Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

309

Після скасування посилального ранжирування в комерційних тематиках і запуску алгоритму «Мінусинськ», покликаного боротися з сайтами, активно закуповують SEO-посилання, домагатися результатів у просуванні старими сеошными методами стало практично неможливо. Як в нових умовах просувати сайти комерційних тематик, особливо ті, які були створені зовсім недавно? Це питання хвилює багатьох. Приблизно рік тому ми написали статтю, в якій висловили свою позицію в цьому питанні, ось вона – «Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?». А тепер давайте подивимося, що думають з цього приводу інші експерти.

Невелика примітка. Ця стаття є другою частиною нашого великого інтерв’ю. У першій частині ми ставили експертам інше питання – «Як вплине «Мінусинськ» на галузь SEO в середньостроковій і довгостроковій перспективі?». Відповіді на нього ви можете почитати тут.

Олексій Волков, генеральний директор digital-агентства Fivefaces.ru

Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

Коли ми намагаємося просувати сайти, ми згадуємо ті методи, які застосовувалися тоді, коли пошукова оптимізація ставала потужною індустрією. У нормальній ситуації компанія обростає посиланнями з сайтів своїх бізнес-партнерів. Це постачальники, покупці, партнери і т. д. і т. п. Чим більш природним стає спектр посилальної маси, тим краще відбувається результат оптимізації і, відповідно, краще працюють всі інші дії, які ми для оптимізації застосовуємо.

Безумовно, найважливішим моментом є якісна внутрішня оптимізація. В даному випадку я говорю не про банальні речі, типу прописати title, header і meta-опис і підібрати якусь щільність слів. А більш тонких: наприклад, створення правильної структури матеріалів, реально корисний контент, розподіл ваги, коректна налаштування веб-сервера, збільшення швидкості завантаження сторінок, створення адаптивних версій. Тому основне завдання – це якісний розвиток сайту, може бути, не поспішаючи, але поступово нарощуючи його обсяг, масу і значущість в очах пошукових систем завдяки тому, що буде великий відсоток природної посилальної маси, яка буде вести на сайт.

Сергій Кокшаров, експерт-аналітик в області SEO, автор блогу Devaka.ru

Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

Якщо ніша слабо конкурентна, то зайняти свою позицію в ній не так складно. Тут достатньо дотримання основних принципів оптимізації (структури сайту, текстів, технічних складових). Якщо ж потрібно просунути молодий сайт в конкурентній ніші, то тут спочатку варто відповісти на запитання: чим ваш сервіс або продукт краще? Що ви можете запропонувати ринку? Просто так молоді сайти не займають конкурентні Топи. Перший час доведеться багато працювати над збільшенням впізнаваності бренду, бути присутнім скрізь, де є ваша аудиторія, «Яндекс» або Google просто не зможе ігнорувати. Підсумкові поради для молодих сайтів: підвищуйте свою репутацію, повністю оптимізувати сайт і зробити його зручним, робіть такий сервіс, щоб про нього говорили і рекомендували. Якщо потрібні дуже швидкі результати і продажу, то завжди є контекстна реклама.

Анатолій Скальський, старший менеджер відділу пошукового просування, i-Media

Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

Молодим сайтів після введення алгоритму «Мінусинськ» стало трохи легше дихати. У зв’язку з деякою чищенням ТОПа, залишилися вакантні місця, а посилальна складова – старі і «трастові» посилання вже працюють слабкіше для «ділків» ТОПа. Загальна порада для молодих сайтів, особливо тих, які знаходяться на стадії розробки, – ретельно продумувати структуру, працюйте над зручністю користувачів. Часто буває, що на етапі розробки впровадити якийсь функціонал або внести зміни в рази легше, ніж вже після запуску. Потрібно також пам’ятати, що велику роль сьогодні в ранжируванні займають комерційні фактори. Не чекайте ТОПа по ВЧ запитам в конкурентній тематиці, якщо у вас ціни вище середніх по ринку і немає офісу (торговельної площадки). Важливо скласти ядро запитів таким чином, щоб воно повністю було релевантно сайту і сторінок. На першому етапі можна зосередитись і на інформаційному трафіку за тематикою – розвивати розділи «Корисна інформація», «Поради», «Консультація фахівців» і т. д.

Михайло Федоров, співвласник і технічний директор маркетинг-групи «Комплето»

Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

Покроково:

 • Зробити хороше УТП.
 • Зробити хороший сайт, вирішальний завдання клієнтів і продає товари/послуги краще, ніж конкуренти.
 • Зробити контент-план, видавати класний контент, потрібний вашим клієнтам, на який будуть посилатися. Почати з його просування в соцмережах, отримати обсяг посилань і переходів природним шляхом.
 • Зібрати платні якісні посилання (Яндекс.Каталог та ін.).
 • Дати рекламу, домогтися гарних поведінкових з реклами. Працювати з юзабіліті, конверсією.
 • Далі стимулювати природні посилання і акуратно підмішувати якісні покупні до досягнення потрібного результату.
 • Загалом, займатися інтернет-маркетингом, а не просто завантажувати гроші в сервіси – бездумно і далеко від розуміння маркетингу.

  Олег Шестаков, засновник сервісу Rush Analytics

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Перший і найголовніший рада – семантика, семантика і ще раз семантика. І навіть не тому, що я власник сервісу з аналізу пошукового попиту. Тут все набагато простіше. Чим більше кількість запитів, по яких показується сайт, тим якісніше його запросный індекс, і тим більше трафіку по НЧ-запитів він отримує. Через деякий час можна замахнутися і на РАХ-запити при такому підході. На заході це крутиться навколо LSI, який використовує Google у своєму ранжируванні. Резюме по цьому пункту: детально опрацьована структура – 65-70% успіху просування молодого сайту.

  Друга порада – якісні посилання. Якщо у клієнта є PR-служба, потрібно як можна щільніше з нею взаємодіяти. Піарники такі хлопці, які можуть дістати посилання навіть там, де їх ніхто і ніколи не продавав.

  Також рекомендую зробити якісний блог/статейний розділ. При дуже якісному контенті органічне зростання посилань гарантований. Правда, це вимагає максимальної участі команди клієнта. Вкрай складно просто замовити копірайтеру якісну експертну статтю про буріння свердловин, яка змусить відвідувача сайту зателефонувати у відділ продажів відразу після прочитання, та ще й вислати посилання на неї сусіда по дачі.

  Олександр Алаєв, директор веб-студії «АлаичЪ і Ко»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Так само, як і раніше. Просто треба бути уважніше. Ми, оптимізатори, вже стільки різних потрясінь пережили, стільки різних алгоритмів і фільтрів, так що і на цей раз немає приводу для смутку.

  Так як я просуваю сайти досі, можу сказати, що у мене нічого не змінилося. Купую я посилання? Так, купую. Відбираю найкращі донори і складаю вайтлист кожен місяць. Купую тільки вічні посилання, по 30-50 штук в місяць на просувний сайт. У половині випадків це безанкорниє посилання, інші з унікальними анкорами, але з входженням ключового слова. Я й раніше завжди так просував.

  Але це якщо мова тільки про посилання. У будь-якому випадку основна робота відбувається всередині сайту. Коли приходить новий сайт на просування, ми стабільно перші місяці працюємо над структурою, запитами та цільовими сторінками, і вже тільки потім думаємо про посилання. А по ряду клієнтів ми надіслали посилання бюджети додатково в контекст.

  Читайте також: 200+ кращих кейсів з інтернет-маркетингу в рунеті

  Олексій Паньшін, генеральний директор «Паньшін Груп»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Ніяких покупних посилань в перші 3-5 місяців роботи над проектом. В першу чергу, технічний аудит і впровадження по ньому, далі роботи над залученням непошукового трафіку (маркетинг, крауд-маркетинг, контекст) для поліпшення поведінкових факторів.

  Приділити особливу увагу широкої семантики та повноти відповіді на запит. Після появи першого відчутного трафіку на сайті, провести аудит юзабіліті, проаналізувати поведінку та взаємодію аудиторії з сайтом. Знову впровадити результати. Кілька місяців ця робота точно займе. І дасть перший пошуковий трафік.

  Як тільки перший трафік з’явився – потрібно заново проаналізувати семантичне ядро і при необхідності створити нові посадочні сторінки під трафік.

  А вже після першого етапу можна починати займатися линкбилдингом, ретельно фільтруючи донорів. З досвіду: добре працюють рекламні публікації в інтернет-змі. Такі публікації і трафік призводять зацікавлений на сайт, і впізнаваність бренду підвищують, і посилання якісні приносять. І тільки по закінченню півроку можна зайнятися «дожимом позицій» за допомогою орендних анкорных посилань.

  Олександр Козоріз, керівник відділу пошукового просування компанії «Ашманов і партнери»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Тільки комплексно. Комплексний пошуковий маркетинг (робота з сайтом по всіх фронтах: контентне зміст, УТП, комерційна/інформаційна складова, дизайн і юзабіліті, PR, крауд-маркетинг і т. д.) є на сьогоднішній момент єдиним можливим, на мій погляд, способом підвищити молодий сайт у видачі. Однак, як і раніше молодому сайту зараз потрібно досить багато часу (4-12 місяців в залежності від тематики), щоб почати отримувати трафік з органіки в «Яндексі» по профільних запитах. При цьому, якщо молода компанія на старті стане дуже популярною (це може стати наслідком реклами на федеральних каналах, успішна вірусна реклама і т. д.), терміни виходу на лідируючі позиції у видачі будуть істотно менше.

  Роман Клєвцов, генеральний директор компанії Optimism.ru

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Є чіткий і послідовний алгоритм дій, які допомагають просунути такі сайти в пошуку. Починати треба завжди з виправлення помилок внутрішньої оптимізації. Наступний крок – це наповнення сайту якісним і цікавим контентом, який повинен бути оптимізований під ті чи інші пошукові запити. Приділяйте достатньо часу розвитку сайту, щоб довести його рівень до функціоналу найближчих конкурентів. В умовах «Мінусинська» обов’язково знаходьте можливості для отримання природних зворотних посилань, які будуть допомагати користувачам.

  Віталій Кравченко, керівник агентства Webline Promotion

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Ми вже давно намагаємося йти до того, щоб в реальності використовувати маркетингові методи отримання посилань і трафіку. Останнє оновлення фільтрів та релізи нових говорять про те, що Sape і агрегатори йдуть до дна.

  Сьогодні реалії просування молодих сайтів такі, що потрібно мати якісний ресурс, зручний для користувачів (вже на старті просування), і починати саме просування не з створення проекту біржі, а з розробки стратегії – виявляти всі можливі способи отримання посилань. Бюджети в більшості своїй будуть йти в контент-маркетинг, крауд-маркетинг, прихований маркетинг, промо-контент.

  Наша стратегія просування молодих сайтів полягає в тому, щоб привернути увагу до сайту і бренду, залучити цільову аудиторію, отримати «природні» посилання та переходи за цим посиланням. Досить часто ми використовуємо всілякі конкурси, промо-акції, щоб отримати з тематичних та регіональних ресурсів посилання, а з потенційної цільової аудиторії соціальні сигнали.

  Якщо говорити про все що відбувається, то короткий висновок такий: нарешті-то ринок пошукового маркетингу буде саме ринком, де працюють маркетологи, а не фахівці без освіти і покликання, які навчилися користуватися біржами й агрегаторами. Нарешті ринок почне позбавлятися від негативного образу, і почнуть цінувати компанії з досвідом реального маркетингу.

  Ми вже почали продавати годинник фахівців, а не «абонплату», де співробітники компаній ведуть десятки проектів без належної віддачі. Ми вже почали показувати клієнтам реальні показники ефективності розміщених статей і посилань, проведення інших заходів, а не вивантаження з біржі. Ми вже зрозуміли, що «біла» і якісна робота – це майбутнє ринку, але за загальними оцінками, це зрозуміли не більше 25-30% компаній, і ще жоден рік знадобитися, щоб клієнт навчився вибирати і переставав платити гроші за повітря.

  Дмитро Шахов, керівник інтернет-агентства «Ремарка»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Молодість не вирок і швидко проходить. Однак, для прискорення отримання ефекту можна привертати увагу до сайту за допомогою актуальних матеріалів, відгуків у пресі, в соцмережах, у лідерів думок. Втім, многостраничники (довідники, інтернет-магазини) сьогодні непогано стартують відразу після індексації за рахунок більшої повноти відповіді. Іншим можу порадити терпіння, або задовольнятися малим, якщо вік — це єдине, чим вони можуть мірятися з конкурентами.

  Павло Нікулін, керівник відділу аналітики і досліджень ПС, Demis Group

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Тут все залежить від ніші, регіону тощо Скажімо, в Москві для інтернет-магазинів, з великою номенклатурою, можна поступово нарощувати органічний НЧ-трафік, задіяти різні додаткові канали трафіку, працювати над комерційними факторами, сниппета та ін., А, наприклад, для сайтів послуг з дуже обмеженим семантичним ядром, це буде вже проблематично, тим більше, якщо по всьому ядру вже існує серйозна конкуренція. В даному випадку, логічніше всього задіяти всі можливі інструменти інтернет-маркетингу, що впливають безпосередньо чи опосередковано на ранжування в пошуку, починаючи від контент маркетингу з суміжних тем, і закінчуючи просуванням в соціальних мережах офіційних спільнот і груп компанії.

  Михайло Шакін, спеціаліст з просування сайтів, автор блогу shakin.ru

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  У перші два-три місяці потрібно зосередити зусилля на наповненні та розвитку сайту, на створенні і веденні його акаунтів в соцмережах. Якщо підходить тематика, то бажано створити і вести канал на Youtube. Для більшості сайтів підходить створення своєї новинний email-розсилки. Всі ці методи дозволять з самого старту створити основу для формування постійної аудиторії читачів сайту.

  Природно, зараз починати сайт без якісного і цікавого контенту немає сенсу. Основні зусилля потрібно спрямувати саме на контент, щоб на вашому сайті відвідувачі знаходили всю необхідну інформацію.

  Надалі потрібно вивчати провідних конкурентів і їх методи оптимізації та просування, робити висновки і поступово застосовувати їх методи для свого сайту. Наприклад, для регіональних сайтів добре підходить ручне додавання в 5-10 місцевих каталогів компаній. Це дозволить отримати локальні згадки на регіональних сайтах. Також можна опублікувати кілька прес-релізів на порталах свого міста і розмістити тему на 2-3 місцевих форумах у відповідних розділах.

  Денис Наріжний, керівник інтернет-агентства F1 Studio

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Що стосується просування молодих сайтів комерційних тематик, то сказати, що щось суттєво змінилося з появою «Мінусинська», не можна. Як і раніше, рухати молоді сайти посиланнями небезпечно. Рулить комплексний підхід. Ось універсальний рецепт :):

  • вивішування «заглушки» на етапі розробки сайту;
  • формування УТП;
  • опрацювання комерційних факторів на старті проекту;
  • якісний контент-маркетинг;
  • грамотна стратегія по набору посилань;
  • crowd marketing;
  • SERM;
  • регулярне поліпшення usability сайту;
  • глибока аналітика.

  Роман Цапін, керівник відділу маркетингових послуг InSales

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  В просуванні сайтів комерційних тематик багато залежить від ніші (тематики) та просування регіону. Якщо сайт регіональний і тематика не дуже конкурентна, то у багатьох випадках достатньо буде зробити нормальний сайт (без SEO-помилок у верстці і наповненні), під підібрану семантику написати гарні тексти і сайт у більшості випадків через деякий час опиниться в Топі за бажаним запитам. Якщо перед вами стоїть завдання просувати сайт в Москві і вибрана ніша сильно конкурентна, то тут доведеться сильно постаратися і докласти максимум зусиль. Щоб молодий комерційний сайт в Москві, в конкурентній ніші став помітний потрібно:

  • щоб сам сайт був зроблений ідеально, бажано відразу робити адаптивний сайт, виключити всі можливі SEO-помилки;
  • постійно працювати над поліпшенням юзабіліті характеристик сайту;
  • врахувати все, що вже зробили конкуренти і запозичити найкраще;
  • зібрати максимально повне семантичне ядро з вашої тематики, під всі кластери ядра написати дуже гарні і корисні, утягують користувачів, тексти;
  • опрацювати комерційні фактори і всі відсутні впровадити на сайті;
  • скласти контент-план і постійно розвивати сайт не тільки під комерційні запити, але і під інформаційні – вести блог, покриває інформаційні запити вашої тематики;
  • розвивати групи сайту в соцмережах і постійно анонсувати нові матеріали з сайту.

  Якщо все перераховане ви будете робити на відмінно, то у вас є всі шанси зайняти частку ринку, наскільки б не була конкурентною вибрана ніша.

  Єлизавета Трибунська, WebAdvance

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  На даний момент, коли до мене приходять з таким завданням, я рекомендую внутрішню оптимізацію, роботу з конверсією і отримання цільового трафіку не з пошуку. Найчастіше це контекстна реклама та соціальні мережі. Сайт повинен показувати, що за ним – жива компанія, уважна до своїх клієнтів. Важливо, щоб користувачу, у тому числі з мобільного пристрою, було зручно, і він міг вирішити своє завдання. Це не найдешевший і швидкий спосіб, але в довгостроковій перспективі це ефективно і немає ризику санкцій.

  Сергій Людкевич, незалежний консультант

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  По-перше, потрібно створити хороший, інформативний, зручний для користувачів сайт. По-друге, цього користувача треба на нього привести. Для молодого сайту, ще не отримав хороші позиції в пошукових системах, це можна зробити за допомогою реклами, в тому числі і контекстної. Коли користувач піде на сайт, коли він себе на ньому комфортно відчує, коли він вовлечется в діалог з сайтом, це зафіксують пошукові алгоритми «Яндекса». Взагалі я вважаю, що майбутнє пошукового ранжування в «Яндексі» лежить на стику комерційних і поведінкових факторів, і саме в цю сторону зараз треба дивитися SEO-фахівців.

  Антон Шаманаев, директор по продукту, Wizard.Sape

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Жоден з сайтів віку 4-7 місяців, які додалися до Wizard.Sape приблизно під час запуску Мінусинська, не потрапив під фільтр, а їх позиції, між тим, значно покращилися. Так що молоді сайти можна просувати посиланнями успішно і безпечно. Звичайно, потрібно працювати і з іншими чинниками ранжирування, але це вже давно так.

  Важливо правильно вибрати регіон і пул запитів, по якому ви будете просуватися. Вкрай важливо оцінювати тип запиту і заздалегідь відсікати «не ваші» запити, за якими сайт при всьому бажанні не займе високої позиції в Яндексі. Наприклад, вузькоспеціалізованих комерційних сайтів майже марно битися за позиції з інформаційним або багатозначним запитам.

  Просування комерційного сайту багато в чому передбачає абсолютно стандартні заходи щодо його оптимізації. Вичистити на сайті технічні помилки, впровадити правильну структуру контенту, поліпшити релевантність текстів. Ми в Wizard безперервно удосконалюємо інструменти, які допомагають опрацювати сайт зсередини. У нас є технічний аналіз, який знаходить все дублі, будує посилальну карту сайту з вагами сторінок і багато іншого. Є новий текстовий аналізатор, який підказує, які слова додати в текст на сайті і які прибрати. На фінішну пряму виходить рішення по комерційним чинників, якому немає аналогів на ринку. Воно буде особливо актуально для комерційних сайтів, які просуваються у Московському регіоні. Ми давно говоримо нашим клієнтам, що тільки посиланнями ви нічого не доб’єтеся, і безкоштовно пропонуємо інструменти, що полегшують просування і роблять його результати передбачувані.

  Читайте також: 40 розсилок по SEO та інтернет-маркетингу, на які обов’язково варто підписатися

  Ленар Амірханов, директор агентства інтернет-реклами «Дзига Group»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  «Мінусинськ» в парі з новим фільтром, накладається на активні сайти-донори посилальних бірж, сильно змінить галузь. Фактично ми це вже спостерігаємо. Хоча жертвами Мінусинська стали нікчемні частки відсотків сайтів в Рунеті, але ефект на настрій оптимізаторів був дуже істотним. Так що в середньостроковій перспективі потрібно звикати, що бюджет на посилальні біржі сильно знизиться щодо загального посилального бюджету. Велика частина посилального бюджету буде йти на оплату робочого часу линкбилдеров, які будуть ретельніше відбирати донорів, шукати можливості отримати посилання поза бірж. І, звичайно, ті оптимізатори, які ще не впровадили в роботу пункти щодо покращення якості сайтів, будуть змушені це зробити. Чи всерйоз задуматися про зміну сфери діяльності.

  Що стосується довгострокових перспектив. В SEO два-три роки — вже довгостроково. Я вважаю, що нас чекає західна модель линкбилдинга. Основа зовнішньої оптимізації — безкоштовні методи отримання посилань. Слід очікувати відродження методів отримання посилань, які були популярні до епохи Sape, а саме, коли шукали донорів вручну і з власниками сайтів домовлялися індивідуально.

  Працювати стане безумовно складніше. Тому як непрямий ефект — відчутно зросте вартість роботи SEO-фахівців для клієнта.

  У цих умовах для просування молодих комерційних сайтів я б порекомендував внести корективи в роботу за декількома пунктами:

  • У зовнішній оптимізації змістити акцент з анкорного посилального ваги на статичний посилальну вагу. Замість анкорных комерційних посилань краще «прокачувати» загальний статичний вага сайту якісними природними посиланнями.
  • У внутрішній оптимізації закладати більший бюджет на тексти і на технічні покращення сайту.
  • Підносити SEO як частина комплексного інтернет-маркетингу. SEO, яке управляється паралельно з аналітикою трафіку і конверсії, з контекстною рекламою, з SERM, з SMM, з роботою над ядром аудиторії і т. д., буде набагато ефективніше, ніж просто SEO. Зараз комплексний підхід — важлива складова пошукової оптимізації. А незабаром стане необхідним.

  Антон Кондюрин, SEO-Manager, «М. Відео»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Спочатку необхідно зрозуміти сферу діяльності, зрозуміти особливості конкретної тематики. Необхідно вести тісний діалог із замовником.

  На підставі отриманих даних необхідно визначити типи сторінок, які будуть просуватися. Потім необхідно зібрати первинну семантику для даних типів сторінок. Бажано працювати не тільки з комерційними запитами, але і частково закласти частку інформаційних запитів під статті, огляди і т. п. Чим ширше буде семантика, тим простіше буде просуватися в подальшому.

  Далі – структура. Немає необхідності створювати багаторівневу структуру, чим простіше і зрозуміліше вона буде, тим краще для користувачів і для пошукових роботів.

  Після цього сміливо давайте завдання вашим копірайтерам, щоб вони опрацювали контент для сайту. Контент повинен бути строго тематичним і доречним.

  Необхідно пам’ятати і про технічні особливості. Наприклад, індексація. Для молодих сайтів час повної індексації в ПС Яндекс може бути досить тривалим. Треба подбати про те, щоб воно було мінімально можливим.

  Обов’язково подумайте над реалізацією комерційних складових: чи є у вас контактна інформація, і чи достатньо вона повна; умови доставки; вартість; інформація про компанії і т. д.

  Сергій Кошкін, генеральний директор ТОВ «СмартСЕО»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Це питання цікавий тим, що його ставили завжди. Після кожного серйозного зміни алгоритмів або нового фільтра оптимізаторські форуми переживають сплеск відвідуваності, всіх хвилює – а що ж робити тепер? Які методи і фічі працюють? Хто-небудь, спалите тему?

  Коли на початку століття ключові слова писали в мета-тегах keyword і description. Цей фактор відключили – посипалися запитання. Потім працювали наскрізні посилання, потім посилання з морд « – і кожного разу після зміни алгоритму питання «що робити?» знову виходив на порядок денний.

  Нещодавно надіслали посилання на цікавий артефакт десятирічної давності. На початку 2006-го року вийшла розсилка від «Ашманов і Партнери» з повідомленням про першому бані за посилання – http://optimization.ru/subscribe/105.html

  А на форумі оптимізаторів відразу з’явилася тема з питаннями «Абалдеть… а як жити-то? Як працювати???» – http://searchengines.guru/showthread.php?t=34249

  Нічого вам не нагадує з дня нинішнього?

  Повторю слова, які я кажу вже багато років – клієнтам особисто, на конференціях і семінарах публічно:

  «Знати актуальні фічі, (що рулить сьогодні в SEO), уміти ними користуватися – це непогано. Але в довгостроковій перспективі виграють ті сайти, над якими йде комплексна робота по всіх напрямках. Факторів ранжирування багато, їх стає все більше — треба, щоб у вашого сайту ці фактори були задіяні всі, щоб не було (або ставало менше) слабких місць. Тоді ви не будете залежати від нагальних пріоритетів пошукових машин і від їх раптової зміни.»

  Давайте коротко пройдемося по основним групам факторів і подивимося, чи актуальні вони зараз.

  – Власне оптимізація сторінки (документа), який просувається з того чи іншого запиту. Треба приводити у відповідність запитам Title і заголовки документа? Так, звичайно треба. Чи треба згадувати в тексті документа слова із запиту? Відповідь така ж треба. Пошуковик не здогадається, що у вас є відповідь на запит «вантажоперевезення по Москві» якщо в тексті тільки у вас «Замовлення Газелі». І навпаки.

  – Комерційні чинники. Про них докладно розповідав Олександр Садовський з «Яндекса».

  Який сайт ранжувати вище – той, де згадується послуга або товар, або той, де є ціни на цей товар, ціни трохи дешевші ринку, проходять акції і є знижки? Якщо у одного магазину в контактах мобільний телефон, а в іншого є міські, є безкоштовні номери 8 (800)*, є схема проїзду та офіси в різних містах — кого показати вище? Різні варіанти оплати (не тільки готівка кур’єру, але і оплата картою, оплата за безготівковим розрахунком тощо) – як ви думаєте, це перевага для магазину? «Яндекс» теж намагається це враховувати.

  – Поведінкові чинники. Після переходу на ваш сайт користувачі там залишаються або повертаються у пошук і шукають далі? Перейшовши на ваш сайт вони залишилися там або відразу закрили сторінку (тобто їх не влаштував відповідь на їх запит)? Переходили вони на інші сторінки вашого сайту? Заповнювали вони якісь форми, довіряли вашого сайту свої персональні дані?

  – Соціальні сигнали. Чи пишуть про вашому сайті в соцмережах, ставлять посилання, заходять у ваші групи, переходять до вас на сайт?

  – Все ті ж посилання з інших сайтів, адже вони продовжують працювати. «Яндекс» банить сайти, які зловживають покупкою посилань. Тому постарайтеся зробити так, щоб користувачі самі ставили «природні» посилання на ваш сайт. Створіть цікавий контент по темі, текстовий-фото-відео – щоб було не соромно на нього посилатися. А переглядаючи ваше відео і читаючи тексти з оглядами або тестами товарів – користувачі будуть поліпшувати і поведінковий профіль вашого сайту.

  Про ці фактори знають багато оптимізаторів, але не всі вміють або хочуть з ними працювати. Питання «що робити і як просувати тепер», швидше за все, перекладається як «все це робити довго і складно, ви нам підкажіть одну, але саму круту фичную фічу, спалите головну тему, що зараз рулить». Сподіваюся, сказаного вище досить, щоб зрозуміти мою відповідь на це питання.

  Успіху все в просуванні, працьовитості – і трішечки удачі!

  Артур Латипов, керівник напрямку реклами компанії SEO-Інтелект

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Молоді сайти вимагають більше часу і робіт від фахівців. До того ж вони сильніше піддані санкціям від пошукових систем. Тому всі роботи проводяться поетапно з аналізом кожного кроку.

  Існую методики просування молодих комерційних проектів. Вони включать в себе великий обсяг робіт, наприклад:

  • створення семантичного ядра з поділом запитів за складністю просування;
  • план впровадження сем. ядра на сайт;
  • максимально розширений технічний аудит
  • оптимізація внутрішніх факторів сайту
  • опрацювання структури
  • аналіз конкурентів і гравців ринку, складання загальної стратегії розвитку;
  • аудит продають якостей сайту;
  • оновлення сайту, з урахуванням аналізу ринку і аудиту;
  • отримання первинної природної посилальної маси
  • аналіз внутрішніх поведінкових метрик на сайті
  • аналіз результатів, коригування стратегії
  • впровадження більш конкурентного пулу запитів з семантичного ядра.

  Це скорочений список, робіт проводиться набагато більше. Ефективність перевірена на багатьох проектах.

  Костянтин Скобеев, керівник групи компаній «Скобеев і Партнери»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Молодість сайту є проблемою тільки тоді, коли дуже вузький і конкурентний попит. Також вимоги до якості сайту вище ніж в успішних вже конкурентів.

  Якщо говорити про молодих розвинених сайтах в тих нішах де можливі великі семантичні ядра то це не є значною проблемою.

  Ілля Русаков, засновник сервісу SEO-reports.ru і популярний блогер SEOinSoul.ru

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Молодим сайтів дійсно не просто.

  Самий правильний варіант – це використовувати широку семантику, збирати і опрацьовувати всі НЧ. Потім переходити до РАХ і в підсумку рости як сніжний ком. На початкових етапах лізти і боротися за висококонкурентні слова – не виправдана трата часу, що зовсім не вигідно для бізнесу. Вкладення в НЧ набагато швидше окупляться.

  Ще дуже важливий момент — створювати максимально релевантні посадочні сторінки. Здавалося б, на дворі 2015 рік і це слова капітана очевидності, але дуже багато молодих сайтів цим грішить. Будь-яка внутрішня сторінка виглядає хоч і обережно, але складається просто з сухого тексту. Зараз користувачеві необхідно давати тільки важливу йому для ухвалення рішення інформацію – УТП, ціни, переваги та ін. продають елементи. Тобто кожна сторінка вашого сайту повинна продавати, а не лише головна.

  Ну і не забувайте про сторонні великі майданчики і агрегатори організацій/оголошень. Перший час їх сторінки можуть потрапляти в ТОП, а в лістингу пропозицій може бути і просувний вами молодий сайт 😉

  Дмитро Севальнєв, керівник департаменту SEO і реклами, «Піксель Плюс»

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Якщо чесно, тут мало що змінилося за останні 2-3 роки. Потрібно застосувати покроковий підхід до просування. Складові успіху:

  • виявлення вузьких потреб користувачів
  • створення великої кількості сторінок під ці потреби (интент) з ієрархічною структурою сайту, що відповідає пошуковому попиту
  • грамотна технічна оптимізація та її подальший контроль
  • створення УТП та формування додаткової цінності ресурсу
  • текстова оптимізація, аналіз індексації та динаміки позицій, вдумлива коригування текстів
  • ставка на 2-3 каналу інтернет-реклами, підключення ремаркетингу за сегментами
  • аналітика поведінкових факторів: зовнішніх і внутрішніх
  • терпіння

  Сергій Сморовоз, інтернет-маркетолог і рекламний фотограф (http://smorovoz.ru).

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Для просування молодих комерційних сайтів критерії вимог прості, але досить жорсткі:

  1. необхідні достартовые маркетингові дослідження в зв’язці: продукт/послуга + аудиторія з подальшим прототипированием і тестуванням макетів;

  2. необхідний підбір двох семантичних ядер: комерційне і не комерційне, які повинні відповідати очікуванням аудиторії за підсумками дослідження п. 1;

  3. необхідний професійний контент-маркетинг (тексти, фото, відео), який буде задовольняти очікування аудиторії за підсумками дослідження п. 1;

  4. на старті необхідний контекстний трафік і поза пошуковий «чистий трафік» з відсіченням сміття, генерящего великий відсоток відмов;

  5. далі за списком технічні вимоги: ssd-хостинг, адаптивна кросбраузерна верстка, новинна стрічка, інтерактив на сайті з користувачами (питання-відповіді); систематична веб-аналітика з проведенням свіжих А/Б-тестувань і впровадженням поліпшень і т. д.

  Читайте також: Як виконати аналіз сайту конкурента

  Олена Камська, авторка блогу Optimizatorsha.ru, натхненник компанії Siteclinic.ru

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Приблизно так само, як просувати новий бренд в офлайні – якісним продуктом, позитивним фідбеком і рекламою скрізь, де є цільова аудиторія. Якщо сайт новий, потрібно намагатися розрекламувати його через будь-які доступні джерела, щоб як можна більше людей почали шукати саме його через пошуковий рядок.

  Віктор Карпенко, керівник в SeoProfy

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Якщо сайт молодий, то дуже швидко він не отримає трафік за потрібне соковитим словами, які генерують продажу, але:

  • опрацювати добре структуру
  • взяти широку семантику
  • пофіксити всі технічні нюанси у проекту
  • проаналізувати всіх хто є в ніші і вони успішні
  • виписати фішки і подумати про впровадження низки таких собі
  • створювати тлумачний контент (якщо тематика комерційна, то продавати буде найбільше «експертна контент», який написав у справі та вирішує питання відвідувача)
  • заточувати контент під групу запитів, і відкривати тему детально з нюансами
  • подумати про джерела отримання зворотних посилань і про динаміку їх приросту

  А далі все просто, але водночас і складно:

  • створюємо контент як на лендінгем
  • так і в блозі
  • це робиться системно
  • паралельно йде робота над зворотними посиланнями – ще більш системно
  • ну і при цьому упор на якість у всіх планах

  Ось хороший приклад зростання проекту комерційної тематики, де основний акцент на:

  • створення лендингов під запити
  • написання інформаційного контенту для блогу

  В підсумку є зростання:

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  Якщо все робиться правильно, то основний фактор, який потрібно враховувати – це ЧАС. Саме воно необхідно для того, щоб сайт набрався зворотних посилань, ваги, гарного контенту. Це стосується як «Яндекса», так і Google.

  Платон Щукін, легенда індустрії, воїн світла і добра

  Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета

  З цього питання ви зможете знайти відповідь тут: https://academy.yandex.ru/events/webmasters_school/yawebm2015/.