Як отримувати зовнішні посилання і домагатися успіху за допомогою контент-маркетингу: Метт Каттс

266

Експерт по боротьбі з пошуковим спамом компанії Google Метт Каттс входить в число головних ньюсмейкерів галузі інтернет-маркетингу. Маркетологи ловлять буквально кожне слово пана Каттса, сподіваючись почути з перших вуст секретну інформацію про алгоритми роботи найбільшої пошукової системи світу, дізнатися про нові способи просування сайтів і лазівки, що дозволяють уникнути санкцій і фільтрів.

Метт Каттс завжди охоче ділиться відомими йому даними. Наприклад, у статті «Чому контент-маркетологи повинні радіти появі Penguin 2.0» ми розповідали про погляди заслуженого інженера Google на оновлення Пінгвіна і їх вплив на інтернет-маркетинг. А на початку липня Метт Каттс розповів про свої погляди на линкбилдинг і перспективи контент-маркетингу в інтерв’ю експерта консалтингової компанії Stone Temple Consulting Еріку Енджі.

Пан Каттс розвіяв деякі міфи, пов’язані з линкбилдингом. Він побудував свою розповідь навколо наступних тез:

«Не думайте, що Google завжди вважає линкбилдинг накруткою або маніпуляцією пошуковою видачею. Коли ви створюєте цінний контент, люди посилаються на нього, а пошукова система вважає ці лінки природними. Однак багато маркетологи роблять все навпаки. Вони хочуть спочатку отримати посилання, а потім запропонувати щось цінне для аудиторії і зробити свій сайт успішним і популярним».

Метт Каттс не схвалює цей підхід. Він стверджує, що линкбилдинг повинен бути природним. Також пан Каттс стверджує, що SEO все більше наближається до класичного маркетингу. Детальніше про погляди заслуженого інженера Google читайте нижче.

SEO стало схожим на традиційний маркетинг

Як зазначалося вище, Метт Каттс каже, що пошукова оптимізація неухильно наближається до традиційного маркетингу. За словами експерта, багато людей все ще сприймають SEO як певних магічних дій — чи не танців з бубнами і жертвопринесень, завдяки яким оптимізатори чудесним чином збільшують відвідуваність ресурсів. Підприємці не розвивають свої сайти і публікують жахливий контент, який ніхто не читає, сподіваючись лише на чарівництво SEO.

Метт Каттс підкреслює, що Google розглядає линкбилдинг як елемент брендингу. Іншими словами, пошукова система вважає линкбилдинг природним, коли інтернет-користувачі посилаються на корисний та якісний контент. Пан Каттс називає цей підхід розумним линкбилдингом (smart link building). Він вважає брендинг і розумний линкбилдинг нероздільними поняттями. Адже компанії одночасно інвестують в розвиток бренду та отримання природних зовнішніх посилань, публікуючи хороший контент.

Заслужений інженер Google критикує оптимізаторів і маркетологів, які фокусуються на отримання посилань замість підвищення якості сайту. Прагнучи збільшити авторитетність ресурсу за рахунок неприродних посилань, вони ризикують потрапити під фільтри. Метт Каттс закликає створювати «фантастичні сайти, які так сильно подобаються користувачам, що вони самі ставлять посилання і розповідають про користь даних ресурсів друзям».

Думайте як маркетолог, а не оптимізатор

За словами Каттса, бренди можуть забути про довгостроковому успіху, якщо вони все ще ставлять на брутальний SEO. Інженер Google стверджує, що «хороший старомодний маркетинг» працює ефективніше насичення текстів ключовими словами і покупки посилань.

Метт Каттс радить маркетологам забути все, що вони знають про SEO. Він пропонує почати з нуля і повністю змінити підходи до пошукового просування. Пан Каттс рекомендує фокусуватися на користувачів та їх інтересах, а не на алгоритмах пошукових систем, PR, посилальної маси і інші поняття з області SEO.

Наприклад, Каттс пропонує визначати реальну цінність посилань, задавши собі наступні питання:

  • Якщо б «Яндекс», Google, Поиск@Mail.ru, Bing та інші пошукові системи раптом зникли, вважали б ви отриману посилання цінного?
  • Ви б показали отриману посилання потенційному клієнтові або своїм дітям? Чи є це посилання приводом для гордості?
  • Дійсно власник сайту, що посилається на ваш ресурс, цінує і схвалює згадуваний контент?
  • Чи потрібно доводити самому собі і колегам, що це цінна посилання?

Іншими словами, зовнішні посилання повинні забезпечувати переходи, збільшувати охоплення аудиторії, підвищувати авторитетність бренду. Вони марні, якщо служать тільки для пошукової накрутки.

Фокусуйтеся на якості контенту

Метт Каттс вважає за необхідне значно підвищити поріг якості контенту, щоб успішно просувати проекти. Це стосується як матеріалів, що публікуються на власному сайті, так і гостьового постінга. За словами Каттса, якість контенту є ключовим елементом розумного линкбилдинга.

Опубліковані статті формують думку аудиторії про ваш бренд. Тому контент повинен бути експертними, про що ми розповідали у відео про якість контенту. Нікому не потрібна мільйонна стаття про «замовити таксі в Москві недорого». Аудиторія шукає цінну інформацію, тому бренди, публікують експертний контент, виграють.

Щоб успішно просувати проекти з допомогою контенту, маркетологи повинні надавати споживачам важливу, корисну і нову інформацію. Солідні ресурси і популярні блоги зацікавлені в публікації саме таких матеріалів, тому вам буде простіше отримати природні зовнішні посилання.

Повертаючись до прикладу з таксі, SEO-відписка, напхана ключовими фразами, не представляє цінності для клієнта. А ось споживчий гайд для жителів столиці, які часто користуються таксі і хочуть економити на цій послузі, доведеться до двору на багатьох ресурсах.

Так як же домагатися успіху за допомогою контент-маркетингу

Озвучені ідеї Метта Каттса можна розглядати в якості готового плану просування проектів за допомогою контент-маркетингу. Каттс закликає створювати якісний контент, на який звичайно посилаються користувачі. Також він рекомендує публікувати гостьові пости, приділяючи особливу увагу їх якості.

Звичайно, вам доведеться знайти додаткові канали розповсюдження інформації, включаючи соціальні мережі та галузеві ресурси. Також ви можете створювати та публікувати контент різних типів, брати інтерв’ю у відомих фахівців і давати інтерв’ю авторитетним ресурсів та блогерам. Головне, що необхідно зрозуміти маркетологам, — створення і публікація якісного контенту на своєму сайті і сторонніх ресурсах залишається стрижнем контент-маркетингу в цілому і SEO зокрема. Метт Каттс говорить про це, згадуючи розумний линкбилдинг.

Бренди не повинні розмежовувати маркетинг і SEO. Звичайно, пошукова оптимізація включає ряд чисто технічних заходів, наприклад, створення файлів sitemap.xml або установку на сторінки коди відстеження Google Analytics. Однак SEO в цілому стає більш ефективним, коли оптимізатор розглядає його з позиції маркетингу. Це в першу чергу стосується линкбилдинга — механічна покупка посилань програє природному отримання лінків за рахунок якісного контенту.

Адаптація матеріалу Matt Cutts on Links & How to Succeed With Content Marketing by Jessica Lee.