Помилки контент-маркетингу

306


Яких помилок слід уникати при створенні статей для сайтів комерційних тематик

Як створити веб-контент, цікавий цільової аудиторії? – проклятий питання рунета зразка десятих років.

Насамперед – виключити стандартні помилки, що призводять до нецільового використання ваших коштів. Контент-маркетинг – це стратегія просування вашого бренду в інтернеті за допомогою конверсійних текстів, і ефективність роботи в цьому напрямку, як і в будь-якому іншому, по суті, залежить тільки від одного фактора – професіоналізму команди, задіяної в проекті.

Ми не будемо переконувати вас, що створення «правильних» текстів для інтернету – складне завдання. Це завдання архіскладне, навіть якщо у вас (тим більше якщо у вас!) є чітке уявлення про те, що таке веб-копірайтинг. Чим глибший рівень професійного занурення, тим очевидніше серйозність стоять перед вами проблем.

Мінімізація ризиків у контент-маркетингу починається з простого – уникайте неправильного підходу при створенні текстів для інтернету. Про помилки, які здійснюються в більшості випадків, ми і поговоримо.

Помилка перша. Багато пропозицій, красивих і різних

Деколи, правда, і не дуже гарних, але це вже деталі, які виправляють в школі на уроках російської мови.

А головне – це інформативність і відповідність змісту веб-сторінки тематиці і завданнями сайту. Пояснимо. У вас інтернет-магазин з продажу дитячої косметики. Відмовтеся від простирадлом з нескінченної кількості букв в описі товарів. Тексти на вашому сайті повинні бути лаконічними і максимально інформаційними. Відвідувачі приходять до вас не для того, щоб прочитати науковий трактат про користь дитячого крему такої моделі. Їм потрібна інформація про товар, ціну і умови доставки. Все, що понад, – це не про ваш сайт і тільки шкодить просуванню, розмиваючи релевантність сторінок і змушуючи цільову аудиторію знову повертатися до рядку пошуку. Не перетворюйте сайт в текстову ферму.

Ніякої «води», жодних текстів, написаних тільки заради того, щоб на сторінці хоч щось було. Лише інформативний контент, цікавий людям. Ставте собі питання – навіщо на сторінці потрібна та інформація, яку ви пишете в даний момент? Це один з найголовніших рецептів створення корисних для вашої цільової аудиторії текстів.

Помилка друга. Ключі вписати забули…

Ніколи, ні при яких умовах не вписуйте ключі у вже готовий текст. Якщо не виходить по-хорошому, вдолбите цю думку вашим копірайтерам будь-яким іншим способом (наприклад, ми проводимо щотижневі семінари серед своїх копірайтерів, де проводимо розбір польотів та виявлення типових помилок). Перш ніж приступити до створення контенту для сторінки, подумайте: трафік по яких запитах ви хочете отримати з цієї сторінки? Подумали? Далі все просто – при написанні тексту ці запити потрібно тримати в голові.

Як показує наша практика: неможливо органічно вписати ключові фрази у вже готовий матеріал. Тобто, можна, але не завжди, а виходить – це не системний підхід. Вписані ключі будуть «стирчати», як заячі вуха, і для всіх очевидно: ага, а ось у цьому місці копірайтер вирішував свої seo-завдання. Хороші тексти не пишуться під ключі. Хороші тексти пишуться для людей. А ключі – якщо матеріал відповідає в плані змісту тій сторінці, під яку «заточений», – ключі ляжуть на свої місця самі.

Помилка третя. Думати, що комусь потрібні онучі

Не потрібні. Всі користуються шкарпетками. Але без жартів. Вам зручно читати з монітора текст, структурно не розбитий на блоки з підзаголовками, без абзаців, відокремлених один від одного подвійним міжрядковим інтервалом? Скільки вам потрібно часу, щоб зрозуміти, що вам це не потрібно? Думаємо, півтори хвилини в тому випадку, якщо текст дуже цікавий. І десь 7-8 секунд, якщо текст так собі.

Матеріал на сторінці повинен формуватися за заданими параметрами: заголовок (в теге

), смислові блоки з підзаголовками, блоки відокремлюються один від одного подвійним міжрядковим інтервалом. Це важливо! «Червоний рядок» придумана для книг, для веба потрібно використовувати тільки подвійний міжрядковий інтервал, т. к. при скролінгу сторінок важко знайти місце, яке ви читали, якщо використовується «червоний рядок», а не подвійний інтервал. Це елементарні правила ввічливості по відношенню до читача. Якщо всього цього немає, текст стає схожим навіть не на простирадло – на онучу, вивчати яку (цілком природне бажання) зовсім не хочеться. Не вбивайте читацький інтерес, неправильно оформляючи тексти.

Помилка четверта. Вважати, що пошукачі нічого не знають про синоніми

Одна з найпоширеніших помилок – створювати окремі сторінки під синонімічні ключові запити. Пластикові вікна, вікна ПВХ – суть одне і те ж. Два цих запиту – і всі подібні синонімічні ключові фрази – правильно відпрацьовувати в одному тексті, на одній веб-сторінці. Пошукові технології вдосконалюються з кожним днем. Вже сьогодні пошук розуміє, що таке синоніми, він навчився їх ідентифікувати. При цьому база синонімів, яку використовує той же Яндекс, за нашими даними, росте просто в геометричній прогресії.

Помилка п’ята. Писати статті не для своєї цільової аудиторії

Важливо чітко визначити коло вашої аудиторії. Ніяких «размытостей» в цьому питанні бути не повинно. Чим чіткіше ви розумієте, як будуть шукати ваші товари і послуги, тим краще. Ви продаєте жіночий одяг через інтернет. Але позначати при цьому свою цільову аудиторію широким визначенням «просто жінки» – неправильно з точки зору контент-маркетингу. Потрібне розуміння, жінкам якого віку і соціального стану цікава одяг, яку ви продаєте, – і саме для цих жінок створювати контент.

На словах все просто: так, тексти під цільову аудиторію – це працює, хто ж сперечається. На ділі все набагато заплутаніше. Виокремлювати важливе для вашої ЦА потрібно вже на етапі продумування посадочних ключів. Не створюйте сторінок під непотрібні вам запити, за якими до вас прийде нецільова аудиторія. Простий приклад. Сайт компанії, що займається здачею в оренду екскаваторів. Одна з станиць просувається по запиту «риття траншей». По цьому запиту сайт виводиться в топ, є переходи. А дзвінків та замовлень – нуль. Очевидно ж, що щось не так з самим запитом. Він «заточений» під помилково обрану аудиторію. Цей досить частотний запит вводять в рядок пошуку власники дач і домогосподарств. І шукають вони не екскаватор, а заробітчанина з лопатою. А ось реальна цільова аудиторія (будівельні компанії) буде шукати інакше – за запитом «розробка траншей». Запит менш частотний, але професіонали шукають тільки так (ми в цьому переконалися самі!). І таких прикладів дуже багато.

Ефект від просування в інтернеті буде тільки в тому випадку, якщо ви створюєте контент під запити, за якими дійсно шукає інформацію саме ваша цільова аудиторія. Важливі не випадковість запиту, не кількість переходів з пошуку – важлива конверсія. А конверсію вам дасть тільки грамотний аналіз поведінки вашої ЦА в інтернеті і правильний контент.

Робота з нецільової аудиторією – це порочне коло. Спочатку ваш трафік може зростати: до вас приходять з «неправильним» запитам люди, не готові замовити ваші послуги або продукти. Потім – закономірне зростання «відмов» (повернення користувача знову в пошуковик і введення в рядок пошуку того самого запиту – вельми сумний з точки зору просування показник) і, як наслідок, зниження позицій у видачі.

Помилка шоста. Неконверсионные тексти

Для бізнесу в інтернеті немає нічого важливіше конверсії. Які ознаки текстів? На ділі тільки один – дзвінки клієнтів.

Конверсія – це результат вашого інтересу до цільової аудиторії. Цікавтеся вашими потенційними клієнтами: хто вони, де навчаються чи працюють, який їх рівень достатку, що їм потрібно від життя. Вивчайте свою аудиторію та пишіть тексти тільки для своїх потенційних клієнтів, спілкуйтеся з ними на одній мові, давайте рівно ту інформацію, яку вони хочуть отримати від вас, – і все у вас з ними складеться, настане, як кажуть, повна конверсія.

В якості висновку. Контент-маркетинг повинен вибудовуватися на одній цінності – цінності інформації, яку ви хочете донести до вашої аудиторії. У вебі, при все зростаючій частці ентропії, цінність інформації стає все більш важливою. Та оцінка важливості і корисності тексту вже є магістральним шляхом розвитку пошукових технологій. Але тут є неминучий конфлікт. Користувач хоче бачити об’єктивну інформацію про ваші товари або послуги, а вам потрібно продати ці товари. Часто буває, що «коридор» між правдою і брехнею з одного боку та об’єктивністю необ’єктивністю з іншого – досить вузький. Лавірувати по цьому коридору – справа непроста. Щоб з гідністю пройти по ньому, не збиваючи меблі та посуд на своєму шляху, потрібно глибоке занурення в тематику бізнесу. Саме тому залучені на проект копірайтери при всьому їх умінні «складати букви в найкращому порядку» часто видають на-гора тексти, які повністю програють недорікуватим і неоковирним текстів, написаних експертами. Люди приходять на ваш сайт не за красивими словами, а за експертною оцінкою. Сучасний веб-копірайтинг повинен враховувати це. Або ти сьогодні поринаєш у тематику та бізнес клієнта, або завтра ти станеш ніким на ринку.