Трехшаговая формула створення якісного маркетингового вмісту

335

Якісний, корисний для аудиторії, інформативний і захоплюючий контент — ключовий ресурс, необхідний для реалізації контент-маркетингу. Ви повинні постійно створювати класні статті, огляди, презентації, відеоролики, щоб підтримувати діалог з аудиторією. Звичайно, для досягнення результату необхідно знайти ефективні канали поширення інформації, забезпечити умови для тиражування матеріалів користувачами, постійно відповідати на питання і побажання потенційних клієнтів. Але створення гарного контенту є первинним, — навіщо потрібні канали, якщо їх нічим наповнювати?

Нижче піде мова про формулою написання хороших маркетингових матеріалів. В першу чергу, вона зацікавить бренди і агентства, що використовують контент-маркетинг в якості основного інструменту просування бізнесу.

Звичайно, навряд чи можна завжди писати гарні тексти, користуючись лише однією формулою. Адже робота з інформацією і аудиторією не обмежується шаблонними діями, а вимагає докладання творчих зусиль. Але розкрутка за допомогою контенту передбачає створення великої кількості статей, заміток, оглядів, описів і матеріалів іншого типу. І всі вони повинні відповідати конкретним критеріям якості, про що можна прочитати тут.

Таким чином, контент-маркетологи використовують різні формули, щоб забезпечити високу якість матеріалів при необхідності створення великої кількості контенту. Про одну з таких формул піде мова далі. До речі, її використання не пов’язане з автоматичним відмовою від творчості, в чому ви незабаром переконаєтеся.

Покрокова формула написання якісних маркетингових матеріалів

Описана нижче формула допомагає створювати хороші маркетингові матеріали різного типу — від коротких заміток в блог до оглядів, статей та White Paper. Вона також підходить для творців відео, подкастів і інфографіки. Нарешті, формулу можна використовувати навіть для написання книг.

Покроковий план створення якісного контенту заощадить вам час, направивши творчу діяльність в потрібне русло. Заглядайте в нього, навіть якщо вам потрібні матеріали з терміном на вчора. Так ви збільшите шанси своєчасного завершення роботи.

1. Виберіть тематику

Плануючи контент-маркетингову кампанію, виберіть центральну тему, розкриття якої буде присвячений весь ваш контент.

Вірно обрана стрижнева тема забезпечить вам постійна наявність інформаційних приводів для нових матеріалів. Вона обростатимуть фактами, ідеями та новинами, зберігаючи загальну тематику кампанії.

Крім цього, наявність основної теми підвищує якість контенту. Розвиваючи її в кожної нової публікації, ви фокусуєтеся на деталях і особливостях, що робить ваші матеріали інформативними та корисними для зацікавленої аудиторії. З іншого боку, спроба охопити кілька великих тематик часто призводить до поверховості статей і оглядів.

Які тематики є найбільш ефективними з точки зору контент-маркетингу? Щоб відповісти на це питання, необхідно класифікувати стрижневі теми, найбільш часто використовуються для реалізації маркетингових кампаній.

Отже, всі центральні теми можна умовно об’єднати у три групи. До першої з них відносяться тематики, присвячені позитивним ринковим чинникам. Друга група включає матеріали, присвячені негативних ринкових факторів. А третя висвітлює актуальні тренди в галузі.

 • Позитивні тематики допомагають бізнесу та споживачам вирішувати якісь завдання, задовольняти потреби та досягати успіху. Вони описують методики реалізації бізнес-проектів, маркетингові підходи. Вірусне просування в соціальних мережах, страховий захист фінансових інтересів приватних осіб і організацій, інвестиції і трейдинг на Форекс, — ось приклади позитивних тематик, на базі яких можна побудувати контент-маркетингові кампанії.
 • Негативні тематики присвячені проблемам, викликам, перешкод, з якими стикається бізнес. Вони допомагають уникати помилок і попереджати ситуації, в яких розвиток проектів неможливо. Тематичні матеріали цієї групи зручно використовувати в якості додаткових, так як повністю будувати маркетингову кампанію на негативі небажано.
 • Тематики, що висвітлюють тренди та напрямки розвитку галузі. Дана група тематик підходить для проектів, аудиторія яких потребує нейтральної інформації і схильна приймати рішення самостійно. Наприклад, професійні інвестори зазвичай віддають перевагу аналітичні огляди та звіти з фінансових майданчиків. Вони самостійно вибирають інвестиційні інструменти, тому часто ігнорують контент, який пропонує готові рішення і поради.

Зверніть увагу, обрана тематика кампанії повинна бути достатньо широкою, щоб у вас не виникало проблем із створенням нових матеріалів.

2. Починайте з точних цифр

Починайте створення контенту з цифр. Це дозволяє вбити відразу декілька зайців одним пострілом. По-перше, ви вирішуєте проблему назви матеріалу. Заголовки типу «Сім навичок високоефективних людей» будуть актуальними завжди, незважаючи на їх позірну ординарність. По-друге, використовуючи цифри, ви отримуєте готову структуру матеріалу. По-третє, ви завжди можете ефектно завершити статтю, якщо використовуєте цифри.

Які цифри краще використовувати, створюючи контент? Яку назву віддати перевагу — «Три…», «Сім…» або «56 навичок високоефективних людей»?

Наступні поради допоможуть вам правильно визначити цифри, які доречно використовувати у вашому матеріалі:

 • Віддавайте перевагу однозначні числа, щоб пообіцяти аудиторії прості рішення. Назви типу «Три кроки до успіху» або «П’ять порад при виборі смартфона» є вдалим рішенням при створенні контенту для інтернет-аудиторії. Як ви розумієте, заголовок «158 кроків до вибору пилососа» злякає читача, який не бажає провести наступний тиждень у комп’ютера, читаючи ваше керівництво. Не забувайте про власників смартфонів і планшетів, які просто впадуть в непритомність, випадково відкривши ваші «158 кроків…». Ми вже писали, що ігнорування мобільного трафіку — недозволена розкіш для контент-маркетологів сьогодні.
 • Вибирайте двозначні або тризначні числа, коли ваша аудиторія потребує виборі. Наприклад, замітка «300 найкращих фільмів усіх часів» навряд чи залишить користувача байдужим, вирішального, яку картину подивитися ввечері. Також великі числа потрібні аудиторії, яка вирішує складні завдання. Погодьтеся, назва «101 спосіб підвищення врожайності садових дерев» швидше приверне увагу садівників-любителів, ніж якісь жалюгідні «Три…» або «П’ять способів…».

Зверніть увагу на таку закономірність, пов’язану з цифрами. Коли ви пишете про трьох, п’яти або семи ідеях, кроки і способи, вам необхідно детально розглянути кожен пункт на експертному рівні. А якщо мова йде про 99 або 150 методах, то ви зможете тільки поверхнево розповісти про кожного з них.

Пам’ятайте, цифри потрібні в першу чергу читачам. Структуруйте контент за допомогою чисел, щоб допомогти аудиторії споживати його.

3. Додайте перчинку

Додавайте «перчинку» у кожен матеріал, щоб зробити його більш специфічним, емоційним, цікавим для цільової аудиторії. Мова йде про маркетингових прийомах, що перетворюють загальнотематичні статті для абстрактних читачів корисні матеріали для конкретних клієнтів.

Ось кілька прикладів, коли одна коротка фраза змінює сприйняття контенту і робить його більш спрямованих на:

Без перчинки З перчинкою
Сім перспективних бізнес-ідей Сім перспективних бізнес-ідей для самозайнятих професіоналів
10 способів підвищення коефіцієнта конверсії сайту 10 способів підвищення коефіцієнта конверсії посадкових сторінок
П’ять запитань, які допоможуть підготуватися до публічного виступу П’ять запитань, які допоможуть підготуватися до наступного публічного виступу

Отже, використовуйте в назві короткі фрази, які допомагають адресувати матеріал конкретної аудиторії, визначити специфічні цілі або підкреслити актуальність контенту в певний момент часу. Наприклад, стаття про перспективні бізнес-ідеї може бути адресована випускникам Вузу, так і досвідченим бізнесменам, які шукають хороший спосіб інвестувати вільний капітал. А матеріал про бізнес-ідеї для самозайнятих професіоналів адресований конкретній аудиторії.

Як створювати контент

Отже, ви вибрали тематику маркетингової кампанії. Тепер необхідно визначити конкретні теми статей і оглядів. Скористайтеся наступними радами при підготовці контент-плану:

 • Візьміть аркуш паперу і ручку, дозвольте ПК відпочити. Запишіть всі ідеї, які прийдуть вам в голову. Тільки після цього перенесіть їх в електронну таблицю. Повірте, кількість ідей помітно зросте, коли ви будете переписувати список тем з паперового носія на електронний.
 • Віддавайте перевагу незвичайні числа, вибираючи теми майбутніх публікацій. Якщо коротко, назви «99 рад…» і «101 порада…» є більш привабливими в порівнянні з назвою «100 порад…».
 • Створіть короткий план розкриття кожної теми. Запишіть основні ідеї майбутньої публікації. Це дуже допоможе вам, коли прийде час писати відповідну статтю.
 • Виберіть саму просту тему в списку. Почніть з неї, щоб ваша маркетингова кампанія отримала стартовий імпульс. В подальшому ви можете дотримуватися обраної черговості публікацій. Однак повертайтеся до простих темах, коли робочий процес порушується з яких-небудь причин.
 • Завершивши написання статті, відкладіть її на деякий час. Переглядаючи матеріал на наступний день, ви напевно внесете в нього корисні доповнення.
 • Друкуйте готові статті та аналізуйте їх з олівцем у руках. Це набагато ефективніше роботи з електронними документами.

До речі, одна з переваг використання покрокової формули написання контенту полягає в економії часу, який ви раніше витрачали на пошук контент-ідей. Інвестуйте це час редагування готових матеріалів. Це значно підвищить якість ваших статей і оглядів.

Розвивайте висвітлені теми

Успішний контент можна використовувати як джерела нових тематичних матеріалів. Наприклад, ви опублікували статтю «10 способів підвищення конверсії посадкових сторінок». Аудиторія активно коментувала і тиражувала її. Тепер створіть 10 нових статей, в яких докладно опишіть кожен спосіб підвищення коефіцієнта конверсії. Читачам сподобалися нові матеріали? Тоді доробіть і об’єднайте їх в електронну книгу, White Paper або презентацію.

Отже, використовуйте покрокову формулу створення контенту, щоб реалізувати заплановані маркетингові кампанії. Визначте тематику, використовуйте цифри і не забудьте приправити контент, щоб досягти запланованих результатів. Давайте вашим матеріалам друге життя, щоб повністю розкривати кожну тему. Це підвищить якість публікацій і збільшить ефективність контент-маркетингових кампаній.