Шорт-лист робіт в пошуковому маркетингу: що «корисно» для сайту після скасування Яндексом посилань?

245

На тлі глобальної «переділу» пошукової видачі, який ми спостерігаємо в поточний період в зв’язку з скасуванням Яндексом обліку посилань при ранжируванні, у багатьох виникає питання: на яких видах робіт з сайту слід зосередитися сьогодні? Все, про що ми розповімо нижче, — аж ніяк не новина. Фахівці в області пошукового маркетингу, успішно просувають свої проекти, активно використовують ці методи вже щонайменше останні два роки. Давайте переглянемо шорт-лист основних робіт, корисних для вашого сайту сьогодні.

У новому SEO важливо вміти висувати і перевіряти гіпотези

Не обов’язково вчити напам’ять всі залишилися після скасування посилань 750 факторів ранжирування, щоб пам’ятати основний принцип, керуючись яким можна благотворно працювати над просуванням сайту: робіть те, що поліпшить сайт в очах користувача. Дотримуючись цього принципу, ви висуваєте гіпотези, але кожну з них необхідно перевірити «математично». Простий приклад: припустимо, ви припускаєте, що якщо змінити колір кнопки замовлення зворотного дзвінка з червоного на жовтий, на сторінці збільшиться конверсія. Створюєте жовту кнопку — і запускаєте для перевірки істинності вашої гіпотези А/B-тестування — тільки воно покаже, на яку кнопку — жовту або червону — користувачі більше клікають на вашому сайті.

Шорт-лист робіт в пошуковому маркетингу: що «корисно» для сайту після скасування Яндексом посилань?

Один день — одне покращення

По шляху поліпшення проекту можна йти двома шляхами: поставити завдання по складанню гранично повного переліку всіх можливих правок і запланувати конкретний термін щодо реалізації цих поліпшень; а можна кожен день приділяти проекту частину робочого часу, і витрачати цей час на:

 • планування і внесення в чек-лист однієї зміни
 • на внесення рівно однієї зміни з раніше запланованих.
 • Перший шлях — це робота в авральному режимі і отодвигаемое на більш віддалений термін (до точки дедлайн по проекту) отримання результатів у відповідності з тими цілями, які були запланували. І головне — велика спокуса після одномоментного внесення глобальних (або критичної маси несуттєвих) змін на якийсь час забути про проект, вважаючи, що те, що ви зробили, було достатньо, і можна спокійно займатися тільки контент-наповненням. Це шлях до стагнації.

  На жаль, часто в інтернет-агентствах, безліч провідних клієнтських проектів, превалює саме цей, авральний режим (так як роботи ведуться відразу по декількох сайтів, важко щодня приділяти час кожного проекту). Але потрібно розуміти, що авральний режим роботи — це не стратегія, а її відсутність.

  Другий шлях — з нашої точки зору єдино правильна, так як в будь-якому випадку краще маленькими кроками, але просуватися кожен день, ніж стояти на місці два тижні. З цієї точки зору «один день — одне покращення» — чудова стратегія.

  Якщо працювати згідно з цією стратегією не виходить — це сигнал: пора міняти щось в організації робочого часу, в головах, в підході до справи.

  Ні дня без статті

  Блог компанії — це наріжний інструмент залучення цільової аудиторії в сучасному пошуковому маркетингу. Так, важлива будь-яка деталь — аж до кольору плашки. Однак без вмісту — і це очевидний факт — результатів не буде.

  Є одне «але». Ви пам’ятаєте, що сталося в сучасних реаліях з традиційною рекламою? Починаючи з середини 80-х роках ХХ століття аудиторія стрімко втрачала до неї інтерес: нав’язливість рекламного формату у вихідному маркетингу (при якому повідомлення йде від бренду до аудиторії) набридла людям. Вже нікого не можна змусити купити те, що йому просто не треба. До оффлайновій рекламі люди ставляться як до необхідного незручності в життя, у моменти, коли трансляція футбольного матчу або цікавий серіал перериваються рекламою, різко збільшується навантаження на міську каналізацію.

  Із зростанням кількості інтернет-користувачів поширилася інша форма маркетингу — входить, або, як його ще називають, довірчого. Суть його в тому, що аудиторія сама йде до бренду в пошуку необхідного їй продукту або послуги. Завдання бренду — надати максимум корисної, цікавої інформації, з вирішальними аргументами, які підштовхнуть потенційного клієнта прийняти рішення на користь даної компанії.

  «Але» полягає в тому, що і вхідний маркетинг з-за того, що бренди почали активно просуватися в Мережі за рахунок контенту, поступово перетворюється в черговий метод розповсюдження інформаційного шуму. Цінність контенту, коли його багато, а якість і користь від нього сумнівні, нівелюється.

  Висновок один — потрібно займатися не просто створенням контенту, а створенням чудового контенту, який:

  • викликає емоційний відгук у потенційних клієнтів
  • містить достатньо «сильних», переконливих аргументів, щоб викликати довіру аудиторії до бренду
  • надає людям інформацію експертного рівня

  Залучайте хороших копірайтерів і професійних редакторів, ініціюйте інтерв’ю з експертами ринку, намагайтеся щодня публікувати в блозі по одній чудовій статті.

  Займайтеся E-mail-маркетингом

  Не варто недооцінювати ефективність цього інструменту. І вже тим більше не варто плутати його зі спам-розсилкою (говоримо про це тільки тому, що до нас все ще звертаються клієнти, яким доводиться пояснювати різницю між цими двома речами).

  Шорт-лист робіт в пошуковому маркетингу: що «корисно» для сайту після скасування Яндексом посилань?

  E-mail-розсилка створює аудиторію, яка відрізняється високою лояльністю. Якщо людина стає передплатником, він демонструє готовність дізнаватися про бренд, його продуктах або послугах більше. Читач — це той, кого перетворити у клієнта простіше.

  Email-маркетинг — це можливість зорієнтувати аудиторію за статтю, регіоном, соціальним статусом, інтересами і т. д. А значить — можливість створити максимально точний портрет ЦА і звертатися не знеособлено до абстрактного потенційному клієнту, а особисто до кожного представника цільової аудиторії.

  Чи потрібні вам посилання?

  Ми вважаємо: будь-якого проекту, націленому на збільшення лояльності цільової аудиторії, на зростання довіри до бренду, потрібні природні посилання. Той факт, що контрольний сигнал тепер не враховується у формулі ранжирування Яндекса, не означає, що отримана природним шляхом посилання на матеріал з вашого блогу, вам тепер не потрібна. Якщо на вас посилаються авторитетні, цікаві багатьом проекти — це просто відмінно! Прагніть за рахунок якості контенту в вашому блозі отримувати природні посилання і репости.

  Ну і, звичайно ж, ми всі пам’ятаємо: Google посилання не відміняв. Якісні беклинки в цій пошуковій системі враховуються при ранжируванні.

  Візьміть на озброєння цей шорт-лист. Він допоможе вам досягати результатів. І пам’ятайте головне: ваш сайт вимагає уваги кожен день.

  Читайте також:

  • 40 речей, важливих для контент-маркетингу
  • Як досягти очікуваного результату в просуванні за максимально короткий термін?
  • ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти