9 уроків від генія вірального вмісту

365

Ницан Циммерман – геній в області створення вірального контенту. Останні два роки він працював редактором Gawker, одного з найпопулярніших розважальних блогів у світі. Протягом усього цього часу він щомісяця генерував більше трафіку, ніж всі інші автори разом узяті. У листопаді минулого року його матеріали привели на сайт 17 млн (!!!) унікальних відвідувачів, що становить 80% від загальної кількості відвідувачів блогу. Якщо ви подивіться на графік, що відображає кількість переглядів Gawker, то будете вражені: все те величезне жовте простір посередині (див. нижче) – заслуга Ніцан.

9 уроків від генія вірального вмісту

Непогано для хлопця без спеціальної освіти і досвіду роботи в цій сфері. Для хлопця, який просто в один прекрасний день почав вести свій блог і постити туди кумедні відео з котиками і інший цікавий контент, навіть не припускаючи, що він може робити на цьому гроші.

9 уроків від генія вірального вмісту

У чому ж секрет цього геніального самоучки? Давайте спробуємо з’ясувати.

1. Висока працездатність

Ницан Циммерман працює по 12 годин на день, з 7 ранку до 7 вечора. За цей час він переглядає близько 1000 сайтів (додавання у список нові ресурси і видаляючи старі) і створює по 10-15 власних матеріалів. Його працездатність вражає, однак не треба списувати її на «дар природи» або «особливість організму». Просто хлопець обожнює свою роботу і розуміє, що чим більше ти вкладається в неї, тим більше отримуєш.

Все до банальності просто. Важка наполеглива праця – ось ключ до успіху в будь-якому бізнесі.

2. Ніякого зв’язку з реальним світом

Приступаючи до роботи, Циммерман буквально прилипає до свого Айпеда (для пошуку цікавих матеріалів) і ноутбука (для створення своїх власних). Він працює з дому, повністю занурений у свою справу, не дозволяючи «реального світу» втручатися у творчий процес. «Це нереально», «божевілля», «як так можна?» – якщо ці фрази виникли у вашій голові, ви точно не Ницан Циммерман 🙂

Потрібно перебувати в одному місці, без руху, протягом довгого-довгого часу. Тоді буде результат.

3. Емоції – основа вірального вмісту

Який контент найчастіше стає виральным? Той, який надихає, викликає емоції. Такі історії Ницан визначає приблизно за 15 секунд: дивиться на заголовок або короткий опис і тут же розуміє, що є у них потенціал виральности чи ні. Іноді Циммерман публікує відео, навіть не подивившись його.

Історії, які викликають емоції, завжди виявляються успішними.

4. Тільки кращі матеріали гідні публікації

Як було сказано вище, Циммерман видає по 10-15 матеріалів в день. Не аби яких, а найкращих з усіх, що були знайдені у мережі. Кожен раз, перед тим як опублікувати новий пост, Ницан запитує себе, чи цей матеріал популярний у Фейсбуці і Твіттері протягом декількох місяців (строк пару тижнів його не влаштовує). І якщо внутрішнє чуття дає добро, сміливо публікує його. Однак незважаючи на такий жорсткий відбір і абсолютну впевненість в якості знайденого вмісту, багато хто з його постів все ж не стають виральными.

Я ніколи не публікую матеріал, якщо на 100% не впевнений в тому, що він стане успішним. Однак незважаючи на це, багато з них не виправдовують моїх надій.

5. Щоденний збір аналітики

В кінці кожного робочого дня Циммерман збирає статистику по своїх постів. Вивчає трафік, час перебування на сторінці, кількість відмов. Намагається зрозуміти, чому якісь матеріали «вистрілили», а якісь-ні, і зробити з цього висновки.

Чому цей пост не спрацював? Заголовок вийшов занадто довгим або затягнутий вступ? З кожного невдалого посту можна винести урок.

6. Чітке час публікації

За словами Циммермана, є два періоду часу, коли матеріали показують кращий результат: 9 ранку і опівдні. В 9 ранку працівники приходять в офіс, але на роботу поки не налаштовані. Тому найближчі півгодини-годину більшість з них будуть переглядати розважальні сайти та імітувати зайнятість. Опівдні відбувається те ж саме – час відпочинку та перекусу.

Я ніколи не публікую матеріали в годину пік. А сенс? Їх все одно ніхто не буде читати.

7. Красива обгортка

Ницан Циммерман шукає матеріали на таких сайтах, про які багато хто навіть і не чули. Але знайти круту історію – це тільки півсправи. Інша половина полягає в тому, щоб подати під правильним кутом і доповнити яскравим заголовком.

Це як гра – я знаходжу історії, які з першого погляду здаються не особливо цікавими, і перетворюю їх на виральную бомбу.

8. Ніякого самопіару

Матеріали стають виральными тільки тоді, коли вони потрапляють в соціальні мережі, і люди починають ділитися ними. Це відомий факт, і маркетологи блогу Gawker активно цим користуються: вони щодня дають анонси нових матеріалів у Фейсбуці і Твіттері. Що ж стосується самого Циммермана, то він ніколи не піарить свої матеріали в своїх особистих облікових записів. Він створює потрясний контент, але ніколи не займається його просуванням.

Я ніколи не займався самопіаром. Мені здається, це так дешево. Це явно не мій стиль. До того ж, я чудово справляюся і без нього.

9. Терпіння – золото

Деякі матеріали можуть залишатися без уваги місяцями, а потім в один прекрасний день різко «вистрілити» і стати суперпопулярними. Інші матеріали збирають трафік поступово протягом кількох наступних місяців. Як, наприклад, найвідоміший пост Циммермана про те, як відома американська телевізійна зірка Фарра Авраам записала відео еротичного змісту, який отримав 11 мільйонів переглядів за 7 місяців.

9 уроків від генія вірального вмісту

І наостанок.

Багато людей запитують мене: «У чому секрет?» Насправді, все просто. Набагато простіше, ніж ви думаєте. Я не володію жодною таким особливим талантом і нічим не відрізняюся від вас.

Адаптація матеріалу How to Make Viral Content: 9 Tips from the Greatest Viral Content Genius on the Planet.

Читайте також:

  • 10 уроків контент-маркетингу
  • 30 речей, які я дізналася про інтернет-маркетингу за рік роботи у цій сфері
  • Уроки дизайну: оформлюємо сайт за канонами глянцевих журналів