Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

453

Більшість інтернет-користувачів щодня перевіряють свої акаунти в соціальних мережах, а багато з них не можуть і години прожити без «ВКонтакте» і Facebook. Проте маркетологи не користуються цим сповна, так як все ще змушені доводити керівництву і навіть собі ефективність публікації реклами в соціальних мережах.

Незважаючи на це, бренди планують збільшити витрати на розкрутку бізнесу в соціальних медіа в поточному році. Такі висновки зробили фахівці маркетингової фірми Nielsen, вивчивши глобальний ринок реклами в соціальних мережах.

Зокрема, Nielsen приводить у звіті про проведеному дослідженні наступні факти:

  • Кожен сьомий житель планети має акаунт в Facebook станом на кінець 2012 року.
  • Близько 80% активних інтернет-користувачів щодня спілкуються в соціальних мережах або читають замітки в блогах.
  • Близько 75% рекламодавців, які взяли участь у дослідженні Nielsen, вже публікують оголошення на соціальних ресурсах.
  • 64% з них планують збільшити бюджет рекламної кампанії в соціальних мережах в 2013 році.
  • Бренди фінансують рекламу на соціальних платформах за рахунок зменшення витрат на офлайн-рекламу.

Результати дослідження Nielsen — ефективний інструмент підвищення ефективності рекламних кампаній в соціальних мережах. Нижче ви знайдете опис семи тактик, дозволяють використовувати цей інструмент на практиці.

1. Використовуйте соціальний потенціал своїх співробітників

Близько 89% брендів-рекламодавців використовують безкоштовні маркетингові інструменти в соціальних мережах, реалізуючи рекламні кампанії самостійно. При цьому тільки 71% агентств користуються цією можливістю, просуваючи бізнес своїх клієнтів. При цьому 81% агентств користуються платними інструментами соцмереж при промоутуванні контенту своїх офіційних сторінок, тоді як серед компаній, що займаються просуванням в соцмережах самостійно, таких лише 75%.

Таким чином, бренди схильні до самостійного використання безкоштовних маркетингових інструментів в соціальних мережах. Вони залучають власні ресурси до створення та поширення контенту, а також до взаємодії з аудиторією. При цьому компанії часто делегують публікацію платних оголошень зовнішнім агентствам.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах
Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

Отже, подумайте, як співробітники компанії можуть брати участь в маркетингу вашого бізнесу в соціальних мережах. По-перше, це хороший спосіб економії фінансових ресурсів. По-друге, аудиторія отримає можливість взаємодіяти з вашою фірмою на персональному рівні.

2. Публікуйте оголошення в соціальних мережах, якими користується ваша цільова аудиторія

Як зазначалося вище, майже дві третіх рекламодавців планують збільшити бюджет на маркетингові кампанії в соціальних мережах в поточному році. При цьому 40% респондентів повідомляють, що збільшать бюджет тільки на 10% або менше. Таким чином, бренди підвищують витрати на платні оголошення в соціальних мережах лише незначно.

Для того щоб ефективно витрачати ваш бюджет, намагайтеся не виключати будь-які дрібниці. Ваші оголошення повинні публікуватися в потрібний час, в потрібному місці. Як мінімум, вам слід знати улюблені соціальні майданчики цільової аудиторії.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

3. Використовуйте соціальні мережі, щоб збільшити охоплення аудиторії

Близько 40% рекламодавців скорочують витрати на офлайн-рекламу на користь публікації платних оголошень в соціальних мережах. «ВКонтакте» і Facebook відвойовують кошти брендів у друкованих ЗМІ і телебачення, так як компанії вважають соціальні платформи феноменом, здатним поєднувати різні канали поширення інформації.

Зверніть увагу, що більше половини рекламодавців поєднують публікацію платних оголошень в соціальних мережах з офлайн-рекламою. Це не дивно, так як соціальні спільноти є більш дешевою маркетингової майданчиком. Що цікаво, більше 25% рекламодавців скорочують витрати на традиційну онлайн-рекламу на користь публікації оголошень в соціальних мережах. А дві третини брендів координують традиційні онлайн-кампанії з маркетинговими заходами в мережевих спільнотах.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

Знайдіть способи розширити охоплення аудиторії з допомогою реклами в соціальних мережах. Використовуйте для цього як платні оголошення, так і безкоштовні інструменти. Найпростіший приклад реалізації цієї тактики — популяризація вашої групи або пабліка з допомогою реклами та публікації цікавого контенту одночасно.

4. Визначте цілі і задачі рекламної кампанії в соціальних мережах

Більше половини маркетологів використовують рекламу в соціальних мережах для популяризації бренду. Тільки кожен шостий рекламодавець публікує платні оголошення в Facebook або «ВКонтакте», щоб отримати негайний відгук (ліди, конверсії, угоди). Якщо використовувати модель воронки продажів, соціальні мережі є її широким горлом.

Тому купуйте рекламу в мережевих спільнотах, щоб залучити якомога більше потенційних клієнтів у взаємодію з вашою компанією. Не чекайте від аудиторії «ВКонтакте» негайних угод, так як оголошення в соціальних мережах вирішують інші завдання. Однак подумайте, чого ви хочете від потенційного клієнта, що потрапив на сторінку вашого пабліка. Що він повинен зробити, щоб ви могли вважати рекламу ефективною?

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

5. Створіть на сайті релевантну посадкову сторінку для користувачів соціальних мереж

Понад 54% рекламодавців хочуть переважно використовувати однакові критерії оцінки офлайн-реклами і платних інструментів промоутування контенту в соціальних мережах. Зокрема, вони вважають продажу, підвищення впізнаваності бренду і безкоштовні публікації про їх компанії індикатором успіху реклами. При цьому тільки кожен десятий продавець реклами в соціальних мережах може гарантувати рекламодавцям потрібний результат. А половина продавців пропонує брендам індикатори ефективності, що не відповідають їх цілям.

Тому оцінюйте ефективність реклами в соціальних мережах самостійно. Наприклад, створіть на корпоративному сайті посадкову сторінку для користувачів, які приходять по рекламних посиланнях з Facebook і «ВКонтакте». Фіксуйте число потенційних клієнтів, які виконали потрібні вам дії. Але пам’ятайте, що очікувати негайних угод від цієї категорії потенційних клієнтів не варто. Тому ваша посадкова сторінка повинна стати лише одним з етапів знайомства споживачів з бізнесом. Наприклад, запропонуйте їм знижку за реєстрацію на сайті.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах
Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

6. Вимірювати ефективність реклами в соціальних мережах

Більше 90% брендів хочуть використовувати однакові методи вимірювання успіху при проведенні рекламних кампаній в соціальних мережах і в офлайні. Зокрема, вони визначають цілі кампанії, показники, що дозволяють оцінити ROI, після чого розраховують результативність публікації оголошень. Третина рекламодавців вважає рекламу в соціальних мережах корисною, однак не вірить у можливість вимірювання даної користі.

Визначте конкретні показники, які дозволять вам оцінювати окупність інвестицій у рекламу. Можливо, це буде кількість нових передплатників або частота згадувань вашого бренду в соціальних мережах. Конкретні показники дозволяють зрозуміти, чи варта гра свічок.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

7. Використовуйте рекламу в соціальних мережах як для інформування клієнтів про ваш бренд, так і для підтримки продажів

Більше половини рекламодавців хочуть, щоб активність в соціальних мережах збільшувала продажі їхнього продукту. При цьому майже половина компаній чекає від реклами підвищення впізнаваності бренду.

Ніхто не забороняє вам використовувати оголошення для інформування клієнтів, так і для підтримки продажів. Залучайте споживачів у конверсійний сценарій з першого відвідування вашого пабліка в соціальній мережі.

Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах

Отже, реклама в соціальних мережах допомагає брендам встановити контакт з аудиторією і підвищує інформованість потенційних клієнтів. Однак платні оголошення в мережевих спільнотах також є важливим елементом продажів. Використовуйте наведені тактики, щоб використовувати весь потенціал рекламних кампаній в соціальних мережах.