Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

349

Тільки лінивий не критикував соціальну мережу Google+ в перші місяці після початку її роботи. Незважаючи на велику кількість зареєстрованих користувачів, ця платформа виглядала порожній і млявою. Користувачі проводили тут лічені секунди, годинами спілкуючись у Facebook та інших популярних мережах. Навіть співробітники Google місяцями нічого не писали в своїх акаунтах в Google+ ще наприкінці 2012 року, але регулярно публікували повідомлення в інших мережах.

Проте вже в 2013 році ситуація змінилася. Соціальна мережа Google+, схоже, набула свою аудиторію і спеціалізацію. Зростання числа зареєстрованих користувачів до 500 млн осіб навряд чи може здивувати. А ось статус чоловічої соціальної мережі, що використовується переважно для ділового спілкування, зацікавив бренди і маркетингові агентства. Вони стали приділяти більше уваги просуванню проектів в Google+. Можна назвати це рішення правильним? Перевірте це емпіричним шляхом, вимірявши ефективність просування бізнесу в Google+ з допомогою інструментів, мова про яких піде нижче.

Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

Для оцінки ефективності маркетингових кампаній в Google+ підходять метрики та інструменти, використовувані для вимірювання результативності просування в інших соціальних мережах. До них відносяться:

 • Соціальні взаємодії (шеринги, коментарі, схвалення +1).
 • Кількість переглядів нотатки.
 • Частота публікації контенту.
 • Кількість передплатників і темпи зростання цього показника.
 • Трафік з Google+ на просувний ресурс.
 • Коефіцієнт конверсії.

Крім цього, для оцінки маркетингових кампаній можна використовувати специфічну для Google+ метрику — CircleRank. Теоретично, більшу частину зазначених показників можна вимірювати вручну. Однак якщо ви реалізуєте масштабні маркетингові кампанії, скористайтеся спеціальними інструментами для автоматичного моніторингу та аналізу показників ефективності просування в Google+.

1. Сервіс All My + Statistics

Сервіс All My + Statistics — один з найбільш зручних і інформативних ресурсів для маркетологів, раскручивающих проекти в Google+. Цей безкоштовний інструмент дозволяє вимірювати метрики як власних облікових записів, так і публічних сторінок інших користувачів і брендів.

З допомогою All My + Statistics можна швидко отримати такі відомості:

 • Загальна кількість опублікованих постів, схвалень +1 і шерингов.
 • Інформацію про найбільш популярних нотатках.
 • Дані про соціальних интеракциях. Сервіс показує, хто ділиться вашим контентом і чиїм контентом діліться ви.
 • Порівняльні характеристики різних профілів.

Одним з ключових переваг сервісу All My + Statistics є простота його використання та інтуїтивна зрозумілість інтерфейсу. Наприклад, щоб проаналізувати сторінку ФК «Шахтар» (Донецьк) в Google+, виконайте наступні дії:

 • Додайте посилання на відповідний профіль у спеціальне поле на сайті All My + Statistics і натисніть кнопку «Відправити».
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+
 • Оберіть період, який ви хочете проаналізувати.
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+
 • Виберіть показник, який вас цікавить. Наприклад, подивіться, які публікації отримали найбільше коментарів, шерингов і схвалень.
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+
 • Використовувати отриману інформацію для планування власної маркетингової кампанії.
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

2. Сервіс Free Google+ Page Report від Simply Measured

Використовуйте цей сервіс для вивчення сторінок компаній в Google+. За допомогою Free Google+ Page Report можна вимірювати показники соціальних взаємодій, аналізувати ключові слова, використовувані брендом, визначати ключових фоловерів компаній.

Щоб скористатися сервісом, просто вставте посилання на зацікавив вас профіль у відповідне поле і натисніть «Продовжити»:

Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+
 • Станьте фолловером Simply Measured в Twitter, щоб отримати можливість використовувати інструмент.
 • Заповніть запропоновану форму. Посилання на звіт прийде на вашу електронну адресу протягом декількох хвилин.
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+
 • Оцініть цікаві вам параметри. Наприклад, перевірте показники соціальних взаємодій у розрізі типу публікації.
Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

3. Сервіс CircleCount

Цей сервіс входить в число кращих інструментів оцінки ефективності маркетингових кампаній в Google+. Щоб використовувати його, просто введіть посилання на профіль або назва профілю у відповідну форму і натисніть «Шукати».

Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

Скориставшись CircleCount, ви можете оцінювати метрики різних профілів Google+. Наприклад, сервіс дає можливість оцінити показник CircleRank, вивчити динаміку приросту числа передплатників, виміряти ефективність маркетингових дій.

4. Рекомендовані користувачі

Ви вже знайомі з інструментом «Рекомендовані користувачі», який допомагає швидко розширити мережу ділових контактів. Його можна використовувати не тільки для пошуку цікавих людей, але і для оцінки ефективності просування власного бізнесу в Google+.

Уявіть, наприклад, що ви просуваєте популярний автомобільний бренд. Щоб оцінити ефективність просування його сторінки в Google+, увійдіть в особистий аккаунт і скористайтеся інструментом «Рекомендовані користувачі». Вибравши вкладку «Автомобілі», ви можете перевірити, чи входить цей профіль в число рекомендованих. Зверніть увагу, ваш особистий аккаунт не повинен бути підписаний на оновлення просуває сторінки.

Як вимірювати ефективність маркетингових кампаній в Google+

Як зрозуміти, що ваші маркетингові заходи в Google+ не марні

Google+ входить у число найбільш важливих з точки зору контент-маркетолога соціальних мереж. Це пояснюється її зростаючою популярністю і приналежністю найбільшої пошукової системи світу.

Щоб оцінити ефективність маркетингових кампаній в Google+, вивчайте стандартні метрики, включаючи соціальні взаємодії, кількість передплатників, трафік на просувний ресурс. Описані вище інструменти допоможуть вам швидко підрахувати і проаналізувати вибрані показники.

А як ви оцінюєте ефективність просування бізнесу в Google+?

Адаптація матеріалу Effective Content Marketing on Google Plus: 5 Tools to Measure Success by Malcolm Klontz.

Читайте також:

 • Як і навіщо використовувати Google+ Hangouts
 • Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент
 • Сім тактик підвищення ефективності реклами в соціальних мережах