Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році

284

Найбільша пошукова система світу карає сайти за штучні посилання або линкбилдинг. Google пропонує будувати посилальне оточення з допомогою природних тактик або link earning. Як на практиці отримувати природні беклінків і не нарватися на санкції?

Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році

Чого не варто робити в 2015 році

Зовнішні посилання як і раніше грають важливу роль в алгоритмі ранжирування сайтів Google. Через це власники ресурсів стикаються з проблемою. З одного боку, щоб отримувати високі позиції у видачі та трафік, сайт повинен мати багато якісних зовнішніх посилань. З іншого боку, Google карає сайти за маніпулятивні тактики линкбилдинга. До них відносяться:

 • Покупка посилань або постів, які включають посилання.
 • Обмін посиланнями.
 • Масштабні кампанії гостьового блогінгу. За даними Google, основною ознакою таких кампаній вважаються беклінків з переоптимизированными анкорами.
 • Використання програм, що залишають посилання на форумах і в блогах.
 • Неприродні посилання, включаючи беклінків в футері сайту, коментарі на форумах з посиланнями підпису, замасковані тим чи іншим способом посилання, беклінків з неякісних каталогів, дощок оголошень, соціальних сервісів.

У статті про непрацюючих тактики линкбилдинга ви знайдете додаткові дані про небезпечні способи отримання посилань.

Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які працюють

Як правильно отримувати посилання: покроковий план

Пошуковики хочуть, щоб ви отримували природні посилання, відмовившись від активного линкбилдинга. Однак link earning — це не пасивне очікування беклінків, які чарівним способом з’являються з нічого. Природне отримання посилань — це активний процес, яким ви можете управляти. Покроковий план безпечного отримання посилань описаний нижче.

Чим відрізняється маніпулятивний на думку Google линкбилдинг від природного link earning? Зрозуміло, що куплена посилання — це маніпуляція, а коли на вашу класну статтю послався якийсь блогер, це природний link earning. А чи зможе пошуковик визначити порушення, якщо цей блогер — ваш шкільний друг, якого ви попросили поставити посилання, пообіцявши натомість пригостити пивом? А якщо він і не друг зовсім, а так, знайомий, та ще й бере не пивом, грошима? На ці питання немає однозначних відповідей.

Зрозуміло наступне: один блогер погоди для вас не зробить. А якщо у вас 150 знайомих блогерів, які одночасно на вас послалися, пошуковику це не сподобається.

1. Виберіть відповідні інструменти для роботи з посиланнями

Якщо ви активно працюєте з посиланнями встановіть Google Chrome. За допомогою розширень ви перетворите цей браузер функціональну панель інтернет-маркетолога.

Мінімальний набір плагінів для роботи з посиланнями виглядає так:

 • MozBar. Цей плагін дозволяє швидко оцінювати показники DA і PA.
 • Majestic Backlink Analyzer. Це розширення дозволяє миттєво оцінити посилальний профіль сторінки. Плагін показує значення Citation Flow та Trust Flow. Ці метрики можна використовувати замість PageRank.
 • SEOquake. Цей плагін показує набір важливих показників сторінки, включаючи Alexa Rank, PageRank та інші.

Опис інших корисних плагінів ви знайдете у статті «33 розширення для Google Chrome».

2. Почніть створювати контент

Це ключовий для успішного link earning крок. Люди не посилаються на який-небудь сайт просто так. Вони ставлять посилання, щоб сказати: «Ей, ось тут всі пояснення та докази, а ось там дуже корисне опис, а тут класні фото, інфографіка та безкоштовні книги».

Щоб створювати хороший контент, вам потрібна контент-стратегія. В її рамках ви створите максимально широке семантичне ядро, складете контент-план і запустіть конвеєр з виробництва якісного контенту.

Плануючи створення контенту, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Використовуйте BuzzSumo, щоб дізнатися, який контент найкраще сприймається аудиторією.
Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році
 • Не обмежуйтеся текстовим контентом. Створюйте презентації, інфографіку, відео, фотографії, white papers, електронні книги. Спробуйте оживити ваші старі статті, зробивши з них кілька одиниць мультимедійного контенту.
 • Створюйте контент, на який захочуть послатися інші люди. Створіть словник галузевих термінів, напишіть книгу, зробіть безкоштовний сервіс, опублікуйте ексклюзивне інтерв’ю відомого експерта.
 • Публікуйте на своєму сайті гостьові пости. Автори та їхні друзі обов’язково пошлються на публікації.

Читайте також: 10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга

3. Створюйте контент для авторитетних галузевих майданчиків

Як відомо, Google вважає гостьовий блогінг маніпулятивної технікою. Це не означає, що ви повинні відмовитися від цієї тактики. Як публікувати гостьові пости і не потрапити під санкції? Секрет простий: публікуйте контент на інших сайтах не заради отримання посилань, а заради розширення охоплення і задоволення інформаційних потреб аудиторії.

За цими штампованими словами ховається захист від пенальті з боку пошуковиків. Ви будете іноді публікувати на популярних сайтах великі і якісні матеріали, а не намагатися щотижня розіпхати по блогам з десяток статей обсягом 2 тис. знаків, які містять посилання з анкорами типу «замовити послуги виготовлення шпаківень в Москві».

Наступні рекомендації допоможуть вам працювати з галузевими авторитетними майданчиками:

 • Вибирайте якісні сайти. Тут можна піти двома шляхами. Перший передбачає оцінку авторитетності сайту по SEO-метрик, наприклад, PageRank, DA, PA, CF, TF і т.п. Ви можете вибирати сайти з найвищими метриками та намагатися отримувати з них посилання. Другий шлях простіше і ефективніше: вибирайте свої улюблені галузеві сайти і намагайтеся отримувати з них посилання. Google вже відмовився від оновлення PageRank, так чи варто витрачати час на альтернативні «пузомірки»?
 • Встановіть контакт з власниками або користувачами обраних сайтів. Якщо ви керуєте невеликий регіональної майстерні по ремонту табуреток, почніть з малого: коментуйте публікації, стати активним членом співтовариства. Покажіть свою експертизу. Так ви привернете увагу редакторів та отримайте можливість опублікувати свій матеріал. А якщо ви володієте найбільшим в Росії заводом по виробництву меблів, то редактор і сам буде радий опублікувати вашу статтю.
 • Не вимагайте від редакторів приймаючих майданчиків ставити активні відкриті посилання на ваш сайт. Нічого страшного, якщо беклінків буде закритий атрибутом nofollow. Не варто відмовлятися від співпраці, навіть якщо назва вашої компанії буде згадано без активного посилання. Ваше завдання — зацікавити аудиторію і залучити нових відвідувачів на сайт. Нові користувачі будуть природно посилатися на публікації, які прочитають на вашому ресурсі.
Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році

4. Слідкуйте за ефективністю вмісту

Оцінюйте кількість зовнішніх посилань, які отримує ваш контент. Це дасть вам можливість визначати, які публікації найбільше подобаються вашій аудиторії. Враховуйте ці дані при складанні контент-плану.

Оцінити найбільш ефективні сторінки за кількістю отриманих беклінків можна за допомогою різних інструментів. Наприклад, скористайтесь Open Site Explorer. Введіть в пошукове поле адресу вашого сайту і натисніть кнопку Search. На сторінці результатів виберіть меню Top Pages.

Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році

Читайте також: Link Building і Link Earning: креативні підходи до вибудовування посилального оточення

Link Earning не для слабонервних, але воно того варте

Якщо ви зробите ставку на природний Link Earning, то зіткнетеся з підвищенням рівня гормонів стресу в крові. Користувачі будуть посилатися на ваш сайт недостатньо часто, авторитет сайтів, що посилаються буде низьким, а деякі посилання будуть закриті атрибутом nofollow. Ви будете нервувати і думати про повернення до старої доброї купівлі посилань.

Тримайте себе в руках. По-перше, по мірі зростання вашого авторитету ви будете отримувати все більше якісних посилань. Зрештою посилання будуть з’являтися одна за одною, а ви перестанете вважати їх. По-друге, стара добра покупка посилань може коштувати вам санкцій. У цьому випадку ви будете нервувати ще більше.

Адаптація матеріалу 2015 Guide to Penalty-Safe Link Earning by Marcela De Vivo.