Як написати текст, що продає: покроковий рецепт

601

Компанії витрачають великі гроші на створення текстів в надії, що вони здійснять конверсію читача або слухача у клієнта і вмить підвищать рівень їх продажів. Але от питання: чи всемогутній цей текст, що продає? Чи існує якась універсальна формула для написання матеріалу, який обов’язково призведе до продажу? І якщо так, то чому тоді ще далеко не всі маркетингові кампанії успішні? Спробуємо розібратися.

Сьогодні в інтернеті можна знайти тисячі статей, які буквально культивують значення продає тексту для розвитку бізнесу, прописуючи його як ліки від усіх хвороб. Організовуються семінари, зустрічі та майстер-класи професіоналів контент-маркетингу, на яких вчать писати прекрасні тексти, що продають. Але ви коли-небудь замислювалися, чим вони, по суті, відрізняються від простих текстів? І яким-таким чудовим властивістю вони володіють, що здатні продати будь-який товар? Ось, наприклад, фірма продає газонокосарки. Але як продати одну з них того, у якого немає ні дачі, ні заміського будинку, і кому вона просто не потрібна? Зрозуміло, ця людина не зацікавиться пропозицією, яким би чудовим він не був. Тож висновок простий.

Не чекайте від продає тексту неможливого, а краще взагалі забудьте про це ухвалу. Універсального рецепту для створення матеріалу, який неодмінно буде вести до продажу, не існує. Адже якщо бізнес безнадійний, його не врятує ніякий, нехай навіть самий шикарний текст. Тепер ви зрозуміли іронію нашого заголовка? Найстрашніше, що саме цей запит частіше всього вбивають в пошукачі багато копірайтери.

Якщо бізнес безнадійний, його не врятує навіть самий шикарний текст у світі

Проте нехтувати якістю контенту і применшувати його достоїнств теж не варто. Намагайтеся створювати такий матеріал, який буде цікавий і корисний вашим читачам. Публікуйте контент, який допоможе їм вирішити якусь проблему або відповісти на запитання. І пам’ятайте, ніхто не зможе навчити вас писати 100% конверсійні тексти, навіть наші досвідчені копірайтери. Все, що ми можемо для вас зробити, це дати кілька порад, як створювати якісний контент з такими ключовими поняттями, як «цінність» і «таргетованість». Отже, поїхали!

Перед написанням:

 • Чітко сформулюйте свої цілі. Ви повинні розуміти, чого конкретно хочете від своїх користувачів. Що вони відчують, прочитавши ваш текст? Що їх зацікавить або турбує найбільше? Які дії вони повинні зробити після прочитання? Пам’ятайте, щоб вирішити завдання, спочатку її потрібно правильно сформулювати.
 • Орієнтуйтеся на конкретного клієнта. Уявіть, кого могли б зацікавити ваші послуги або товари. Жінок чи чоловіків? Жителів столиці або регіонів? Любителів або професіоналів? Це дозволить створити приблизний портрет вашої цільової аудиторії, під яку і необхідно підлаштовувати всі тексти. В іншому випадку без опори на конкретного адресата текст буде «порожнім» і нетаргетированным.
 • Дослідіть потреби сучасного суспільства. Будьте в курсі останніх новин, досліджень світових вчених і найпопулярніших постах соціальних мереж. На цьому етапі в роботу включаються маркетологи, які проводять аналіз ринку, рівня попиту та пропозиції на той чи інший товар. Враховуючи нюанси стану справ на сьогоднішній день, ви зможете забезпечити аудиторію саме тим, що їй необхідно. Ось, наприклад, в моду увійшли жовті парасольки, і ваша компанія, недовго думаючи, відразу ж почала випускати парасольки такої забарвлення. Зрозуміло, рівень продажів істотно підвищиться. Висновок: пропонуйте людям тільки те, що вони хочуть отримати, і вас чекає успіх.
 • Не заганяйте себе в рамки. Не женіться за стандартами. Не обмежуйте обсяг тексту. Головне – досягти мету, тобто продажу, а кількість знаків далеко не завжди має значення.

Під час написання:

 • Будьте послідовні. Так, зрозуміло, головна мета продає тексту – привести до продажу, але це зовсім не означає, що варто відразу вимагати придбати або замовити ваш товар. Для початку озвучте існуючу проблему, підкресліть її актуальність, а потім запропонуйте спосіб її вирішення за допомогою вашого товару. Потім розкажіть про переваги і користь вашого продукту, чому варто придбати саме у вас і саме зараз. Детально опишіть свою комерційну пропозицію з вигідної сторони. Для зручності читання використовуйте марковані списки, врізки, привабливі заголовки і підзаголовки. Все це дозволить людям спочатку оцінити вашу компанію, потім, можливо, повірити вам, і вже тільки потім вони будуть готові до покупки.

але! Не восхваляйте свою продукцію або послуги, уникайте дуже яскравих визначень і захоплень. Спирайтеся тільки на факти, але викладайте їх в красивій обгортці. Інакше, пообіцявши в теорії небо в алмазах, а на практиці надавши тільки стеля в стразах, ви ризикуєте не тільки втратити клієнта, але і заслужити погану репутацію. Адже, швидше за все, він розповість про свій неприємний досвід друзям або напише про вас гнівний пост в Twitter.

 • Предугадывайте можливі питання. Як тільки читачі ознайомилися з описом вашого товару, швидше за все у них виникнуть додаткові питання. Наприклад, «хочу зробити підтяжку обличчя, але боюся, залишаться шрами…», або «вирішили завести лабрадора, але переживаємо, що наша квартира буде для нього дуже маленькою». Так от, щоб не виникало зайвих запитань або сумнівів, які перешкоджають купівлі, уважно вивчіть ту тему, про яку пишете, і розкажіть читачам всю цінну інформацію відразу. Оскільки у своїй більшості люди дуже ліниві, їм буде простіше відмовитися від пропозиції зовсім, ніж запросити додаткову інформацію. Щоб легше зрозуміти своїх клієнтів, уявіть себе одним з них. Ось, що б ви хотіли дізнатися про свій товар? Це і відобразіть в тексті.

але! Не перевантажуйте текст величезною кількістю інформації. Не варто неодмінно писати про все, що знаєте. Суть в тому, щоб надати цінний матеріал в короткій і зручній для сприйняття формі.

 • Не забудьте розповісти про знижки, акції, бонуси і гарантії. Отримати товар за зниженою ціною – це так заманливо! «Таксі приїде за 10 хвилин. Пізніше – довеземо вас безкоштовно!» «Купите автомобіль сьогодні і отримайте талон на мийку!» Подібні акції миттєво привертають увагу читачів і мотивують їх до купівлі чи замовлення продукції. Якщо у вас є система гарантій та повернень, розкажіть і про це. Фрази «всі наші телевізори діє гарантія протягом трьох років» або «у разі неефективності препарату ми повернемо гроші» вселяють спокій і довіра.

але! Не робіть упор на дешевизну товарів або послуг, оскільки висока якість не може коштувати дешево, і адекватні клієнти це розуміють.

 • Натякніть на свій авторитет. Давно і успішно працюєте у своїй сфері? Отримали багато нагород і сертифікатів якості? А, може, вашу продукцію використовують знаменитості? Що ж, це, безсумнівно, варто знати майбутнім клієнтам.

але! Не зазнавайтеся і не подаєте себе як найкращого на землі спеціаліста. Дотримуйтесь баланс між демонстрацією реально існуючих достоїнств і необ’єктивним вихвалянням своєї компанії.

 • Увімкніть заклик до дії. Після ненав’язливого переконання можна переходити до прохання про покупку. Ваш заклик повинен бути одночасно м’який і наполегливий, а ви – тактовні і переконливі. «Зацікавилися творчістю цього автора? Придбати книгу ви можете в нашому інтернет-магазині, тим більше що зараз діє акція: мінус 20% на всю фантастичну літературу. Встигніть купити! Акція діє тільки до кінця березня». Ключові фрази для заклику: «зараз», «тільки сьогодні», «поспішайте», «дзвоніть», «звертайтеся в нашу компанію» і т. д.

але! Не варто надмірно упадати або прямо благати про купівлю, це виглядає вкрай непереконливо. Також уникайте категоричних вимог. У читача повинно скластися таке враження, ніби це він сам вирішив купити ваш товар, а не ви його змусили.

 • Наведіть приклади вже відбулися покупок. Людям подобається слідувати за іншими, робити «як всі». Тому, якщо Настя дізналася, що Оле допоміг крем від зморшок вашої фірми, то вона, швидше за все, його теж купить. Конкретні приклади успішних покупок і відгуки задоволених клієнтів не тільки підвищують ваш авторитет, але і роблять текст захоплюючим. Адже куди цікавіше читати життєві історії, ніж суху теорію.

але! Не переборщите з кількістю. Численні історії та відгуки щасливих клієнтів, зустрічається мало не в кожному абзаці ваших текстів, можуть насторожити користувачів і викликати сумнів в їх правдоподібності.

 • Створюйте привабливі заголовки. Думаєте, ми просто забули про них згадали тільки в самому кінці? Зовсім ні. Заголовок чекав своєї години, і ось він настав. Тайтл для тексту – одна з найважливіших складових. Якщо вам вдасться зачепити увагу читачів заголовком, вважайте півсправи вже зроблено, адже йому неодмінно захочеться дізнатися продовження.

але! Створення креативних заголовків – ціле мистецтво. Не варто намагатися «заштовхати» в нього відразу всю інформацію тексту, але і не відходьте від теми матеріалу занадто далеко. Проявляйте фантазію і пишіть незвичні заголовки.

 • Напишіть постскриптум. В кінці підведіть підсумок, зробіть висновок і вкажіть вашу контактну інформацію. Ще раз нагадайте про унікальність вашого комерційної пропозиції.

Висновок

Отже, запам’ятайте одну річ: універсального рецепту текстів не існує. Жоден копірайтер в світі, навіть самий досвідчений, не зможе вас навчити створювати контент, який неодмінно буде вести до баснословному збільшення продажів. Кожна конкретна ситуація вимагає суто індивідуального підходу. Те, що спрацювало в одній маркетингової кампанії, далеко не завжди приведе до успіху в інший. Тому все, що від вас вимагається при написанні тексту: спиратися на запити вашої цільової аудиторії, робити їм вигідні пропозиції і створювати такий контент, який відповість на всі питання, що цікавлять їх. Тільки так можна добитися успіху, збільшити трафік і підвищити рівень продажів. Удачі!