Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

293

Спостереження за змінами алгоритмів пошукових систем часто стає нав’язливою ідеєю для маркетологів. Наприклад, Google тестує тисячі ідей в рік. Спроба встежити за всіма нововведеннями може змусити оптимізатора шарахатися від кожної тіні і приймати заспокійливі.

Проте деякі нововведення найбільшої пошукової системи світу дійсно вимагають пильної уваги пошукових маркетологів та внесення змін до контент-маркетингову стратегію. У цій статті ви знайдете інформацію про найбільш ймовірні зміни зовнішнього вигляду і функціональності SERP Google до кінця 2014 року. Також ви зрозумієте, як підготуватися до цих змін і використовувати їх в інтересах бізнесу.

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Пошукова система Google часто оголошує про важливі зміни постфактум. При цьому навіть самі уважні маркетологи не завжди помічають нововведення. Наприклад, користувачі дізналися про алгоритм Колібрі через місяць після його запуску.

Тому експерти американської маркетингової компанії MOZ використовують спеціальні інструменти та джерела інформації, що дозволяють зафіксувати впровадження нових пошукових технологій і передбачити їх вплив на інтернет-маркетинг. Перший з таких інструментів — сервіс MozCast. Цей сервіс вимірює внутрішньоденні зміни пошукових ренкінгів по 1000 ключових входжень.

Одна з систем сервісу MozCast називається Feature Alert. Вона визначає функціональні зміни SERP до оголошення про їх появу. Для цього система стежить за кодом Google і фіксує появу у ній нових блоків. Отримавши попередження про появу нового блоку в коді, маркетолог може очікувати зміни зовнішнього вигляду SERP і появи нових функціональних блоків сторінки органічної видачі.

З квітня 2012 року Feature Alert зафіксувала появу 2441 нового блоку у вихідному коді. При цьому Google повідомив про проведення 7018 експериментів з SERP тільки в 2012 році. Менше 10% з цих експериментів привели до впровадження нових функцій. Таким чином, Feature Alert помічає не всі зміни, при цьому не усі зафіксовані нововведення в кінцевому підсумку затверджуються. Однак ця система дозволяє стежити за намірами Google і прогнозувати появу нових функцій. Наприклад, якщо у вихідному коді кілька разів з’являється і зникає один і той же блок, можна припустити, що Google ретельно тестує його, обробляє і готує до запуску.

В якості другого важливого джерела інформації експерти MOZ використовують функціональність мобільного сторінки видачі Google. Найбільша пошукова система світу приділяє велику увагу мобільному трафіку. Тому більшість серйозних змін алгоритму і функціональності SERP в першу чергу тестуються на мобільному пошуку, а потім запускаються у пошуку для десктопів.

Google відчайдушно намагається зробити пошук зручним для власників смартфонів, планшетів, мобільних годинника, окулярів і інших гаджетів майбутнього. «Пошуковик» захищається від можливого падіння доходів від реклами, пов’язаного з поступовою міграцією користувачів зі стаціонарних ПК на мобільні девайси.

Використовуючи сервіс MozCast і спостереження за мобільним пошуком, експерти MOZ з’ясували, як зміниться сторінка видачі до кінця 2014 року. Маркетологам необхідно підготуватися до шести важливим нововведенням, про що піде мова нижче.

1. Оновлення Knowledge Graph

З моменту запуску семантична технологія KnowledgeGraph спиралася на інформацію з декількох джерел, наприклад, Wikipedia, Freebase і Всесвітньої книги фактів ЦРУ. Проблема в тому, що навіть можливості онлайн-енциклопедій обмежені. Тому Knowledge Graph працює коректно лише для запитів, інформація про яких представлена в даних джерелах і структурована.

Щоб збільшити ефективність Knowledge Graph, Google повинен отримувати інформацію з власної бази проіндексованих ресурсів. Кажучи простіше, «пошуковик» має використовувати для формування відповідей якісний контент, опублікований на різних ресурсах.

В останні місяці експерти MOZ відзначили періодична поява такого варіанту Knowledge Graph:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Зверніть увагу на новий розділ SERP In context, в якому представлені посилання на інформаційні матеріали, присвячені предмету пошуку. Пошукова система включає в видачу Knowledge Graph посилання на сторонні ресурси. Це означає, що ваш сайт найближчим часом зможе успішно конкурувати з Wikipedia і увійти в видачу Knowledge Graph.

Google використовує Knowledge Graph для формування готових відповідей на сторінці видачі. Зазвичай вони виділяються сірим кольором і розташовуються над результатами органічної видачі. За даними MOZ, пошуковик вже застосовує для формування готових відповідей дані зі сторонніх ресурсів, а не тільки з Wikipedia або сервісу «Питання і відповіді». Докази на ілюстрації (для зручності перекладена на російську мову):

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Ці зміни Knowledge Graph дають величезні переваги брендам, публікує контент експертного рівня. Бізнес отримує можливість зайняти найпомітніші позиції на сторінці видачі з того чи іншого запиту абсолютно безкоштовно.

2. Новий формат рекламних оголошень

За інформацією MOZ та інших джерел, Google активно тестує новий формат рекламних блоків на сторінці видачі. Тестовий варіант виглядає так:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Схоже, найближчим часом Google відмовиться від виділення оголошень кольором. Крім цього, рекламні та природні посилання будуть виглядати абсолютно однаково. Єдиним відмітним знаком платних результатів стане маленький жовтий прямокутник з написом «Ad».

Варто відзначити, що даний формат рекламних оголошень вже впроваджений в мобільному пошуку. У мобільному SERP оголошення відзначаються тільки жовтим прямокутником з написом «Реклама».

3. Платні результати змішаються з органічними

Ймовірність цієї зміни залишається низькою, однак Google вивчає дану можливість. Ось що може вийти:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Зверніть увагу, представлений на ілюстрації не скріншот, а гіпотетична модель SERP. Якщо Google дійсно піде далі тестів і впровадить це нововведення постраждають багато бренди. В першу чергу зміна торкнеться компаній, що просувають свої ресурси по позиціях.

4. Статистика пошуку зникне

Рядові користувачі навіть не помітять цього зміни. Однак пошукові маркетологи зіткнуться з додатковим головним болем. Про що йдеться? Зверніть увагу на наступний скріншот:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

На перший погляд, на сторінці видачі немає ніяких змін. Однак якщо придивитися уважніше, можна помітити відсутність у верхній частині SERP статистики пошуку (див. ілюстрацію).

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Ці дані важливі для SEO-експертів, які планують пошукові маркетингові компанії. До речі, в мобільному пошуку статистика давно зникла, так як вона займала занадто багато місця на екранах смартфонів і планшетів. Якщо ви займаєтеся пошуковим маркетингом, заздалегідь знайдіть альтернативні інструменти збору статистики, так як Google з високою часткою ймовірності затвердить цю зміну.

5. Преференції для першого місця в органічній видачі

Погляньте на результати органічної видачі по запиту «коаліція» ще раз:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Ресурс, що займає перше місце в органічній видачі, отримав додаткові преференції у вигляді релевантних посилань на пов’язані сторінки. Такої ласки може удостоїтися не тільки «Вікіпедія», але і комерційний ресурс (див. ілюстрацію).

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Перші номери мобільного видачі також отримують преференції у вигляді додаткових посилань на пов’язані сторінки. Оновлений мобільний SERP виглядає так:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Як видно на ілюстрації, ресурс, що займає перше місце в мобільній видачі, зайняв весь екран. Спробуйте скористатися цим, якщо ваша аудиторія часто користується мобільними гаджетами.

6. SERP перетвориться в одну інформаційну картку

Сервіс Google Now оформляє результати видачі у форматі інформаційних карток (див. ілюстрацію).

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

За інформацією MOZ, найбільша пошукова система світу хоче використовувати подібні інформаційні картки для формування SERP на всіх мобільних і стаціонарних пристроях. Ймовірність впровадження цієї зміни залишається невисокою. Однак якщо Google зважиться на цей крок, найсильніше зміниться сторінка видачі для користувачів стаціонарних ПК.

Як же зміниться SERP в 2014…

Експерти MOZ запропонували два варіанти «SERP майбутнього». Перший буде реалізований, якщо Google вирішить повністю формувати SERP з інформаційних карток. У цьому випадку видачі сторінка буде виглядати так:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Як видно на ілюстрації, SERP сформований інформаційними картками. Статистика пошуку відсутня, при цьому в правій частині сторінки представлені персоналізовані результати пошуку.

Другий варіант SERP буде домінувати, якщо Google зробить Knowledge Graph основним інструментом представлення результатів пошуку. У цьому випадку видачі сторінка буде виглядати так:

Яким буде SERP Google в 2014 році і як до цього підготуватися

Як видно на зображенні, результати органічної видачі змішалися з рекламними посиланнями. У правій частині екрана користувач бачить Knowledge Graph з посиланнями на сторонні ресурси.

За даними MOZ, в 2014 році Google найімовірніше збільшить роль Knowledge Graph і буде формувати SERP з інформаційних карток.

…і як до цього підготуватися

Щоб використовувати описані зміни в інтересах бізнесу, бренди повинні створювати цінний і експертний контент, гідний включення в результати видачі Knowledge Graph. Крім цього, компаніям потрібно прагнути зайняти перші позиції у видачі з вітальним запитам і найбільш важливим пошуковим ключів. Це допоможе бізнесу домінувати на сторінці видачі.

Адаптація матеріалу Future SERP: A Glimpse at Google 2014 by Peter Meyers.

Читайте також:

  • 9 інтернет-трендів, які ви зобов’язані знати
  • Як правильно оптимізувати контент для сайтів
  • Якими будуть пошукові технології: Метт Каттс заглянув у магічний куля