Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору

339

Що об’єднує сайти fishki.net, yaplakal.com і pikabu.ru? Правильно, всі вони містять різного роду гумористичний контент: починаючи з анекдотів і демотиваторів, закінчуючи мемами. Але крім цього, у них є ще одна спільна риса: вони пожирають наш дорогоцінний час, який ми могли б витратити на виконання своїх службових обов’язків.

Ну, зізнайтеся, напевно ви часто зависає на даних сайтах в робочий час, думаючи про себе: «Хоч би шеф мене не застукав!» А деякі взагалі сидять там цілодобово безперервно. Ці розважальні сайти подібні наркотику: відвідуючи їх, ви втрачаєте зв’язок з реальністю, і все, що відбувається навколо, перестає вас цікавити. Ви не помічаєте, як пролітає час: вам здається, що ви знаходитесь на сайті всього годину, а за вікном вже 4 ранку… Єдине, що псує ваш настрій на наступний день – це жахлива біль у щелепі. Не дивно, адже ви сміялися як божевільний всю ніч…

Якщо вам знайома вищеописана ситуація, напевно, ви погодитеся, що гумор, дійсно, володіє неймовірно привабливою силою. Досить поглянути на трафік вищевказаних сайтів, і все стане ясно. Згідно зі статистикою Rambler Top 100, середня кількість переглядів сайту fishki.net одно майже 2-м мільйонам, а на сайті yaplakal.com даний показник вже перевалив за 2 мільйони. Вражає?

Насправді, ці сайти вельми корисні для фахівців з контент-маркетингу і копірайтерів. Вони наочно показують, що гумор може надати тексту родзинку і зробити його яскравіше, краще, цікавіше. Причому, в результаті всі залишаться у виграші: відвідувачі вашого сайту отримають заряд позитивних емоцій, а ви – більш високий прибуток, оскільки за рахунок гумору ваші пости стануть ще більш популярними.

Далі наведено п’ять причин, які пояснюють, чому гумор так важливий для контент-маркетингу і як він може перетворити ваш контент на «цукерку».

1.При наявності гумору текст стає більш живим і цікавим

Пам’ятаєте, як у школі вас примушували вивчати класику, наприклад твори Вільяма Шекспіра або Льва Толстого? Зізнайтеся, що багато з вас читали їх з-під палиці – лише б отримати нормальну оцінку з літератури. Безумовно, і Шекспір, і Толстой є одними з найвидатніших письменників в історії людства. Однак мало хто читає їх твори із задоволенням, оскільки вони написані складною мовою і містять дуже мало гумору.

Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору

Те ж саме відбувається і з вашим контентом. Люди не хочуть витрачати свій час на читання текстів, які здаються їм занадто формальними і складними для розуміння (звичайно, з урахуванням того, що це не наукова стаття або будь-який інший жанр літератури, який спочатку не припускає наявність гумору і розмовних фраз). Вони хочуть побільше фана в статтях: зрозумілого і живої мови, гумору та іронії. Не відмовляйте їм в цьому, і результати не змусять себе чекати.

2. Гумор цікавіше політики

Практика показує, що смішний контент привертає більше уваги. Наприклад, у світі Твіттера ви отримаєте велику популярність, якщо будете ділитися з читачами веселим і забавним контентом, а не новинами політики та економіки. Не випадково у Михайла Галустяна кількість передплатників у Твіттері майже в п’ять (!) разів більше, ніж у агентства РІА-новини – 1 521 849 і 321 602 відповідно.

Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору

Розглянемо ще один показовий приклад. Ви напевно чули про те, як обліковий запис компанії Burger King в Твіттері зазнала хакерської атаки в лютому цього року. Шахрай, який зламав акаунт відомої закусочної, не тільки заявив, що віднині власником мережі ресторанів Burger King є компанія mcdonald’s, але й написав ряд непристойних твітів. Ця новина викликала ажіотаж у користувачів інтернету – причому не тільки в Америці, але і у всьому світі. А все чому? Бо вона здалася всім несподіваною і смішний. У підсумку, дана ситуація зіграла на руку компанії Burger King: число її передплатників у Twitter зросла на цілих 30 тисяч! Відразу пригадується фраза: не було б щастя, та нещастя допомогло.

3. Гумор збільшує швидкість поширення контенту

Напевно, ваші однокурсники частенько знімали вас на відеокамеру під час навчання в університеті, щоб зберегти ці записи на пам’ять. Серед них обов’язково знайдеться відео, на якому ви вийшли, м’яко кажучи, не зовсім вдало: можливо, в той нещасливий день у вас порвалися штани або ви вели себе по-дурному. Ви навіть забули про існування даної відеозапису, і раптом ваш «приятель» десь відкопує її і вирішує завантажити на Фейсбук. До вашого великого жаху, даний ролик набирає неймовірно величезну кількість розшарювання, лайків та коментарів всього за якусь пару годин. Ви просто поза себе від люті, ви реально готові «убити» свого друга, але вже пізно… Якщо вам вдалося уникнути цієї долі, то ви щасливчик. Проте деяким людям щастить менше, і їм не вдається уникнути ганьби на весь інтернет.

Так чому ж подібні ролики розлітаються по просторах інтернету за лічені хвилини? Секрет простий: у них є щось особливе, з-за чого людям мимоволі хочеться натиснути на кнопку «Поділитися» або «Ретвітнути» (так званий ефект виральности). Можливо, цей відеозапис є незвичайною, непристойною або божевільною, але одне залишається незмінним: практично у всіх випадках вона викликає посмішку або сміх.

Зрозуміло, ми не рекомендуємо вам знімати себе на камеру в непристойному вигляді і ділитися цим відео в соціальних мережах, щоб отримати якомога більше «лайків». Все набагато простіше: створюйте цікавий та унікальний контент з елементами гумору, і тоді ви точно отримаєте бажану популярність в мережі.

4. Гумор сприяє запам’ятовуванню інформації

Чи знаєте ви про те, що існує професія нюхателя пахв (!), або про те, що пост мера в одному з містечок Аляски займає кіт? Особисто ми поняття не мали про це, поки не завітали на сайт fishki.net. Чому ж ці факти так міцно засіли в нашій пам’яті? Тому є дві причини: по-перше, дані відомості є цікавими і захоплюючими; по-друге, вони подаються таким чином, що їх просто неможливо не запам’ятати (багато в чому, завдяки картинок).

Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору

Можна сміливо судити про ефективність стратегії контент-маркетингу по тому, наскільки легко інтернет-аудиторія запам’ятовує ваші пости. Отже, що ж ми можемо вам порекомендувати? Дослідження, дослідження і ще раз дослідження. Людям завжди подобається читати про щось цікаве і таємниче. Виберіть тематику, здатну підвищити їх інтерес до продуктів або ідей, які ви хочете просувати. Потім приступите до написання самого тексту. При цьому не забувайте про те, що він повинен бути незвичайним, цікавим і злегка комічним.

5. Гумор завжди актуальне

Якщо ви створите інфографіку, використовуючи зображення зомбі, то ви тільки привернете людей, які цікавляться цими монстрами. Якщо ви напишете статтю, так чи інакше, пов’язану з рок-н-ролом, то ви оволодієте увагою лише фанатів рок-музики. При виборі вузької тематики контенту ваші пости переглядає лише обмежене коло читачів, а не вся інтернет-аудиторія.

З гумором справи йдуть інакше – він завжди виявляється до речі. Люди постійно потребують нових, незвичайних і креативних приводів для сміху. Саме тому пісня Gangnam Style стала світовим хітом, незважаючи на те, що вона виконується на корейській мові, а невдалі фото Бейонсе перетворилися на новий інтернет-мем, незважаючи на застереження її агента.

Висновок

Отже, ми з’ясували, що використання гумору підвищує ефективність контент-маркетингової стратегії. Смішний контент збільшує охоплення аудиторії і підвищує шанси стати популярним в мережі. Так що, починайте веселити своїх клієнтів, і ви точно залишитеся задоволені результатами!

Адаптація матеріалу Кімберлі Гриммс From Lolcats to Меми: 5 Reasons to Use Humor In Your Content Marketing Strategy.