Як провести опитування у соціальних мережах: огляд інструментів

394

Маркетологи активно використовують опитування в якості інструментів SMM. З цієї статті ви дізнаєтеся, які завдання можна вирішувати за допомогою опитувань в соціальних мережах. Також ви дізнаєтеся про інструменти, з допомогою яких зручно їх проводити.

Як провести опитування у соціальних мережах: огляд інструментів

Які завдання можна вирішувати за допомогою опитувань

Опитування в соціальних мережах дозволяють вирішувати наступні завдання:

1.Реальні та безкоштовні відгуки про продукт

Багато компаній стикаються з труднощами при спробі дізнатися думку споживачів про продукт. Клієнти наполегливо мовчать, а у відповідь на пряму прохання пишуть стандартну відписку виду «всеклассноспасиборебятавылучшие». З цієї ситуації є два виходи: проводити дорогі маркетингові дослідження або самостійно отримувати реальний відгук аудиторії у соціальних мережах.

Щоб прийняти участь в опитуванні, користувачеві досить один раз клацнути лівою кнопкою миші. Завдяки цьому клієнти не відмовляються від голосування, а ви дізнаєтеся реальну думку споживачів. А якщо ви поманіть клієнтів купоном на знижку або фірмової кухлем, вони заповнять детальну анкету.

2.Розуміння потреб та мотивів поведінки аудиторії

Опитування допомагають вам з’ясувати очікування і потреби аудиторії. Це допомагає при плануванні і розробці нових продуктів, вдосконалення бізнес-процесів. Знаючи про потреби клієнтів, ви захищаєтеся від серйозних проколів.

3. Створення і розвиток співтовариства

Опитування збільшують залученість і стимулюють дискусії. Беручи участь в опитуванні, кожен споживач розуміє, що спілкування з бізнесом носить двосторонній характер. Це перетворює окремих передплатників в живе співтовариство, члени якого взаємодіють з брендом і один з одним.

Щоб розвивати спільноту за допомогою опитувань, показуйте, що зацікавлені у думці користувачів. Діліться з учасниками результатами голосувань та прийнятими рішеннями. Заохочуйте користувачів за участь в обговореннях.

4.Створення контенту

З допомогою опитувань ви створюєте три типи вмісту. По-перше, ви розповідаєте про передумови для проведення голосування і описуєте його умови. По-друге, ви ділитеся з користувачами результатами. По-третє, споживачі беруть участь в обговореннях, створюючи користувальницький контент.

5.Збільшення відвідуваності

Проведення опитувань збільшує відвідуваність сторінки бізнесу в соціальній мережі і корпоративного сайту. Щоб це правило працювало, стимулюйте користувачів ділитися інформацією про голосування. Також ви можете використовувати інструменти, які автоматично повідомляють, що користувач взяв участь в опитуванні.

Як провести опитування у соціальних мережах: огляд інструментів

Інструменти для проведення опитувань

Щоб провести опитування, скористайтеся одним із нижченаведених інструментів:

 • My Polls — безкоштовний додаток для організації голосувань у Facebook.
 • Poll — ще одне безкоштовний додаток для організації голосувань у Facebook.
 • Wishpond — набір платних додатків для експерта в області SMM.
 • Acepolls — безкоштовний сервіс для організації опитувань в Facebook, Twitter, а також на сайтах і в блогах.
 • Typeform — безкоштовний сервіс проведення опитувань. Цей сервіс дозволяє створювати опитування для користувачів мобільних девайсів.
 • Штатний засіб для проведення опитувань «Вконтакте». Достатньо перейти на сторінку, де ви збираєтеся опублікувати опитування, а в формі редагування повідомлення вибрати меню «Прикріпити — опитування».
Як провести опитування у соціальних мережах: огляд інструментів
 • Wedgies — платний сервіс для проведення опитувань. Базові функції (проведення та аналіз опитування) доступні безкоштовно. Працює в Facebook, Twitter, Tumblr.
 • Poptip — платний сервіс для проведення опитувань. Перше голосування можна провести безкоштовно.
 • Simpoll — російськомовний сервіс для проведення опитувань. Базовий функціонал доступний безкоштовно.
 • Anketolog — ще один російськомовний сервіс для проведення опитувань. Код опитування можна вбудовувати на сторінки найпопулярніших соціальних мереж, включаючи «Вконтакте», Facebook, Google+, Twitter, «Однокласники», «Мій світ».
 • Штатний засіб для створення опитувань в «Однокласниках». Досить вибрати меню «Додати замітку — створити опитування», ввести потрібні дані і чекати відгуку.
Як провести опитування у соціальних мережах: огляд інструментів
 • Survey Monkey — сервіс для проведення опитувань з російськомовним інтерфейсом. Базовий функціонал доступний безкоштовно. Користувач може вбудовувати опитування на сторінки сайту або в спільнотах в соціальних мережах.

Навіщо ще потрібні опитування

Опитування збільшують охоплення аудиторії та залучення користувачів. З допомогою голосувань ви отримуєте важливу інформацію і показуєте клієнтам, що цікавитеся їх думкою. Як ви вважаєте, чи можна за допомогою опитувань впливати на думку споживачів? Як це відбувається на практиці?

Адаптація матеріалу 5 Reasons to Include Polling in Your Social Media by Strategy Travis Bernard.