37 приголомшливих таємниць гостьового блогінгу

322

Перш ніж приступити до основної частини цієї статті, хочу зробити невеликий анонс для професіоналів ринку, блогерів і агентств інтернет-маркетингу. Ми почали працювати за т. зв. «гостьовому блогінгу» і готові запропонувати вам створення якісних матеріалів для ваших майданчиків. Нас цікавлять відвідувані авторитетні майданчики. Працюємо за такою схемою – стверджуємо з власниками майданчики тему, далі створюємо статтю (розгорнуту, вичерпну по своїй темі). Пишемо «як для себе». Ні за один матеріал, розміщений на таких умовах мені не соромно, а деякі матеріали було відверто шкода віддавати на сторону, вони мені самому дуже подобаються. Ось приклади наших останніх публікацій:

http://mukhacheff.ru/chto-budet-vazhno-dlya-vashego-sajta-v-2013-godu/
http://sidash.ru/raschet-roi-i-kpi-dlya-saytov-ispolzuyushhih-kontent-marketing/
http://lovim.net/2013/02/corporate-blogging/
http://www.seonews.ru/analytics/kak-zaschitit-avtorskiy-kontent-v-seti/

Крім цього, для ЗМІ ми можемо створювати інфографіку (приклади раз і два) із зобов’язанням не публікувати її на своєму сайті протягом 7 календарних днів (тобто ви будете бути першоджерелом для пошуковиків). Ну, умови і так в загальному-то зрозумілі: потрібна пряма не закриті від індексації посилання (у посиланнях ми не спамим). Для зовсім нетямущих: ні, гонорарів за матеріали нам не треба. У свою чергу, ми готові публікувати авторські матеріали на тему інтернет-маркетингу (перевага – контент-маркетинг: кейси та нові, раніше не тиражовані, знання). Ну, ось, загалом-то і все.

Савельєв Денис

А тепер пропонуємо вам прочитати переклад дуже корисної та цікавої статті Еріка Пэнгберна 37 Mind Blowing Secrets About Guest Blog Posts, яка допоможе вам освоїти ази гостьового блогінгу.

Цікавлячись блогінгом і всім, що до нього відноситься, ви напевно стикалися з величезною кількістю інформації з різноманітних джерел. І по ідеї, ви повинні були б радіти цьому, але цього не відбувається, оскільки більша її частина є недостовірною і неактуальною. Те ж саме стосується і поняття «гостьовий блогінг». В інтернеті про нього говорять багато, але половина з цих міркувань є помилковими і можуть призвести до того, що використання даного методу просування може виявитися неефективним. Тому я подумав про те, що було б здорово поділитися з вами деякими професійними секретами, в надії на те, що вони допоможуть вам розібратися з плутаниною, що панує в даній сфері.

Секрет №1. Гостьовий пост в блозі – результат групових зусиль. Якщо ви звикли займатися блогінгом поодинці, вас напевно здивує те, що гостьовий блогінг передбачає участь щонайменше двох людей. Це означає, що вам доведеться співпрацювати ще з однією людиною, а в деяких випадках – навіть з двома або трьома. Так що, починаючи займатися гостьовим блогінгом, будьте готові до активного спілкування та взаємодії. Крім ваших власних помічників, вам доведеться спілкуватися і з великою кількістю інших людей. Наприклад, контент-менеджерами та блогерами при затвердженні вашої публікації.

Секрет №2. Дослідження – обов’язковий елемент гостьового постінга. Дослідження є надзвичайно важливим аспектом гостьового постінга. Якщо ви займаєтеся гостьовим блогінгом вперше, дотримуйтеся наступного порядку дій. Спочатку визначте тематику блогів, в яких плануєте залишати свої публікації. Потім знайдіть такі блоги і визначте, який тип контенту викликає найбільше коментарів. І, нарешті, постарайтеся, щоб статті, які ви публікуєте, поєднувалися за стилем і якістю з постами, залишеними на даному сайті раніше.

Секрет №3. Відстеження гостьових постів – відмінна ідея. Після того як ви приступили до налагодження ділових зв’язків, почніть вести облік всіх статей, які ви залишаєте на чужих сайтах. Дані файли виявляться вельми до речі, коли ви побажаєте послатися на свою попередню публікацію, а також дозволять вам завжди бути в курсі того, які з ваших постів вже опубліковані, які необхідно коментувати, а які – просувати.

Секрет №4. Не існує чарівної формули гостьового постінга. Не існує набору методів або магічної формули, які дозволять вам створювати ідеальні гостьові пости або допоможуть реалізувати свої цілі в блогосфері на 100%. Безумовно, ви знайомі з деякими чіткими правилами, принципами та обов’язковими умовами, що відносяться до публікації гостьових постів. Але, все ж, їх не можна розглядати в якості чарівної схеми, адже ви не можете звести їх до однієї формули, на зразок цієї: грандіозний пост блогу + блог зі списку кращих = тонни трафіку. Насправді, цей прийом не завжди буде таким же ефективним для всіх. Погляньте на це під таким кутом: якщо б існувала чарівна формула для публікації гостьових постів, всі користувачі, швидше за все, застосовували б її, і вона, у кінцевому рахунку, втратила б свою ефективність. А поки існує єдиний вірний шлях до успіху –старанна робота, аналіз помилок і постійне вдосконалення.

Секрет №5. Розробіть стратегію, перш ніж приступати до публікації гостьових постів. Безсистемний підхід просто-напросто не працює, коли йдеться про гостьовому постінгу. Перш ніж приступити до цього процесу, ви повинні придумати конкретну стратегію і розробити чіткий план дій. Дана міра допоможе вам утримувати концентрацію своєї мети і підвищить ймовірність її досягнення. Якщо ви вирішили серйозно зайнятися гостьовим постінгом, то ви просто зобов’язані мати точний план наступу».

Секрет №6. Навіть якщо ваш гостьовий пост отримав схвалення, на цьому ваша робота не закінчується. Як раз навпаки. Справжня робота починається після того, як ваш гостьовий пост був прийнятий. Якщо ви справді бажаєте стати успішним гостьовим блогером, вам буде потрібно докласти багато зусиль, щоб ваші дії принесли максимальну користь всім залученим особам. Після публікації посту ви повинні проявити ініціативність, активно коментуючи свою статтю, просуваючи її за допомогою розсилок по електронній пошті і повідомляючи про неї в соціальних мережах. Не забудьте також написати лист подяки власнику блогу!

Секрет №7. Гостьові пости в блогах нерозривно пов’язані з соціальними медіа. Соціальні мережі – це дуже ефективний інструмент для встановлення зв’язків з групою блогерів-однодумців. Ви можете використовувати їх по-різному: починаючи з читання повідомлень в мережі Twitter і їх репоста, закінчуючи коментуванням оновлення на Facebook і навіть публікацією повідомлення зі свого блогу. Соціальні мережі також надають відмінні можливості для невимушеного спілкування та передачі іншим блогерам інформації про себе. Більш того, соціальні медіа можуть допомогти вам почати діалог з іншими блогерами і уникнути незручності, коли вам доводиться просити у них дозволу на публікацію гостьових постів. Крім цього, соціальні мережі нададуть вам допомогу в просуванні посту, після того як він був опублікований.

Секрет №8. Помітний заголовок дійсно зможе «продати» ваш гостьовий пост в блозі. При публікації поста в блозі, необхідно подумати і про те, які емоції він викликає у читачів. Досить часто враження відвідувачів сайту залежать від заголовка публікації. Розміщуючи свій гостьовий пост у блозі, ви повинні придумати для нього привабливий заголовок, щоб відвідувачам відразу захотілося клікнути на посаду і прочитати решту статті. Нерідкі випадки, коли власники сайтів відхиляють гостьовий пост, лише тому що їм не сподобався заголовок. Тому не втрачайте свій шанс справити позитивне враження і гарненько постарайтеся придумати щось особливе!

Секрет №9. Для накопичення ґрунтовного портфоліо, необхідно використовувати широкий спектр сайтів. Я постійно чую про те, що гостьові блогери з самого початку націлюються на відомих блогерів, більшість з яких є визнаними авторитетами в своїй ніші. Звичайно, це все правильно, але не варто недооцінювати значення і менш статусних блогів, особливо на початку своєї кар’єри. Публікація матеріалів на подібних сайтах допоможе вам осягнути ази гостьового постингу, а також надасть чудові можливості для накопичення портфоліо. Багато імениті блогери навіть не подумають про те, щоб розміщувати гостьові пости на своєму сайті, якщо у вас немає солідного портфоліо. Тому має сенс починати кар’єру гостьового блогера з публікацій у кількох маловідомих блогах.

Секрет №10. Гостьові пости в блогах не є панацеєю. Гостьовий постинг може виявитися ефективним, але ви не повинні обмежуватися тільки їм. Якщо ви публікуєте лише гостьові пости, то не варто сподіватися на значне підвищення трафіку на ваш веб-сайт, збільшення числа відвідувачів і кількості продажів. Безумовно, гостьовий постинг може допомогти вам підвищити трафік, розмістити зворотні посилання і, можливо, навіть залучити нових відвідувачів на ваш власний блог. Однак, як і в інших випадках, зважений підхід принесе вам більше користі. Ви зможете розкрити повний потенціал гостьового постінга тільки в тому випадку, якщо зробите його частиною загального плану наступу».

Секрет №11. Контент – головна рушійна сила гостьових постів. Коли мова йде про гостьових постах, важливість контенту просто неможливо переоцінити. Ви можете спробувати схалтурити, але якщо ваша публікація дійсно виявиться цікавою, то багато блогери будуть раді розмістити її на своїх сайтах. Зрозуміло, складання якісного контенту – безперервний процес, і вам необхідно постійно стежити за тим, що залучає й утримує увагу читачів. При написанні статей, не варто нехтувати перевагами аутсорсингу. У деяких ситуаціях сторонній виконавець допоможе вам придумати новий контент або представити знайому тематику в новому ракурсі.

Секрет №12. Ніколи не пропонуйте гостьові пости без попередження. На мій погляд, коли ви знаходите власників блогів в інтернеті і сваливаетесь на них, як сніг на голову зі своїми постами, то в 95% випадків навряд чи отримаєте позитивну відповідь. Пропонуючи свої пости власникам актуальних сайтів, з якими ви не знайомі, ви робите типову для новачків помилку, часто приводить до відмови і розчарування.

Секрет №13. Одержання дозволу на публікацію ваших гостьових постів – результат наполегливої праці. Не вірте тим, хто стверджує, що гостьовий постинг – це дуже легка робота, яка не забирає багато часу. У гостьовому постінгу є аспекти, які часто ігноруються. Один з них полягає в тому, що, чим старанніше ви будете працювати, тим швидше ви зможете пожинати плоди своїх зусиль. Зрозуміло, на початковому етапі вам не складе труднощів залишати пости на деяких маловідомих блогах, але незабаром гостьовий постинг почне забирати у вас більше зусиль та часу, коли ви будете прокладати свій шлях до блогів середнього рівня. Це станеться тоді, коли необхідність підтримувати стандарти якості і займатися дослідницькою роботою зажадає від вас великих тимчасових і трудових витрат. Мені не хочеться вас лякати, але факт залишається фактом: гостьовий блогінг – це дуже важка робота, і вам доведеться докласти всіх зусиль, щоб домогтися успіху.

Секрет №14. Гостьовий блогінг ефективний тільки в якості довгострокової стратегії. Якщо ви спробуєте опублікувати гостьові пости разок-другий, то, швидше за все, не досягнете значних результатів в плані підвищення трафіку, збільшення продажів і навіть придбання більш високого статусу. Ключ до успіху полягає в прояві послідовності та формулювання довгострокової стратегії. Почніть з публікації 2-3 гостьових постів на місяць і поступово збільшуйте їх кількість, якщо розумієте, що вже освоїлися в даній справі. Найголовніше – продовжувати в тому ж дусі протягом тривалого часу.

Секрет №15. Гостьові пости не можуть гарантувати вам стовідсотковий успіх. Останнім часом все частіше заявляють про те, що при публікації гостьових постів ви обов’язково досягнете результатів. Дані твердження зовсім далекі від реальності. Справа в тому, що не існує вірної стратегії, яка може «гарантувати» вам певні результати. Безумовно, деякі абсолютні принципи і тактики є більш ефективними, ніж інші. Однак серед них немає таких, які здатні забезпечити вам гарантовані результати.

Секрет №16. Публікуючи гостьові пости, перш за все, думайте про потреби інших людей. Не допускайте того, щоб інші задовольнялися вашою роботою, зробленою де-не-як – вона завжди повинна виконуватися на вищому рівні. Це стосується всього: починаючи з того, що ви повинні пропонувати тільки найкращі зі своїх статей, і закінчуючи тим, що при просуванні блогів інших людей ви повинні ставитися до них, як до своїх власних. Крім того, намагайтеся завжди бути люб’язними. Коли справа стосується спілкування з іншими блогерами, то вираз подяки та доброго ставлення є таким же важливим, як і технічні аспекти блогінгу. Таким чином, ви завжди повинні чимось поділитися, перш ніж отримати щось натомість.

Секрет №17. Проявіть наполегливість, займаючись гостьовим блогінгом. Накопичення ґрунтовного портфоліо з гостьових постів, вимагає багатьох зусиль, значного часу і сильної наполегливості. Вам також потрібно навчитися бути менш уразливими, і не приймати все на свій рахунок, якщо вас попросять дещо поміняти в вашої статті або зовсім відмовляться від неї. Ви також повинні бути готові до того, щоб працювати понаднормово, якщо вас про це попросять. Натомість, ви можете втішати себе тим, що ваша наполеглива праця окупиться, коли ви досягнете бажаних результатів.

Секрет №18. Якщо ви не отримали відповіді на свій лист – це не кінець світу. У моїй практиці було кілька випадків, коли я відправляв на електронні листи, але не отримував на них відповіді. Не падайте духом, якщо ви зіткнетеся з ситуацією, не сприймайте її як відмови. Відсутність відповіді на лист може бути викликано рядом причин. Я знайшов рішення, яке майже завжди працює в подібних ситуаціях: необхідно трохи почекати, покращуючи тим часом свої навички, а потім спробувати відправити даній людині повторне лист.

Секрет №19. Виконуйте всі правила, принципи і норми, зазначені в блозі. Власник блогу, в якому ви бажаєте залишити гостьовий пост, не випадково придумав всі ці правила, принципи і норми. Приділіть час, щоб повністю прочитати, зрозуміти і виконати всі ці вимоги. Якими б простими або безглуздими вам не здавалися деякі з них, вам все одно доведеться грати за правилами, якщо хочете, щоб ваш пост був опублікований в даному блозі.

Секрет №20. Ключові слова в гостьових постах повинні бути доречними і ненав’язливими. Були часи, коли в нижній частині веб-сторінок певних сайтів розміщувався абзац, наповнений ключовими словами. Даний метод, використовуваний для залучення трафіку в даний час відомий як «наповнення веб-сторінок ключовими словами і сприймається віртуальним співтовариством з неприязню. Однак це не означає, що ключові слова вже не важливі. Незважаючи на те, що метод наповнення сайтів ключовими словами впав у немилість користувачів інтернету, все ж, необхідно включати відповідний відсоток ключових слів у свої тексти. Коли хтось шукає певний термін у пошуковій системі Google, як і раніше, є важливим, скільки разів дане ключове слово повторюється на вашій сторінці.

Секрет №21. Кількість посилань на вашу публікацію з різних джерел так само важлива, як і якість самого гостьового поста. Коли Google став провідною пошуковою системою, і всі були зосереджені на продуктивності сайтів, величина PageRank («статус» сторінки на основі зовнішніх посилань) стала головним пріоритетом для всіх діячів ринку. Незважаючи на те, що дана величина була і залишається первинним показником, що впливає на рейтинг сторінок, співробітники компанії Google відкрито і багаторазово заявляли про те, що сайти ранжуються на основі сотень інших показників, поряд зі значенням PageRank. У зв’язку з цим, багато власників сайтів перестали так сильно турбуватися з приводу величини PageRank. З іншого боку, показник PageRank досі є важливим чинником, який не варто ігнорувати, навіть якщо ви концентруєтеся на інших, не менш важливих показниках.

Секрет №22. Вивчіть діяльність своїх конкурентів, щоб з’ясувати, на яких сайтах вони публікують гостьові пости. Це один з методів, який я використовував для пошуку сайтів, що приймають гостьові пости. Це відмінний спосіб побачити пости, які публікують ваші конкуренти, і зрозуміти, які з них користуються популярністю, а які – ні. Даний метод можна реалізувати кількома різними способами, але моїм улюбленим інструментом для цієї мети є репутація сайтів на порталі Alexa.com. Тут ви знайдете список, в якому детально вказані всі посилання, які були розміщені на сайті вашого конкурента до поточного моменту.

Секрет №23. Ви повинні закласти міцний фундамент, перш ніж приступати до гостьовому постинг. Пошукову оптимізацію можна розглядати як різновиди маркетингу, і, в силу цього, більша частина ваших зусиль доведеться на момент, коли сайт вже буде готовий. У той же час, деякі кроки необхідно зробити до запуску вашого сайту. Наприклад, ви повинні подбати про те, щоб у вашого сайту була відмінна верстка, послідовна навігація і безліч інших деталей (мета-теги, заголовки та ін). Всі дані елементи є частиною пошукової оптимізації і повинні враховуватися в процесі розробки сайту. Пам’ятайте також про те, що пошукові системи зможуть знайти ваш сайт відразу, як тільки він буде активований. Тому постарайтеся, щоб він був оптимізований для пошукових систем, коли його вже можна буде переглядати за допомогою Google.

Секрет №24. Всі гостьові пости повинні бути корисними. Деякі користувачі інтернету, які купують посилання оптом і використовують автоматичні методи для спаминга постів, напевно, вважають, що система Google не зможе виявити дані агресивні методи просування. Незважаючи на те, що Google та інші пошукові системи дійсно можуть відразу не помітити дані недобросовісні методи, їх використання тягне за собою більш серйозну небезпеку. Справа в тому, що сайти, на яких були розміщені ваші посилання, в кінцевому рахунку, будуть виявлені і видалені з пошукового індексу. У деяких випадках, фактичний алгоритм навіть може змінитися, щоб зробити дані зворотні посилання недійсними. Якщо це станеться, то ваш рейтинг може різко впасти.

Секрет №25. Напишіть біографію, яка уб’є всіх наповал. Ваша єдина можливість прославитися при публікації гостьових постів полягає в складанні якісної біографії. Вона являє собою невеликий простір, в якому ви можете показати себе з кращого боку, тому тут потрібно постаратися щосили. Зрозуміло, цей процес може виявитися досить складним, з урахуванням того, що для біографії відводиться обмежений простір і кількість слів. Однак здатність формулювати переконливі заклики до дії вкрай важлива для успішності кожного гостьового поста. Крім того, ви обов’язково повинні вказати посилання на контент, який має відношення до вашої публікації.

Секрет №26. Принцип «чим більше, тим краще» не завжди актуальне при публікації гостьових постів у блогах. Як вже було зазначено раніше, якість – це один із найважливіших факторів успішного гостьового постінга. Безумовно, регулярна публікація гостьових постів є відмінною ідеєю, оскільки дана міра допоможе вам розширити свій бренд і впливати на широке коло потенційних читачів. Однак навіть якщо ви здатні штампувати один пост за іншим за короткий час, це не означає, що ви повинні їх публікувати. Важливо пам’ятати про те, що система Google, при визначенні рейтингу сайтів віддає пріоритет природному зростанню. Тому ви повинні витратити час на поступове розвиток і прагнути до природного прогресу вашого блогу, щоб досягти найкращих результатів.

Секрет №27. Статті – найкраща різновид контенту. Статті вважаються найбільш ефективним засобом для залучення трафіку, незалежно від того, написані вони для вашого власного сайту або в цілях просування самої статті. Однак не варто забувати про те, що ваш контент залишиться непоміченим, якщо ніхто не знає про його існування. Незважаючи на те, що основні пошукові системи, напевно, покажуть ваш веб-сайт в результатах пошуку, все ж, необхідно застосовувати базові методи пошукової оптимізації, щоб збільшити трафік.

Секрет №28. Система Google все ще схвалює гостьові пости. З-за того, що пошукова система Google дуже суворо ставиться до гостьовим постам і ретельно стежить за методами їх публікації, може скластися враження, що вона не вітає гостьові пости і навіть бажає, щоб вони повністю зникли з мережі. Однак це не зовсім так, як неодноразово заявляли співробітники компанії Google, підкреслюючи при цьому, що існують правильні і неправильні способи публікації гостьових постів. Правильні гостьові пости допомагають людям знайти актуальний контент, який їх цікавить. Що ж стосується гостьових постів, опублікованих в цілях спаминга або є частиною агресивної стратегії просування, то вони навряд чи будуть схвалені системою Google.

Секрет №29. Гостьові пости можна публікувати не тільки в блогах. При публікації гостьових постів необхідно застосовувати креативне та нестандартне мислення. Я знаю, що в даній статті не вживається термін «гостьовий постинг в блогах», але ви обов’язково отримаєте вигоду, покинувши свою зону комфорту. Чому б не запропонувати свої статтю авторам інформаційних розсилок по електронній пошті або придумати контент для його подальшої публікації на сайті Facebook? Як би неймовірно це не звучало, ви також можете запропонувати свої статті редакторів періодичних видань. За межами досить обмеженою блогосфери, існує величезний, просторий світ, в якому якісний контент завжди є затребуваним.

Секрет №30. Немає нічого поганого в тому, щоб отримувати оплату за гостьовий пост в блозі. Зрозуміло, немає нічого поганого в тому, щоб отримувати винагороду за якісний контент, і сфера гостьового постінга не є винятком. Чи Будете ви отримувати оплату за гостьовий пост чи ні – не матиме значного впливу на те, як він буде сприйматися пошукачем Google, власником або читачами блогу. Натомість, публікація гостьових постів може відкрити для вас новий і відмінний джерело доходу, як тільки ви станете майстром в цій справі і накопичите вагоме портфоліо.

Секрет №31. Шукайте блоги, які дозволяють розміщувати посилання всередині самої публікації. Занадто часто, гостьові блогери обмежуються лише однією посиланням, розміщеної в розділі «біографія». Втім, це є загальноприйнятою практикою, яка, в більшості випадків, виявляється ефективною. Тим не менш, не варто відмовлятися від можливості розмістити посилання прямо всередині основного вмісту. Даний метод є особливо ефективним, коли ви пов’язуєте посилання з актуальних ключовим словом. При цьому, як завжди, важливо враховувати структуру тексту, його плавність і актуальність. Не можна вставляти посилання в будь-яке місце статті по своїй примсі.

Секрет №32. Не чекайте, що ваш пост буде опубліковано відразу. Займаючись гостьовим постінгом, ви незабаром зрозумієте, що більшість відбулися блогерів дотримуються так званих «графіків» або «календарів» своїх блогів. Це означає, що навіть якщо ваш пост схвалений, можливо, вам доведеться почекати пару тижнів, перш ніж він буде опублікований на сайті. Майте це на увазі, думаючи про те, які посилання ви включите в розділ «біографія», і складаючи графік свого блогу. Хоч ви і повинні бути готові до того, що ваш пост буде негайно опублікований, в реальності це відбувається дуже рідко.

Секрет №33. Шукайте сприятливі можливості. Враховуйте графіки блогів і підлаштовуйтеся під них. Іноді в соціальних мережах або в самому блозі ви можете наткнутися на повідомлення про те, що власник блогу збирається на конференцію, їде у відпустку або просто погано себе почуває. Ви не зобов’язані отримувати вигоду з цієї ситуації, але ви можете скористатися подібним випадком, щоб запропонувати свої послуги в якості гостьового блогера. Це може призвести до ситуації взаємного виграшу, при якій господар блогу зможе тимчасово забути про необхідність придумувати контент, а ви отримаєте місце для розміщення вашої публікації.

Секрет №34. Складайте якісні і лаконічні пости. Рекламуючи свої пости, ви також повинні знати про те, що вам часто доводиться стикатися з дефіцитом часу у завантаженого блогера або контент-менеджера. У зв’язку з цим, перш ніж надсилати свій пост, переконайтеся в тому, що він є лаконічним, привабливим і, найголовніше, актуальним. Не завадить також проявити креативність і показати переваги свого поста за допомогою декількох якісних прикладів, щоб ваша робота отримала гарну оцінку.

Секрет №35. Залишайтеся вірними собі, дотримуючи при цьому правила публікації гостьових постів. Ви не зобов’язані змінювати свою особистість або перетворювати свій авторський стиль тільки на тій підставі, що ви займаєтеся постінгом у блогах. Хоч і рекомендується проявляти гнучкість і робити все можливе для того, щоб пристосуватися до вимог конкретного блогу, ви не зобов’язані при цьому відсувати свою індивідуальність на задній план. Сконцентруйтеся на якості тексту, прийміть до уваги потреби цільової аудиторії і сміливо випускайте на волю свою індивідуальність.

Секрет №36. Переконайтеся, що ви готові приступити до гостьовому постинг. Майже всі власники блогів, яким ви надішлете свій контент, вас попросять надати їм деякі зі складових даного списку: вашу біографію; фото; посилання на соціальні мережі, в яких ви зареєстровані (Twitter, Facebook, Google+ і т. д.), а також фото для аватарки. Тому має сенс приготувати всі дані елементи до того, як вони вам знадобляться. Не забудьте також придумати текст для розділу «особиста інформація». Можливо, блогер захоче дізнатися про вас більше, перш ніж розглядати можливість публікації вашого контенту.

Секрет №37. Гостьовий постинг поки ще ЖИВИЙ! Існують люди, які щиро вважають, що пошукова оптимізація – це зло тільки з-за того, що деякі шахраї застосовують нечесні методи. Точно так само, деякі просто вважають, що пошукова оптимізація (у тому числі, гостьовий постинг) вже віджила свій вік. Даний образ думок є згубним для будь-якого діяча інтернет-маркетингу, але його досить просто спростувати. Побіжно переглянувши рекламні кампаній великих брендів, ви зрозумієте, що пошукова оптимізація все ще жива, непогано себе почуває і широко застосовується. В даний час, компанії витрачають мільйони доларів на налаштування своїх веб-сайтів та запуск рекламних кампаній в інтернеті, переважно, в цілях пошукової оптимізації. Не слухайте скептиків: пошукова оптимізація все ще затребувана і, напевно, збережеться маркетингової арені до тих пір, поки на ній будуть існувати пошукові системи. Ну ось, будь ласка: я розкрив всі обіцяні 37 секретів! Але оскільки мені подобається виконувати надпланову роботу, я приготував бонусний секрет – тільки для моїх читачів!

Секрет №38. Займаючись гостьовим постінгом, мислите стратегічно. Ця рада є корисним для підвищення шансів публікації вашого гостьового поста. Отже, коли ви будете писати свій наступний пост, включіть в нього посилання на блог, в якому бажаєте виступити в якості гостьового блогера в майбутньому. Коли ви згодом будете пропонувати свій гостьовий пост потенційному партнеру, покажіть йому свій попередній пост з посиланням на його блог. В даному випадку, у власника блогу буде додатковий стимул для того, щоб взяти вас на своєму сайті в якості гостьового блогера.