Скільки має коштувати контент для сайту?

351

Сьогодні оголошеннями, пропонують контент для сайтів, рясніють практично всі спеціалізовані форуми, так чи інакше пов’язані з інтернет-маркетингом, SEO, «розкруткою». І це виправдано, роль контенту в загальному успіху (або навпаки, провалі) інтернет-проекту сьогодні дуже висока. Якісний контент – це, можна сказати, умова-мінімум для залучення цільової аудиторії. Для великих інформаційних проектів це практично єдина умова.

При цьому послуги з написання контенту в інтернет-бізнесі одні з найбільш низькооплачуваних. Як це можливо? А можливо це тому, що сьогодні контент-підтримкою сайтів займаються величезна кількість непрофесіоналів з усіх куточків країни (а часто і суміжних держав). Так, демпінг є і серед дизайнерів, кодерів, верстальників, а вже який демпінг присутня на ринку просування в пошукових системах! Але саме на ринку копірайтингу є «фахівці», які працюють за їжу в прямому сенсі цього слова.

Загальна ситуація на ринку seo-копірайтингу призводить до катастрофічно низької якості текстів, які пишуться всілякими «журналістами-фрілансерами», не те що не мають профільної освіти, — просто не володіють елементарною грамотністю. Тим не менш ринок «дикого копірайтингу» сьогодні дуже великий. І годують його такі ж «дикі» замовники. Як відомо, попит народжує пропозицію. Чому менеджери з реклами або директори з маркетингу, любо інші фахівці, що відповідають за сайт (а часом людиною, відповідальним у фірмі за сайт, є і сам власник бізнесу), дуже часто намагаються заощадити на послугах професійних копірайтерів?

Відбувається це тому, що завдання написати текст здається на перший погляд простий. Всі ми так чи інакше можемо складати слова в словосполучення, а словосполучення – речення. А всі проблеми з грамотністю, якщо що, заспівав-чек word’а нам допоможе вирішити. І, тим не менше, потреба в якісних текстах для інтернет-проектів сьогодні дуже висока. І чим частіше замовник стикається з любителями легкої наживи на ниві seo-копірайтингу, тим швидше він розуміє необхідність пошуку грамотних виконавців.

Сьогодні досить і досить професійних контент-агентств. Годують їх як раз ті клієнти, які вже обпеклися на методах роботи з «дикими» копірайтерами. Спокуса заощадити дуже великий, але також великі і втрати, які в підсумку будуть у замовника. Якщо ви хочете інвестувати в рекламу, пам’ятайте, що неякісна реклама може вам нашкодити. Історія знає багато прикладів, коли продаж падали після початку рекламної кампанії. А тексти для комерційного сайту – суть та ж реклама. Тільки менш нав’язлива і більш змістовна. Ми, я маю на увазі весь колектив агентства Texterra, неодноразово стикалися з ситуаціями, коли неякісні тексти просто нівелювали досить непоганий цільовий трафік, зводячи кількість замовлень або дзвінків до нуля.

Навряд чи хтось стане сперечатися з твердженням: щоб в результаті отримати багато, не потрібно економити на етапі вкладень. Мова йде і про інвестиції безпосередньо в продукти або послуги, які надає ваша фірма своїм клієнтам, і про хороших кадрах, і про якість послуг, що надаються вам вашими партнерами. Одна з таких послуг – професійний копірайтинг.

Тепер, щоб зрозуміти, скільки ж має коштувати контент для сайту, давайте розберемо, за що ж конкретно платять гроші хорошим копірайтерам? Підемо по пунктах:

  • За розробку технічного завдання. (Найчастіше ТЗ дозволяє самому замовникові зрозуміти, що ж у підсумку він хоче).
  • За детальне вивчення тематики. Адже, в кінцевому рахунку, текст продуктивний, якщо він повідомляє читачеві максимум корисної інформації.
  • За стилістичну і граматичну бездоганність тексту. (А це часто залежить не тільки від журналіста, але і від літературного редактора і коректора — принаймні в агентстві Texterra будь текст проходить етапи редагування і коректури).
  • За логічну грамотну подачу матеріалу.
  • За вміння зацікавити читача.

Погодьтеся, тут легко набирається на 500 руб. за 1000 знаків і вище – саме такий діапазон цін практично у всіх більш-менш професійних контент-агентств. І контент-агентство Texterra тут не виняток. При цьому сума цілком собі підйомна для будь-якої комерційної структури.

Якщо для вас сума від 500 руб. за 1000 знаків все ще дорого, запитайте думка наших клієнтів. Повірте, їх вкладення в тексти вже окупилися багато разів.