Як генерувати ліди з допомогою соціальних мереж: поради від 16 провідних експертів буржунете

348

Більшість маркетологів уважає, що соціальні мережі не підходять для лідогенераціі. Люди використовують «Вконтакте», «Однокласники» та Facebook для особистого спілкування і розваг, тому вони не реагують на комерційні пропозиції бізнесу. Деякі продавці стверджують, що мережеві спільноти можна використовувати для отримання лідів в сегменті B2B. Вони пояснюють це звичкою співробітників великих корпорацій вивчати інформацію про постачальників в соціальних мережах.

Поки одні фахівці не вірять у потенціал соцмереж, інші на всю котушку використовують цей канал для лідогенераціі. Як вони це роблять? Читайте нижче рекомендації провідних експертів буржунете.

Як генерувати ліди з допомогою соціальних мереж: поради від 16 провідних експертів буржунете

Експерти розповідають про генерації лідів в соцмережах

Провідні інтернет-маркетологи англомовного сегменту інтернету вміють отримувати ліди з соціальних мереж. Вони охоче діляться своїм досвідом. Звичайно, підходи буржунете необхідно адаптувати під реалії рунета. Однак якщо іноземці генерують ліди з допомогою соціальних мереж, значить це можливо і в російськомовному сегменті. Ось що думають про лідогенераціі фахівці:

1. Конні Бенсен, стратег розвитку спільнот

За даними Forbes, блог пані Бенсен входить в двадцятку кращих ресурсів про маркетинг і соціальних медіа. Конні Бенсен вважає SlideShare кращим соціальним інструментом для генерації лідів в сегменті B2B. Цей сервіс перетворився з слайд-хостингу в повноцінний інструмент соціального маркетингу. Пані Бенсен пропонує публікувати презентації з контактними даними на SlideShare і анонсувати цей контент в популярних соціальних мережах.

2. Девід Берковіц, експерт агентства MRY

Пан Берковіц рекомендує використовувати Pinterest для роботи в сегменті B2C, а також LinkedIn для роботи з бізнес-клієнтами. Користувачі Pinterest активно реагують на публікації фото деяких категорій товарів. Вони прикріплюють їх на свої дошки і звертаються до постачальників. На думку Девіда Берковица,LinkedIn добре підходить для взаємодії з професіоналами. Ця соціальна мережа має кілька потужних інструментів лідогенераціі.

3. Берні Борджис, маркетолог агентства Find and Convert

Експерт вважає найбільш ефективними способами генерації лідів природний шерінг LinkedIn, а також рекламу в цій мережі. Берні Борджис розповідає про нещодавній досвід: агентство Find and Convert привернуло для участі у вебінарі 340 осіб. З них половина записалася завдяки постам в LinkedIn.

4. Майкл Бреннер, експерт SAP

Соціальні мережі — не найкраще місце для лідогенераціі, запевняє пан Бреннер. Він пропонує використовувати мережеві спільноти для знайомства споживачів з брендом. Це автоматично збільшує кількість лідов з традиційних джерел, включаючи органічний пошук і контекстну рекламу.

5. Джеффрі Коен, професор Державного університету Болл

Кращий спосіб генерувати ліди з допомогою соціальних медіа — це публікувати в блозі статті та огляди, які вирішують проблеми клієнтів і відповідають на їхні запитання. Щоб блог став джерелом лідов, маркетологи повинні пропонувати читачам доступ до коштовного контенту, наприклад, до електронних книг, в обмін на бажану дію. Пан Коен пропонує використовувати для лідогенераціі власні платформи, а соціальні мережі зробити інструментом збільшення охоплення та інформування існуючої аудиторії.

6. Енді Крестодина, співзасновник студії веб-дизайну Orbit Media

Пан Крестодина підкреслює, що клієнти не так часто звертаються в студії веб-дизайну. Як правило, постійні замовники оновлюють дизайн сайту кожні 3-5 років. Дизайнерам доводиться залучати багато нових клієнтів. Тому керівництву і лінійним співробітникам важко підтримувати контакт з усіма споживачами.

Соціальні мережі вирішують цю проблему. Енді Крестодина додає в друзі в соціальних мережах всіх людей, з якими веде переговори. Він намагається зафрендити людини як мінімум в двох мережах. Також він постійно анонсує в своєму профілі корисний контент на тему веб-дизайну. Мова йде не тільки про публікації на сайті студії, але і про матеріали зі сторонніх ресурсів. Мета цієї діяльності — постійно залишатися видимим для всіх клієнтів.

За словами пана Крестодина, цей підхід допомагає отримувати ліди. Експерт сам не вірив у потенціал соціальних мереж, тому зберіг знімки екрану з першими лидами з соціальних медіа. Багато клієнти починають свої повідомлення з вдячності за корисні поради, які публікує Енді у своєму акаунті.

Енді Крестодина стверджує, що соціальні мережі — автоматичний агрегат для генерації лідів, який може використовувати бізнес з довгим циклом продажів.

7. Майк Дельгадо, маркетолог Experian-North America

Пан Дельгадо рекомендує B2B-маркетологам розвивати спільноти в LinkedIn. Також він радить компаніям залучати своїх співробітників до шерінга нотаток. Майк Дельгадо вражений активною реакцією аудиторії LinkedIn на бізнес-нотатки, а також можливостями таргетованого шерінгу.

8. Рік Драгон, засновник маркетингового агентства Dragon Search

Пан Драгон пропонує використовувати підхід «плати вперед». «Якщо ви хочете отримувати ліди з соціальних мереж, не думайте, скільки грошей принесе вам те чи інше дію», — говорить фахівець. Він вважає, що спочатку бізнес повинен стати корисним для користувачів соціальних медіа, а тільки після цього він отримає ліди.

Компанія Ріка Драгона використовує для зв’язку з користувачів Twitter. Експерт стверджує, що посилання на корисний контент в сервісі мікроблогів принесли йому замовлення на сотні тисяч доларів.

9. Джейсон Фоллс, експерт CafePress

Пан Фоллс дає простий рецепт генерації лідів з соціальних мереж. Він пропонує опублікувати в співтоваристві бренду запрошення на вебінар або посилання на інформаційний продукт. Щоб скористатися пропозицією, представники аудиторії повинні вказати свій Email та інші дані. Клієнти отримують інфопродукт, а бренд отримує ліди у вигляді реєстрацій із зазначенням електронної пошти.

10. Баррі Гробарт, маркетолог Content Matters

Пан Гробарт не вірить у можливість генерації лідів з допомогою соціальних мереж. Однак навіть цей скептик вказує на можливість продажу через спільноти. Наприклад, турагентство цілком може розраховувати на ліди, публікуючи інформацію про гарячих турах.

11. Дейв Керпен, експерт Likable Media

Містер Керпен вважає кращими платформами для генерації лідів Twitter і SlideShare. Зокрема, експерт рекомендує звернути увагу на сервіс Lead Generation Card сервісу мікроблогів. Цей сервіс дозволяє робити таргетовану розсилку рекламних повідомлень користувачам Twitter.

12. Арні Куен, спеціаліст контент-маркетингового агентства Vertical Measures

Пан Куен захоплюється можливостями LinkedIn. Деякі фахівці вважають цю мережу засобом для пошуку роботи. Однак LinkedIn добре підходить для лідогенераціі. Ви можете брати участь у групових дискусіях, публікувати контент для обраної аудиторії, знайомитися з керівниками великих компаній. Ця соціальна мережа є хорошим інструментом генерації лідів для бізнесу, який регулярно створює якісний і корисний контент.

13. Джессі Нойес, експерт компанії Kapost

Джессі Нойес запевняє, що соціальні мережі ефективно генерують ліди. Однак більшість брендів можуть розраховувати на ліди, якщо просувають у спільнотах не продукт, а контент. Джессі Нойес використовує платні твіти, щоб ознайомити цільову аудиторію з важливими публікаціями.

Пан Нойес розповідає, що його компанія створила групу в LinkedIn, яка називається «Академія контент-маркетингу». Чисельність групи перевищує 10 тис. чоловік. Адміністратори групи підтримують дискусії і публікують анонси нових матеріалів. Цього достатньо, щоб регулярно отримувати ліди LinkedIn.

14. Дайна Ротман, спеціаліст Marketo

Пані Ротман стверджує, що її компанія отримує ліди з Facebook і LinkedIn. Щоб отримувати ліди з найбільшої соціальної мережі світу, фахівці Marketo користуються можливостями таргетованої реклами в Facebook.

15. Ніл Шефер, автор блогу Maximize Your Social

Пан Шефер стверджує, що ефективно генерувати ліди з соціальних мереж можна тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте платну рекламу. Природний шерінг може генерувати поодинокі ліди, але тільки реклама в соціальних мережах забезпечує прогнозований і вимірний результат.

16. Дебора Уайнштайн, маркетолог PR-агентства Strategic Objectives

Пані Уайнштайн каже, що для генерації лідів можна використовувати всі соціальні мережі. Вона пропонує вибрати Pinterest, якщо ви продаєте одяг, сувеніри, товари з категорії DIY, ювелірні вироби. Відмінна риса Pinterest — дуже високий CTR нотаток.

***

Якщо ви працюєте в сегменті B2B, вибирайте LinkedIn. Щоб достукатися до чоловічої аудиторії, працюйте з Google+. Twitter допоможе вам залучити сотні і тисячі фоловерів, а також забезпечити тиражування ваших повідомлень. Facebook ефективно генерує ліди завдяки популярності цієї платформи, а також зручній системі реклами. Instagram підходить, якщо ви хочете залучати молодих мобільних користувачів, що представляють покоління миллениалов.

А ви використовуєте соціальні мережі для генерації лідів? Як ви робите це?

Адаптація матеріалу Social Media Lead Generation: Best Tips From The Experts by Heidi Cohen.

Читайте також:

  • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу
  • Як відстежувати кількість і джерела лідів: покрокова інструкція зі скріншотами
  • 5 причин, чому ваш контент-маркетинг не дає результатів в соціальних мережах