Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

248

Нинішній рік пройде під знаком мобільного трафіку. Стоп, так говорили про минулий і позаминулий роки. Чорт забирай, мобільним був навіть 2012 рік. Тенденція зростання частки мобільного трафіку — це не новина. Новина в тому, що всередині цієї тенденції сформувався стійкий тренд: власники смартфонів і планшетів все частіше воліють користуватися мобільним інтернетом за допомогою додатків, а не мобільних браузерів. Як це вплине на вашу маркетингову стратегію?

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Що потрібно знати про мобільному маркетингу в 2015 році

За інформацією Kokoc Group, в середині 2014 року частка мобільного трафіку в Росії перевищила 20 %. У деяких регіонах цей показник ще вище. Наприклад, в Москві практично кожен четвертий перехід на сайт здійснюється за допомогою смартфонів або планшетних ПК. За останній рік частка мобільного трафіку на корпоративний сайт «Текстерры» виросла більш ніж на 3 % і склала 17,03 %.

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Читайте також: Повне керівництво по адаптації сайту під мобільний трафік

Мобільний інтернет мігрує у бік додатків

За даними американських маркетологів, мобільний інтернет мігрує від браузерів до додатків. Зокрема, агентство Flurry Analytics повідомляє про зростання використання мобільних додатків за минулий рік на значні 76 %. Середній американський користувач планшета або смартфона встановлював 8,8 додатків в місяць.

За даними статистичного порталу Statista, обсяг ринку мобільних додатків в 2017 році складе 76,5 млрд доларів США. У 2014 році цей показник склав орієнтовно 35 млрд доларів. Рітейлер Target стверджує, що в 2014 році 32 % мобільних користувачів, що заходили на сайт компанії за допомогою браузера, а 68 % використовували додаток.

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Вже розробили мобільний додаток, а тепер хочете підвищити його ефективність? Зверніться до професіоналів – «Текстерра» займається просуванням мобільних додатків.

Як використовують мобільні додатки жителі різних регіонів

Російські власники смартфонів і планшетів активно користуються мобільними додатками. За даними компанії WapStart, 82 % власників гаджетів встановили більше п’яти додатків. Більше половини респондентів використовує додатка більше години в день, а 17 % користувачів витрачають на це більше трьох годин. Варто підкреслити, що лише 15 % росіян встановлюють платні додатки.

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Найбільше в минулому році заробили на продажі мобільних додатків розробники з Японії, Південної Кореї і США. Девелопери з Бразилії, Росії, Індії та Китаю можуть похвалитися зростанням кількості скачувань додатків на 40 %, а також збільшенням доходів від продажу платних установок в 2,3 рази.

За даними AppAnnie, за минулий рік користувачі завантажили з Google Play на 60 % більше додатків порівняно з 2013 в глобальному масштабі. А AppStore домігся зростання доходів на 70 %. Компанія comScore стверджує, що Facebook і Google володіють топ-5 популярних додатків для смартфонів: Facebook, Google Play, Google Search, YouTube і Facebook Messenger.

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Читайте також: 10 кращих сайтів з адаптивною версткою

Як використовувати ключові фактори мобільного маркетингу на практиці

Як зазначалося вище, використання мобільних додатків за минулий рік зросла на 76 %. У розрізі тематик найвищий ріст популярності продемонстрували програми для онлайн-покупок (174 %), соціальні мережі (103 %), програми для контролю за здоров’ям (89 %), читання новин (49 %).

Щоб враховувати актуальні тенденції мобільного маркетингу і використовувати ключові фактори, що впливають на ринок, скористайтеся наступними рекомендаціями:

1. Дайте можливість клієнтам купувати за допомогою програми

Це стосується всіх бізнесменів, які щось продають в Мережі: власників інтернет-магазинів, веб-сервісів, фінансових установ і т. п. В США 39 % мобільних користувачів використовують додатки, щоб робити покупки. У Росії цей показник нижче, проте мова йде про глобальну тенденцію, до якої треба готуватися.

Як адаптувати маркетингову стратегію до нових тенденцій мобільного інтернету

Зверніть увагу, власники смартфонів і планшетів рідше користуються програмами для шоуруминга. Вони порівнюють ціни в інтернет-магазинах і торгових точках в офлайні з допомогою мобільних браузерів. А якщо людина встановлює мобільний додаток, вважайте, що постійний клієнт у вас в кишені.

2. Продавайте в соціальних мережах

Так, соціальні мережі — не найефективніший канал продажів. Однак зростання популярності мобільних додатків змінює цю ситуацію. Вище сказано, що власники смартфонів і планшетів з США витрачають 10 % часу в Мережі на серфінг у додатку Facebook. Додайте до цього показнику час, який користувачі витрачають на Pinterest, Instagram, Google+, Twitter та локальні мережі.

Скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Рекламуйте товар у Pinterest та Instagram. Продавцям одягу, біжутерії, предметів декору і деяких інших категорій продукції достатньо опублікувати фото, використовувати відповідні хештегі і залишити в підписі номер телефону. Якісні ліди вам забезпечені.
  • Створіть розділ для товарів у ваших групах або публічних сторінках в Facebook, «Вконтакте» і Google+. Публікуйте фото товару і посилання на сторінку оформлення замовлення.
  • Зробіть контент привабливим для користувачів соціальних мереж. Мова йде про візуальному оформленні посад, а також про використання спеціальних можливостей, наприклад, публікації короткого відео в Instagram.

Читайте також: Як поліпшити поведінкові чинники без накрутки: 49 рад

3. Знайдіть свій сегмент маніяків додатків

Кожен п’ятий американський власник смартфонів і планшетів входить в категорію «маніяків додатків». Ці люди встановлюють понад 17 нових програм в місяць. Більше половини з них — дівчата і жінки у віці від 13 до 54 років.

Створіть споживчу персону, яка відповідає сегменту маніяків додатків вашої цільової аудиторії. Враховуйте інтереси персони при розробці та дистрибуції мобільної програми для покупок.

4. Стимулюйте установку програми

Користувачі не встановлюють на смартфони і планшети нові програми просто так. Вони повинні отримати стимул: побачити вигоду, оцінити популярність, зацікавитися функціональністю і дизайном програми. Щоб стимулювати встановлення, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Рекламуйте додаток.
  • Розкажіть про програму передплатникам в соціальних мережах.
  • Опублікуйте посилання на програму на сайті.
  • Пропонуйте установку програми мобільним користувачам.
  • Пропонуйте пільгові умови обслуговування користувачів, які встановили додаток.

Мобільної версії сайту і адаптивної верстки може не вистачити

Мобільна версія сайту або адаптивна верстка — це мінімум, який необхідний для отримання трафіку. А якщо ви хочете успішно продавати через мобільні канали, починайте розробляти додаток. Також забезпечте користувачам можливість купувати товари у ваших групах і пабликах в соціальних мережах. До речі, фахівці «Текстерры» готові проконсультувати вас з питань створення мобільної версії сайтів і адаптивної верстки.

Адаптація матеріалу 15 Mobile Facts That Should Change Your 2015 Marketing by Heidi Cohen.