачів, а також онлайн-переглядів.
  • Стимул №7, «непередбачуваність і цікавість». З-за шахрайства, яке відбувається, щоб відвернути гравців.

  Результати: За допомогою цієї кампанії, Samsung вивела впізнаваність бренду на новий рівень. Samsung тестувала волю і стійкість гравців, закликаючи їх пройти гру до кінця. Тим, хто не дійшов до кінця, компанія пропонувала знижку на свій мобільний телефон. Розмір знижки визначався відсотком проходження гри.

  Сам процес не тільки активно залучає самих учасників, але також привертає другорядну аудиторію присутніх і онлайн-глядачів. Це чудовий приклад використання гейміфікації для створення розважального і масштабного соціального взаємодії з брендом.

  Приклад №7 – Heineken

  Heineken є офіційним спонсором футбольного турніру Ліги Чемпіонів УЄФА. Вони вирішили використовувати геймификацию, щоб залучити фанатів в комунікацію з брендом протягом турніру і збільшити його впізнаваність.

  Як грати в гру Heineken? Під час Ліги Чемпіонів, користувачі можуть завантажити додаток. Під час перегляду гри, їм пропонують передбачити, що буде далі?

  — Чи буде реалізований пенальті?

  — Чи заб’є гравець гол головою?

  — Буде забитий гол у найближчі 20 секунд?

  Використані ключові стимули:

  • Стимул №2 – «розвиток та досягнення». Гравець отримує очки за правильні відповіді. А під час перерви та закінчення матчу гравець також може заробити додаткові очки, відповідаючи на різні питання про бренд.
  • Стимул №7 – «непередбачуваність і цікавість». Гравці із задоволенням залучаються до прогнозування подальших подій.

  Це чудовий приклад того, як спонсор може безпосередньо взаємодіяти з фанатами під час гри, замість того, щоб розміщувати свій логотип в межах захоплення більшості відеокамер.

  Level Up! Ви отримали нове знання!

  Використання технік гейміфікації – це потужна стратегія для збільшення продажів вашого продукту. Перераховані вище приклади не тільки ілюструють інноваційний ігровий дизайн, але також і кінцеві результати щасливого залучення великої кількості користувачів. У багатьох випадках, ці користувачі з радістю ділилися своїм досвідом з друзями та рідними.

  Ви повинні обережно застосовувати принципи гейміфікації по відношенню до свого бренду. Це – не панацея. Всі дії повинні бути дуже чітко сплановані. Розробка кожного сценарію потребує серйозного фахівця і ґрунтується на моделях, подібних Окталисис, які надають більшу ступінь надійності.

  Читайте також:

  • Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво
  • 10 способів створення приголомшливих знімків, якими ваші користувачі захочуть поділитися з друзями
  • Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент