7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

345

Ви коли-небудь чули від клієнтів наступні фрази: «Я вибрав саме цей банк, тому що на його сайті класні банери» або «Я завжди купую продукти цієї компанії, тому що у її корпоративного сайту нереально крутий дизайн»? Смію припустити, що ні.

Давайте подивимося правді в очі: клієнти віддають перевагу певним компаніям не через привабливості їх веб-сайтів. Дизайн сайту – це лише обгортка, набагато важливіше те, що міститься всередині.

7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

Далі ми розглянемо 7 неприємних фактів, які не зможе приховати навіть самий привабливий дизайн у світі.

1) У сайту низькі позиції в пошуковій видачі

Видимість вашого сайту в пошукових системах набагато важливіше його привабливого дизайну. Спробуйте ввести в Google назви продуктів або послуг, які ви пропонуєте своїм клієнтам. Якщо ви вже переглянули 10 сторінок, але так і не знайшли свій веб-сайт в результатах пошукової видачі, значить, все погано. Задумайтеся на хвилинку: якщо ваш сайт втрачається на просторах інтернету, чи має значення, як він виглядає?

Бувають і протилежні ситуації. Заходиш на сайт з хорошим дизайном і думаєш: «Боже, яка несмак!». А потім з’ясовується, що цей сайт займає досить непогані позиції в пошукових системах.

Розглянемо для прикладу домашню сторінку компанії Bullet Proof Design, що продає запчастини для мотоциклів:

7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

Напевно, ви погодитеся з тим, що дизайн даного сайту залишає бажати кращого: надто темний фон, відсутність лаконічності і єдності колірної гами і т. д. Тим не менш, це не заважає йому входити в перші п’ять рядків пошукової видачі Google за основним в тематиці ключовими словами.

Рекомендації:

 • Переконайтеся в тому, що на сторінках вашого веб-сайту містять ключові слова та фрази, які буде використовувати ваша цільова аудиторія під час пошуку.
 • Вкладайте більше коштів на створення високоякісного і оптимізованого контенту, а не на прикрасу вашого веб-сайту. Маркетологи, орієнтовані на метричні показники, вважають, що високий трафік здатний зробити привабливим будь-який веб-сайт.
 • 2) На сайті розміщено жахливий контент

  Вже давно відомо, що унікальний, корисний і релевантний контент сприяє залученню клієнтів. Якщо ви не займаєтеся контент-маркетингом, ви автоматично поступаєтеся позиції своїм конкурентам. Зверніть увагу на наступні статистичні дані:

  • Кожен місяць блоги читають 329 мільйонів людей. Як ви думаєте, чи вони читають ваш блог?
  • Кожен день расшаривается 27 мільйонів постів. Скільки розшарювання отримує ваш контент?
  • 73% клієнтів воліють блоги і статті, а не рекламу.
  • 61% клієнтів з більшою ймовірністю скористаються послугами компаній, які регулярно публікують контент.
  • Чим більше розшарювання отримує ваш контент, тим більше у вас шансів підвищити рівень продажів. Практика показує, що за рахунок розшарювання можна збільшити продажі до 500%.
  • Більше 80% розшарювання контенту здійснюється за допомогою електронної пошти, соціальних мереж, блогів і форумів. Чи використовуєте ви всі ці канали для просування свого контенту?

  Дані взяті з зарубіжної інфографіки «Ditch Cold Calls. Why Content Is King».

  7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

  Рекомендації:

 • Якщо ви ще не створили блог на своєму сайті, вже давно пора це зробити. Публікуйте в ньому контент на регулярній основі, щоб утримати своїх поточних клієнтів і залучити нових.
 • Запитайте у своїх колег з відділу продажів та обслуговування клієнтів, які питання їм найчастіше задає ваша аудиторія, і опублікуйте відповіді на них у своєму блозі.
 • Перш ніж публікувати свої пости, читайте їх вголос. Ви повинні розміщувати тільки такий контент, яким ви могли б поділитися з клієнтами при особистій зустрічі.
 • 3) Для просування сайту використовується неправильна маркетингова платформа

  Якщо ви хочете досягти успіху в просуванні свого сайту, вам не обійтися без відповідної маркетингової платформи, завдяки якій ви зможете публікувати контент, створювати і тестувати посадочні сторінки, оптимізувати рівень конверсії, генерувати ліди і т. д.

  Однією з найбільш ефективних маркетингових платформ на вітчизняному ринку є LeadHit. C допомогою неї можна:

  • керувати постами в соцмережах;
  • оцінювати рентабельність різних рекламних компаній, щоб уникнути непотрібних витрат;
  • підвищувати рівень конверсії;
  • отримати рекомендації з пошукової оптимізації вашого сайту;
  • основні метричні показники, які мають найбільше значення для вашого сайту.

  Як бачите, цей інструмент одночасно вирішує найважливіші маркетингові завдання. Згідно виробникам даної платформи, вона може збільшити кількість реальних продажів на 15%.

  7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

  Однак не варто поспішати з вибором. Якщо ви будете використовувати різні інструменти і комплексні конфігурації, які не поєднуються один з одним, ви витратите вдвічі, а то і втричі більше часу на свої маркетингові заходи. До того ж, вам буде складніше зрозуміти, які методи працюють, а які – ні, які подальші заходи необхідно вжити, щоб покращити результати і т. д. Якщо ви не впевнені в ефективності своєї маркетингової платформи, задайте собі наступні питання:

  • Чи дозволяє ваша маркетингова платформа генерувати і плекати ліди? Чи допомагає вона вам у підборі ключових слів і дослідженні даних по пошуковій оптимізації? Пропонує вона рішення для управління маркетингом в соціальних мережах?
  • Чи може ваша маркетингова платформа регулювати безпосередню взаємодію з клієнтами? А як щодо корпоративних процесів та ініціатив? Сприяє вона командному співпраці?
  • Чи може ваша маркетингова платформа управляти email-маркетингом? Може вона виміряти ступінь задоволеності клієнтів?

  Якщо ваша маркетингова платформа не відповідає вищевказаним вимогам, то немає сенсу її використовувати.

  Рекомендації:

 • Як відомо, можливість формулювати, тестувати й вдосконалювати нові ідеї є невід’ємною частиною сучасного маркетингу. Вибирайте інструменти, з допомогою яких ви зможете протестувати нові ідеї на своєму веб-сайті.
 • Ваша маркетингова платформа повинна бути зручною у використанні. Якщо ви витрачаєте більше часу на вивчення функцій даного інструменту, а не на просування свого сайту за допомогою нього, це означає, що він вам не підходить.
 • 4) Сайт не здатний генерувати ліди

  Інтернет – це найкращий інструмент для ефективного таргетованого маркетингу. Традиційні методи впливу на потенційних клієнтів, в тому числі і по телебаченню, вже давно застаріли. І якщо ви не використовуєте свій веб-сайт для підвищення обізнаності потенційних клієнтів про вашу компанію і генерації лідів, ви втрачаєте масу можливостей.

  Процес генерації лідів, по суті, зводиться до створення правильного заклику до дії, завдяки якому потенційний клієнт може перейти на наступний рівень воронки продажів. Який би заклик до дії ви ні використовували, будь це «Читати далі», «Підписатися на розсилку» або «Отримати безкоштовну копію книги», ви повинні задіяти весь його потенціал на своєму сайті, щоб довести процес вирощування лідов до автоматизму.

  7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

  Рекомендації:

 • У вас низький трафік? Запустіть нову кампанію у своєму блозі, щоб задіяти ключові слова та фрази, за якими здійснює пошук ваша цільова аудиторія. Накопичуйте зовнішні посилання на відповідних веб-сайтах. Спростіть процес розшарювання вашого контенту. Залишайте гостьові пости на інших сайтах.
 • У вас достатньо трафіку, але мало лідов? Створюйте офферы, які допоможуть вашим потенційним клієнтам краще зрозуміти свої потреби і проблеми. Таким чином, вони більше дізнаються про ваш бренд і стануть більш сприйнятливими до ваших наступним маркетинговим зусиллям.
 • У вас досить лідов, але мало реальних клієнтів? Створюйте і просувайте свої офферы, щоб конвертувати лідів у клієнтів. Використовуйте цей контент для подальшого просування клієнтів по воронці продажів.
 • 5) Сайт не надає належного впливу на цільову аудиторію

  Перш ніж ви почнете поширювати свій контент, переконайтеся, що ви вибрали відповідну цільову аудиторію і маєте уявлення про те, як вона здійснює покупки і як можна на неї впливати. Ви повинні зрозуміти потреби ваших потенційних клієнтів, виявити їхні проблеми, передбачити ключові слова, які вони будуть використовувати для пошуку інформації в інтернеті, навчитися справлятися з їх запереченнями і пропонувати їм рішення тим способом, який вони віддають перевагу. Ваш контент буде зовсім марним, якщо ви не будете знати, для кого він призначений.

  Рекомендації:

 • Сформулюйте образ своєї купівельної персони і використовуйте його в якості орієнтира при створенні рекламного контенту.
 • Виберіть стиль і тон викладу свого контенту, які знаходять відгук у вашої цільової аудиторії.
 • Запитайте у ваших колег з відділу продажів та обслуговування клієнтів, з якими запереченнями вони стикаються найчастіше, і створіть відповідний контент, який відповідає на ці заперечення.
 • 7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

  6) Сайт безнадійно застарів

  Якщо ви не будете постійно оновлювати свій веб-сайт, то одного разу він стане абсолютно марним. Це не означає, що ви повинні кардинально змінити його за один день. Почніть з невеликих змін.

  Рекомендації:

 • Використовуйте А/Б-тестування для дослідження своїх нових ідей, що зачіпають дизайн посадкової сторінки, лід-форму, кнопки призову до дії та інші змінні. Перша ідея, яка приходить до вас голову, не завжди є найбільш вдалою.
 • Ви не знаєте, що подобається вашим клієнтам? Запитайте у них самих! Ретельно розроблений опитування, адресований вашим поточним і потенційним клієнтам, допоможе вам зрозуміти, які елементи вашого веб-сайту можна залишити, а які потребують термінового доопрацювання.
 • 7) Ваш сайт не інтегрований з соціальними мережами

  Більшість відвідувачів вашого сайту потрапляють на нього не випадково, і расшарівать ваш контент теж не випадково. Станьте компанією, яка поширює контент, цікавий для вашої аудиторії. Зробіть так, щоб у наступному ефірі сарафанного радіо зазвучало назва вашого бренду (в позитивному ключі).

  Рекомендації:

 • Якщо ви хочете отримувати більше лайків, розшарювання і ретвітів, вкладайте 50% вашої енергії на створення заголовка. Він формує перше враження читачів про вашому контенті. Якщо заголовок буде нудним і непримітним, то ваші потенційні клієнти навряд стануть читати пост до кінця.
 • Публікуючи посилання на свої пости в соціальних мережах, завжди супроводжуйте їх цікавими короткими описами.
 • Ви повинні стежити за ефективністю контенту, що публікується в соціальних мережах. Інакше ви не зможете безперервно поліпшувати його якість.
 • Мисліть масштабно. У найближчі роки, ВКонтакте, Facebook, Google+ та інші соціальні мережі почнуть надавати ще більше впливу на рейтинг вашого сайту в пошукових системах.
 • 7 неприємних фактів, які намагаються приховати привабливі веб-сайти

  Дизайн сайту – лише верхівка айсберга

  Приємний зовнішній вигляд не є головним критерієм ефективності веб-сайту. Зрозуміло, важливість якісного та привабливого дизайну теж заперечувати не варто, але варто пам’ятати, що є й інші, більш важливі фактори, без урахування яких ваш сайт буде лише красивою картинкою, не приносить ніякої користі.

  Якщо ви зрозуміли, що ваш сайт теж володіє одним або декількома з вищевказаних недоліків, не варто сподіватися на те, що вони зникнуть самі по собі. Вам необхідно вжити термінових заходів, щоб усунути ці проблеми, поки вони не завдали серйозної шкоди вашому бізнесу.

  Адаптація матеріалу Кевіна Барбера 7 Ugly Truths a Pretty Website can’t Hide.

  Читайте також:

  • Що ефективніше: продавати мрії або продукти?
  • 40 речей, важливих для контент-маркетингу
  • Маркетинг як експеримент за рішенням завдання: розповісти просто про складне