Реклама відео на YouTube: з чого почати?

364

Відео – це величезна частина нашого повсякденного життя. Згадайте, коли ваш день проходив без перегляду відео – по телевізору чи в інтернеті? Ми вже настільки звикли спостерігати рухомі об’єкти на моніторі, що це стало для нас нормою: починаючи з величезних моніторів на вулицях міста і закінчуючи маленькими в підголівниках літакових крісел. Куди не глянь – всюди прямокутні екрани, що транслюють відео.

Реклама відео на YouTube: з чого почати?

Ну гаразд, з телерекламою все зрозуміло, а щодо інтернету, який давно став більш популярний серед молоді (найбільш платоспроможної прошарку населення)? Адже в наш вік зомбоящиків люди дивляться не тільки відео з котиками – і багато хто це розуміють. Найбільш розумні маркетологи вже давно навчилися використовувати відео для збільшення продажів і впізнаваності бренду. Навчіться і ви!

YouTube – самий популярний відеосервіс в світі. Так як він належить компанії Google, то відеореклама в «Ютубі», як і на інших сервісах цієї компанії, розміщується за допомогою інструменту AdWords – дуже простого у використанні.

Ось як ви можете почати роботу з YouTube.

Визначтеся з метою рекламної кампанії

Не варто кидатися розміщувати свою рекламу де попало просто тому, що ваші партнери чи конкуренти роблять те ж саме. Подумайте, чому ви хочете просувати свій продукт саме з допомогою відео? Може бути, він настільки складний, що його простіше і доступніше пояснити у відеоролику, ніж на папері? Або ви запускаєте нову лінійку своїх послуг і хочете, щоб якомога більше людей дізналися про неї? А може, ви плануєте стимулювати продажу з допомогою відео?

У будь-якому із запропонованих варіантів, відео – відмінний спосіб розмістити свою рекламу. Але, як і в будь-якій іншій рекламній кампанії, робити це потрібно продумано і обережно – тоді ваші шанси на успіх зростуть, а ефект перевершить всі очікування.

Вивчіть ази

Реклама на YouTube розміщується на платній основі, але ви платите за кожен перегляд вашого ролика, а не за кожен клік, що вводить глядача на ваш сайт. Незважаючи на те, що розміщення відеореклами на YouTube зазвичай призводить до припливу трафіку, вам доведеться платити кожен раз, коли користувачі будуть переглядати ваш рекламний ролик протягом мінімального періоду часу (зазвичай 25% від тривалості всього ролика).

Ось чому YouTube зазвичай використовується для підвищення обізнаності про бренд, а не для прямого залучення клієнтів. YouTube, звичайно, позитивно позначиться і на збільшення продажів і лідів, але не забувайте – ви будете платити за рекламу незалежно від того, чи потрапить користувач на ваш сайт. Це не означає, що YouTube не стимулює конверсію, але показники ефективності такої реклами можуть значно відрізнятися від традиційних кампаній, де ви платите за кожен клік.

Таргетування

Відеореклама на YouTube має відмінне перевага: ви можете вибрати цільову аудиторію. Таргетування на YouTube проводиться так само, як і в медійній мережі Google: ви зможете вибрати аудиторію за інтересами, хобі, ключовими словами, демографічними характеристиками (вік, стать, сімейний стан) або їх комбінацій. З осені 2013 Google інтегрував в YouTube свою соціальну мережу Google+, тому тепер сервіс знає практично все про людину, просматривающем відео на сайті.

Пам’ятайте, аудиторія YouTube величезна – це весь світ, без винятку. У вас не вистачить грошей охопити всіх своєю рекламою, та й сенсу в цьому не буде – підліткам нецікава буде реклама про Форекс, а домогосподаркам – про новий Порше. Вам доведеться звузити коло своєї цільової аудиторії – подумайте про те, хто може стати вашим потенційним клієнтом, і вибирайте відповідні варіанти. Майте на увазі, що фільтрація аудиторії за ключовими словами може істотно обмежити коло людей, яким буде пропонуватися ваша реклама.

Де демонструватимуть ролики

Реклама YouTube демонструється, природно, на самому YouTube, а також на партнерських сайтах, що входять в контекстно-медійної мережі Google. Ролики на YouTube можуть створюватися і розміщуватися в чотирьох форматах: in-stream (рекламний ролик перед основним відео), in-display (банери всередині відео), in-search (ролик в результатах пошуку на YouTube) і in-slate (ролик спливає на екрані після перегляду відео).

1. Реклама формату in-stream з’являється як рекламний ролик перед основним відео.

Реклама відео на YouTube: з чого почати?

2. Реклама формату in-display відображається в YouTube поруч зі схожими роликами у вигляді текстового заголовка і посилання на ваш відео.

Реклама відео на YouTube: з чого почати?

3. Реклама формату in-search з’являється в результатах пошуку на YouTube, серед відео, схожих за змістом на ваше.

Реклама відео на YouTube: з чого почати?

4. Реклама в форматі in-slate з’являється перед тривалим відео (більше 10 хвилин) і представляє з себе список з трьох роликів різних рекламодавців. Користувачу надається вибір: або подивитися один з них, або дивитися своє відео з кількома перервами на рекламу.

Реклама відео на YouTube: з чого почати?

Виберіть мету своєї реклами

У традиційної рекламної кампанії pay-per-click (плата за кожен клік) оголошення об’єднуються у групи, для кожної з яких присвоюються власні ключові слова. Коли користувачі використовують певні запити, їм пропонується оголошень група, яка може їх зацікавити. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу і вводите в пошуковиках «вакансії логіста в Москві», то спрацьовує одна з груп оголошень агентства з найму персоналу – та, у якій пропонуються саме логістичні вакансії. Якби ви вказували в запитах інші сфери діяльності, то вам пропонувалися б інші групи оголошень від того ж агентства.

Стратегія рекламної кампанії YouTube трохи відрізняється від традиційної – в ній є оголошення, відео та цілі.

  • Цілі визначаються приблизно так само, як і в традиційній таргетованої кампанії – за інтересами, хобі, ключовими словами, демографічними характеристиками (вік, стать, сімейний стан) або їх комбінацій.
  • Відео – це ваш рекламний ролик. Один ролик може використовуватися в різних рекламних кампаніях.
  • Оголошення включають в себе сам ролик і його копію з доповненнями – заголовком, описом і посиланням на відео. У рекламній кампанії ви будете поєднувати всі ці елементи, щоб визначити, що саме побачать ваші потенційні клієнти.

Ви можете налаштувати свою кампанію так, щоб ваше оголошення показувалося всім цільовим групам або тільки деякими з них. Поекспериментуйте з різними варіантами націлювання, щоб зрозуміти, який з них вам більше підійде.

Докладно про те, як створити свою першу видеокампанию, дивіться у наступному відео:

Подумайте про посадкової сторінці

У своїх оголошеннях на YouTube, ви зможете переадресувати користувача на сторінку каналу YouTube або на посадкову сторінку свого сайту. Вирішувати, як ви вчините, потрібно виходячи з ваших цілей: якщо ви хочете просто збільшити обізнаність аудиторії про новий продукт і розширити список передплатників, то краще перенаправляти відвідувачів на ваш канал на YouTube. Якщо ж ви женіться за лидами, то надсилайте користувачів на свій сайт, де вони зможуть виконати певні дії.

Перевагою розміщення реклами на YouTube є те, що вам не доведеться платити за перегляди ваших роликів, якщо користувачі відключили їх через 5 секунд або навіть пізніше – проте ці 5 секунд все одно працюють на впізнаваність вашого бренду.

Зв’яжіть свої акаунти YouTube і AdWords

Якщо ви зв’яжете свої акаунти YouTube і Google AdWords, то зможете бачити розширену статистику своєї рекламної кампанії. Одне просте дія може виявитися дуже корисним для розуміння ефективності вашої стратегії. Як це зробити, детально написано тут.

Створіть спливаючий банер для свого відео

Після того, як ви додали відео у свою кампанію AdWords, ви можете додати в неї банер – блок тексту, який відображається у верхній частині ролика при кожному перегляді. Платити за кліки в цих банерах не потрібно.

Видеобаннеры створюються в YouTube, а не в AdWords. Зайдіть в YouTube під своїм обліковим записом і перейдіть на канал, де на панелі управління буде вкладка Video Manager». На вкладці «Uploads» ви знайдете все відео, завантажені вами на сайт. Виберіть той ролик, для якого ви хочете створити банер і натисніть кнопку «Edit». Там кликніть «Call-to-Action Overlay», і внесіть необхідні зміни в копію свого оголошення.

Спочатку розміщення відеореклами на YouTube може здатися дуже складним заняттям, але після невеликої практики ви зрозумієте, що це досить непоганий спосіб для просування вашого бізнесу, збільшення впізнаваності бренду і створення лідів.

До речі, наша компанія надає послуги з видеомаркетингу і робить це блискуче! Так що, якщо вам потрібен якісний відеоконтент, звертайтеся до нас! У нас працюють фахівці з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут, щоб замовити безкоштовну консультацію!

Статті по темі:

  • Як правильно використовувати YouTube: 7 уроків для маркетологів
  • Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету
  • Який відеохостинг вибрати для публікації маркетингового вмісту