Який контент сприймається людьми як корисний?

491

Багато інтернет-маркетологи розуміють: немає нічого дієвіше контенту, який аудиторія вважає корисним для себе. Саме він генерує обігу і збільшує продажі. Але щоб його створити, потрібно передусім зрозуміти, який саме контент ваша аудиторія вважає корисним. Пропонуємо вам 12 характеристик такого контенту.

Який контент сприймається людьми як корисний?

Корисний контент — це…

1. Контент, орієнтований виключно на вашу цільову аудиторію. Якщо ви пишете «для всіх» — ви пишете «ні для кого».

2. Вирішує проблеми людей. Зрозумійте, в чому полягають нагальні проблеми представників вашої цільової аудиторії — і пропонуйте рішення.

3. Зачіпає на емоційному рівні. Багато наші рішення, як би нам не здавалося інакше, приймаються під впливом емоцій. Викликайте у людей «правильні» емоції.

4. Описує впізнавані ситуації. З чим стикаються представники вашої цільової аудиторії кожен день або досить часто? Якщо ви знаєте відповідь на це питання — у вас в руках козир. Описати ситуації, в яких ваші читачі впізнають себе, своє життя. Якщо люди усвідомлюють, що їх досвід схожий з вашим, вони починають припускати, що ви можете дати їм багато корисного, так як добре розумієте їх життя і турботи.

5. Контент, в якому ви діліться з людьми цікавими історіями.

6. Описує кращі практики, що пропонує найбільш ефективні рішення складних проблем.

7. Не розповідає, а «показує». Не потрібно говорити: наша компанія — це команда професіоналів. Потрібно говорити: у нас 150 успішних проектів, і успішні тому, що…

8. Контент, в якому складні речі пояснюються просто.

9. Контент, що відповідає на питання аудиторії до вас. Цікавтеся у відділу продажів, які питання найчастіше задають їм клієнти. Відповідайте на ці питання.

10. Контент, створений на кордоні відразу декількох жанрів. Не бійтеся змішувати різні типи вмісту. Прорілюструйте текст інфографікою з покрокової інструкцією, якщо ви пишете огляд нового цифрового гаджета. Робіть відеоролики частиною вашого тексту. Використовуйте будь-які формати, які можуть підвищити інтерес аудиторії до матеріалу: якщо ви описуєте діалог, наприклад, з одним з ваших клієнтів, чому б не зробити це у форматі коміксу?

11. Прикольний контент. Контентом, що викликає приступ сміху, хочеться негайно поділитися в соцмережах. Є, звичайно, одне «але»: часто матеріали розважального плану породжують безліч розшарювання і лайків (гумор і несподіванка подобаються людям), але не генерують лідов. Нехай вас це не бентежить. Це тільки на перший погляд контент, написаний «по приколу», марний з точки зору лідогенераціі. Опосередковано такі матеріали працюють в тому числі і на генерацію лідів: зацікавившись одним матеріалом на вашому блозі користувач йде читати інші.

12. Контент, який хочеться показати знайомим та друзям. Це, мабуть, самий вірна ознака того, що люди вважають ваш матеріал корисним. Кількість розшарювання — прагнете до його збільшення.