Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК

334

На початку 2014 року відбулося значуще для онлайн-бізнесу подія – вперше в історії інтернету активність мобільних користувачів перевершила активність користувачів ПК. Це відкриття належить компанії comScore. В одному зі своїх недавніх досліджень вона встановила, що в січні цього року час, проведений в інтернеті мобільними користувачами США, що склало 55% від загального часу користування глобальною мережею. Нижче наведено графік, який ілюструє цю заяву:

Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК

Як видно з графіка, найбільше часу в інтернеті проводять мобільні користувачі, що використовують програми (будь-які, крім браузерів). Далі йдуть користувачі ПК і на останньому місці – мобільні користувачі, що використовують браузери. Ще раз зверніть увагу:

Активність мобільних користувачів перевершила активність користувачів ПК, але головним засобом для виходу в інтернет стали не браузери (як багато хто міг подумати), а мобільні додатки.

Ще трохи свіжої статистики

Для кращого розуміння ситуації наведемо ще кілька фактів із зарубіжних досліджень 2014 року:

 • У січні 2014 року кількість користувачів смартфонів серед дорослого населення США становило 58%. Користувачів планшетів виявилося трохи менше – 42% (джерело).
 • У 2014 році значно збільшилася кількість користувачів, які використовують мобільні пристрої для перегляду онлайн-відео: 75% проти 61% – показник 2012 року (джерело).
 • Межа між особистим життям і роботою з кожним роком стає все незаметней: 82% учасників нещодавно проведеного дослідження зізналися, що шукають інформацію про товари та послуги для своєї компанії вечорами з дому з допомогою планшета (джерело).
 • Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК

  А тепер кілька фактів із вітчизняної дослідження, проведеного компанією Mail.ru Group в кінці 2013 року:

 • Проникнення мобільного інтернету в Росії серйозно збільшилася за останній рік. У період з грудня 2012 по грудень 2013 зростання місячної аудиторії склав 53%.
 • Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК
 • 87% опитаних в ході дослідження заявили, що використовують смартфони в основному для пошуку інформації.
 • Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК
 • 67% російськомовних веб-фахівців взагалі не адаптують сайти під мобільні пристрої. 5% використовують мобільний додаток, а 28% – мобільну версію сайту.
 • Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК

  Які висновки можна зробити з усього цього?

  Перший. Оптимізація сайту під мобільний трафік у 2014 році вже не просто бажана, а обов’язкова! З кожним роком кількість мобільних користувачів зростає, і ігнорувати цей факт вже просто недозволено.

  Другий. Статистика Mail.ru Group чітко доводить той факт, що в рунеті більшість сайтів не оптимізовані під мобільні пристрої. Тому, адаптувавши свій сайт під мобільний трафік зараз, ви автоматично можете обійти велику частину своїх конкурентів.

  Третій. Оптимізація сайту під мобільний трафік є одним з факторів, що впливають на щастя користувачів». А це означає, що, адаптувавши свій сайт мобільних користувачів, ви можете заодно і значно поліпшити свої позиції у видачі. Повірте, це не просто заява. Це факт, підтверджений власним досвідом – коли ми реалізували адаптивний дизайн на нашому сайті, вже буквально через місяць у нас різко впав показник відмов і зросла довжина сесії. Більш докладно про це можна почитати в нашому кейсі.

  Вперше в історії інтернету: мобільний трафік обігнав трафік з ПК

  Четвертий. Незважаючи на те, що в англомовному інтернеті лідирує трафік з мобільних додатків, не варто бездумно вибирати саме цей спосіб оптимізації. Крім нього, існують ще два види: мобільна версія сайту і адаптивна верстка. Про те, які між ними є відмінності, ви можете детальніше прочитати в нашій статті – «Як оптимізувати сайти під мобільний трафік». Також вам напевно буде корисний матеріал про просування сайтів за допомогою мобільних додатків – «Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво».

  ***

  Як бачите, все досить просто і очевидно. Мобільний трафік неухильно зростає, але багато вітчизняні вебмастера до цих заспокоюють себе тим фактом, що в рунеті їх кількість все ще не таке велике, як в буржунете, і вживати жодних заходів не потрібно. Ну що тут можна сказати? Продовжуйте в тому ж дусі. Скоро вам доведеться несолодко в боротьбі з більш далекоглядними конкурентами.

  Читайте також:

  • Контрольний список питань для аудиту мобільної версії сайту
  • Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обов’язковою
  • 10 кращих сайтів з адаптивною версткою